spl2обзор3

ОБЗОР 3 Кръг

ФК Торпедо продължават да мачкат

В последния мач от SPL2 за този уикенд се изправиха един срещу друг ФК Торпедо и Ugo delivery. Двата отбора се представяха страхотно през изминалите двубои и по всичко изглеждаше, че са много равностойни. Първите минути преминаха в дълги разигравания и от двата отбора, но в късната деветнадесета минута Цветан Бончев с бомбастичен удар изведе домакините напред. Минута по късно Явор Михайлов изравни с красиво попадение, но малко преди края на първото полувреме Владислав Петров и Бончев с две невероятни комбинации дадоха сериозен аванс на ФК Торпедо. Минута след началото на втората част Иван Тодоров намери пролука в защитата на домакините и намали разликата като даде сериозен импулс на отбора си. Все пак в тридесет и осмата минута Александър Стефанов потуши огъня с топовен изстрел и спечели официално мача за домакините. С тази победа ФК Торпедо станаха еднолични лидери в класирането, а Ugo delivery остават на петата позиция.

„Униформените“ взеха убедителна победа над Меделин

Едно от дербитата в SPL2 тази седмица беше Меделин и ГДБОП2. Двата отбора не се бяха срещали по терените, но по всичко си личеше, че са добре подготвени и ще направят един хубав мач. Първите минути премина спокойно в изучаването на противника. В дванадесетата и седемнадесетата минута Виктор Йончев показа голмайсторския си нюх и вкара два невероятно красиви гола. Малко след него Филип Матеев показа завидна класа и добави още две попадения във вратата на домакините. Така завърши и първата част. През второто полувреме темпото падна значително и положенията пред двете врати бяха рядкост. Меделин се опитаха да установят натиск в средата на терена, но опитните футболисти на гостите оказаха сериозна съпротива. Все пак „униформените“ вкараха и пети гол чрез Асен Кастелов, той завърши прекрасна комбинация и оформи крайното 5:0 в тяхна полза. С тази победа ГДБОП2 преминаха на третата позиция във временното „класиране“.

Вторият отбор на Олимп надигра „викингите“

В късния неделен следобед се срещнаха Олимп 2 и ФК Викинг. Двата новосъздадени отбора все още нямаха достатъчно опит на терените на Царско Село, но по всяка вероятност щяха да ни предложат нещо интересно. В петата минута Християн Георгиев изненада защитата на домакините и откри резултата. Христо Христов все пак беше най – съобразителен от „гръцките богове“ и с два много точно премерени удара обърна. В края на първото полувреме Методи Йорданов се развихри и с две невероятни комбинации наказа „викингите“. Веднага след подновяването на играта Любомир Кипров успя да върне едно попадение и даде надежда на съотборниците си, че могат да спечелят нещо от срещата. Христов попари техния набез и оформи хеттрика си в тридесетата минута. Крайният резултат беше 5:2 в полза на Олимп 2. С тази победа те временно се настаниха на четвъртата позиция.

Отборчето се завърнаха с гръм и трясък

В един невероятно интересен мач се срещнаха отборите на Отборчето и Street Fighters. Двата отбора не се бяха срещали досега в лигата, но по играта, която показваха до момента със сигурност нямаше да останем разочаровани от събитието. Във втората минута Мартин Димитров даде минимален аванс на гостите, но Александър Жеков с два бързи гола обърна резултата. В седемнадесетата минута Стефан Андасаров добави още един гол в актива на „небесно – сините“, но Димитров намали две минути по късно. След подновяването на играта Жеков и Андасаров заформиха невероятно дуо в атака и започнаха да се забавляват на терена. Те отбелязаха по два гола и затвърдиха аванса. Кристиян Димитров вкара третото попадение за „бойците“, но това не беше достатъчно да измъкне дори точката. В самия край на мача Владислав Робев оформи крайното 8:3 в полза на Отборчето. С тази победа те заеха втората позиция във временното класиране, а Street Fighters остават на последната.