spl2обзор4

ОБЗОР 4 Кръг

Bianchi хвана дивото срещу Отборчето

В празничния уикенд от SPL2 един срещу друг се изправиха тимовете на  Отборчето и Bianchi coffee .И двата тима имат апетит към титлата в дивизията и още преди мача се очакваше здрав сблъсък изпълнен с много емоции. Двубоят започна много равностойно като и двата тима бяха пределно мобилизирани и концентрирани и до голови опасности се стигаше трудно. Все пак тимът на Binachi coffee наложи своя стил на игра над съперника и в 14-ата минута, халфът на тима – небезизвестният Денислав Младенов откри резултата. Последваха много силни минути за белите и в рамките на 4 минути резултатът набъбна до 4:0. Сред голмайсторите се записаха Костадин Маринов, а с две попадения се отчете Денис Доо Кис. Така на полувремето тимът на Bianchi coffee взе комфортен аванс. След подновяването на играта Отборчето нямаше какво да губи и се хвърли изцяло в предни позиции. Резултатите не закъсняха. Влади Аклександров намали, а минута по късно Кирил Петров с топовен шут докара резултата до 2:4. Устремът на Отборчето бе налице,а Binachi coffee сякаш подцени съперника мислейки си, че са си  свършили работата през първата част. Отборчето продължи с натиска си и с две попадения на Стефан Андасаров тимът стигна до хикс. Мачът с е закучи, а Binachi coffee вече бяха под напрежение изпуснали 4 чисти гола преднина. Мобилизацията при белите трябваше да стане възможно най-бързо. Така отново халфа Младенов се нагърби със изнасянето на топката и след като навърза двама противникови играчи даде чист пас към своя колега Иво Стоянов, които не сгреши и отново даде преднина на своите. Отборчето  отново изоставаше и по подобие в началото на полувремето тръгна да играе вабанк като забрави своята защита. От оголената отбрана на съперника се възползва отново неспирният в този сблъсък Дени Младенов, който реализира и сложи край на спора в този ожесточен двубой. Binachi coffee грабва първи три точки в първенството, докато Отборчето няма от какво да се срамува в тази среща след поредния прекрасен мач на тима.

Ugo разряза МЕД ЛОГ

Ugо Delivery водени от своя капитан Антонио Тодоров приеха в дерби мач от програмата на SPL2 ребрандираният тим на Авантаж, а именно МЕД ЛОГ. Двубоят започна в бързо темпо като се виждаше желанието и на двата тима да грабнат победата. Така се стигна до 10 минута, в която домакините от Ugо Delivery откриха резултата с попадение на Стоян Илиев. Отговорът на МЕД ЛОГ не закъсня и само две минути по-късно тимът изравни с гол на Спас Занев. Момчетата от Ugо Delivery не позволиха изравнителното попадение да повлияе на духа им и Карен Сардарян отново даде предимство на своите. Така първото полувреме завърши с минимална преднина за „пицарите“. След подновяването на играта гостите от МЕД ЛОГ бяха коренно различен отбор на терена и буквално се нахвърлиха на своя съперник. Шутилов и Георгиев преобърнаха мача на 360 градуса с два бързи гола и гостите вече имаха преднина, която обаче не издържа дълго време. Ugо Delivery съумя да се отърси от шока и в 40 мин Александър Ганчев отново върна ремито на терена. „Пицарите“ имаха и психологическо предимство в тези последни минути. Ганчев в края на мача отбеляза още едно попадение и донесе успеха на „червените“. Така Ugо Delivery продължава да се изкачва в таблицата, а дебютът на МЕД ЛОГ в първенството не се увенча с успех.

ГДБОП взе дербито на вторите отбори

В късния двубой от празничната програма на SPL2, вторите отбори на Олимп и ГДБОП бяха излезли един срещу друг да премерят сили в спор за победата. И двата отбора се впуснаха в яростна битка отще от първия съдийски сигнал. „Гръцките богове“ първи имаха думата и големият Емил Митов – Армееца даде преднина на своите още в седмата минута. Полувремето се изнизваше, а опитите за гол на „униформените“ не се увенчаваха с успех до този момент, когато в самия край на първата част маестрото Мартин Соколчев изравни след ефектно попадение. Така тимовете се оттеглиха за глътка въздух при резултата 1:1. След като играта бе подновена Олимп2 отново тръгна на щурм и Алекса Тачев отново даде преднина на тима. Радостта на олимпци трая само минутка. ГДБОП 2 изравни чрез Христо Павлов, а фамозният пас към него бе отново на голмайстора от първата част Соколчев. „Униформените“ натиснаха и респективно стигнаха до нови два гола отново дело на Павлов, който записа и своя хеттрик в двубоя. „Гръцките богове“ изглеждаха попарени, но не и без желание за обрат. Алекса Тачев отново върна един гол и направи последните минути на мача доста интересни. Натискът на Олимп 2 бе осезаем, но така и не стигнаха до желания резултат, а вместо това позабравената защита изпусна Виктор Йончев, който заби последния пирон в ковчега на „боговете“ с попадение в 50 минута на мача. Така Олимп 2 не успя да вземе нещо от този важен за тях двубой, а ГДБОП 2 продължават да се изкачват в таблицата след неубедителното начало на шампионата.