spl2 обзор9

ОБЗОР 9 кръг

Връбница и Белите поделиха точките в зрелище

В неделната вечер един срещу друг се изправиха отборите на Връбница-1 и Белите София. Дербито от кръга в SPL2 противопостави два тима с амбиции за титлата в първенството. Двата тима започнаха спокойно мача, като разучаваха играта си. Това продължи около 10 минути. След това започнаха и атаките към двете врати. Велизар Иванов откри за славистите в 13-ата минута, но почти веднага капитанът на Връбница-1 Петър Петров възстанови равенството. Тимовете продължиха да се дебнат. Преди почивката Белите успяха да нанесат втори удар по Връбница. Този път точен бе емоционалният Боби Гласков.

При резултат 2:1 двата тима се оттеглиха на почивка и за глътка вода. Надлъгването продължи и през втората част, но резултатът бе в полза на Белите и за това Връбница трябваше рано или късно да рискува. И това се оказа оправдано след като отново Петров реализира за 2:2. До края на срещата двата тима можеха да стигнат до победата, но равенството като че ли най-прилягаше предвид показаното на терена. Така Връбница загуби първи точки от началото на сезона. Същото се отнася и за Белите София, но те имат доста да наваксват с мачовете.

Статистика след Връбница-1 – Белите София

Акули и чилиец превзеха северозапада

АФК Акулите и АФК Трайково Северозапад се изправиха един срещу друг в доста очакван мач. Двубоят се игра в петък вечер на Царско село в полите на Витоша, а очакванията бяха за равностоен сблъсък. И именно това се случи, въпреки че Акулите дръпнаха с 2:0 до 10-ата минута чрез Стоянов и Тодоров. „Белите“ от Трайково не се смутиха и успяха да отговорят бързо на хвърлената ръкавица. Първо Георги Методиев намали резултата. Така мачът се завърза и до нови голове не стигна преди почивката. На полувремето момчетата на Веско Весерионов имаха тежък разбор. Те се събраха в кръг и обсъдиха добре тактиката за втората част. И след подновяването на играта изглежда планът сработи в началото след Рослан Захариев изравни. В този момент обаче Акулите наточиха зъби. И Венци Рогозов и Слави Стоянов отново направиха преднината на тима две попадения.

Но драмата тепърва предстоеше. АФК Трайково Северозапад изведнъж заигра много силно. Тимът започна да прави атаки, които приличаха на мълнии. И не само, че събраха очите на зрителите, но и на Акулите. И изведнъж резултатът стана 5:4 в полза на Трайково. Точни бяха Георги на Методиев на два пъти и Радостин Първанов. След този проблясък, „белите“ се опитаха да паркират автобуса в търсене на успеха. Акулите обаче се възползваха от неточности при паркирането и Слави Стоянов реализира две попадения, които се оказаха достатъчни за успеха на „сините“. Трябва да се отбележи, че в този мач за първи път в SPL игра футболист роден в Чили. Става въпрос за футболният треньор Луис Гамбоа. Той дори успя да покаже няколко отигравания в стил Алексис Санчес. Така тимът на Венци Рогозов постигна важен успех, който изкачва тимът в челото. АФК Трайково Северозапад няма от какво да се срамува. Тимът бе много близо до победата и с такава игра положителните резултат неизбежно ще дойдат.

Статистика след АФК Трайково Северозапад – АФК Акулите

Готин и драматичен успех зарадва Павел Матеев

Готинягите и Бенковски Сити кръстосаха шпаги в пореден кръг от програмата на SPL2. „Сините“ имаха кадрови проблеми в състава, но въпреки това те се надяваха, че загубата от Патриот с 2:8 в миналия кръг е бил само временен спад. В последните си мачове пък „революционерите“ започнаха да напипват своя ритъм и да показват все подобри игри. Но Христо Бояджиев от Готинягите нанесе първият щрих в срещата. Той успя да се разпише в 4-ата минута. Но Бенковски нямаше намерение да развява бялото знаме. Напротив! Тимът на Илиян Тодоров започна да прави убийствени за съперника контраатаки. И набързо Стефан Георгиев и Бирджан Стефанов обърнаха мача в полза на Бенковски. В края на полувреме пък Стефанов и Данаилов реализира по още един гол, пак на контри. Между тях пък Здравко Крумов и Бисер Вричев задържаха Готинягите в мача. Така двата тима се оттеглиха на разбор при 4:3 за Бенковски.

След подновяването на играта Готинягите стегнаха редиците в защита, а покриха празните пространства. Бенковски Сити видя това и се опита да атакува още по-рационално, но този път капитанът Павел Матеев и неговите хора бяха подготвени. Времето обаче течеше, а изравнителен гол на падаше. Така бе до 44-ата минута, когато Бояджиев възстанови равенството. Голът сякаш леко разколеба Бенковски. В тима настъпи въпросът, да се търси ли пълният успех или и точката щеше да свърши работа. Все пак може би желанието за победа надделя и тимът настъпи газта. Ролите от първото полувреме се размениха и Бенковски натисна. Това обаче доведе до празни пространства в тяхната защита. И при една от последните атаки на „готините“ Павел Матеев избухна с победен гол. Той реализира хладнокръвно и попадна в прегръдките на своите съотборници. Така Готинягите взеха много сериозен морален допинг за предстоящите си мачове. В Бенковски не трябва да правят трагедии, тъй като тимът отново показа израстване и скоро късметът сигурност ще им се усмихне.

Статистика след Готинягите – Бенковски Сити

Акулите се „чекнаха“ от върха в класирането

Акулите се изправиха срещу Q-check в търсене на втори успех за уикенда, който щеше да им осигури първо място в класирането на SPL2. В същото време „чековете“ вървяха страхотно в първенство особено напоследък. Тимът на Николай Калчев продължава да надгражда и победите започнаха да идват една след друга. Първото полувреме от мача бе страхотна битка за всяка педя терен. Двата отбора не отстъпваха и до положения пред двете врати се стигаше рядко. Логично при резултат 0:0 завърши и първото полувреме. Двата тима оставиха развръзката за втората част. Първи в нея удариха Акулите. Иван Ангелов откри в 28-ата минута, а докато се опомнят, тимът на Венци Рогозов реализира и второ попадение.

То бе дело на Валентин Дремижев в 31-ата минута. Акулите вече плуваха в свои води и третият гол на закъсня. Той бе дело на Слави Стоянов в 36-ата минута. „Чековете“ вече нямаше какво да губят и хвърлиха повечето усилия в атака. Те се увенчаха с успех след като Калин Видински реализира в 45-ата минута. Но вече бе късно за обрат. Вместо това Стоянов реализира втория си гол в мача. Така Акулите се „чекнаха“ от върха в класирането в SPL2. Q-check пък за пореден път показа борбеност и желание за победа. Този път обаче шансът им обърна гръб.

Статистика след АФК Акулите – Q-check

ФК Гринго надви „аристократите“

Отборите на ФК Гринго и ФК Джентълмените 2 се изправиха един срещу друг в дербито на дублиращите тимове в SPL2. Мачът се очакваше с огромен интерес предвид и историята на съперничеството между двата тима, което лъкатушеше в двете посоки в последната година и половина. Срещата започна добре за „амигосите“, които дръпнаха в резултата чрез Събев и Митов. Голямата звезда Асен Йочев обаче върна едно от попаденията. Двата тима водиха люта битка в средата на терена. Все пак „аристократите“ имаха териториален превес. Но за тяхно съжаление не можаха да го оползотворят до края на почивката. Втората част стартира, а картинката на терена не се бе променила много.

„Аристократите“ търсеха изравняването, а „амигосите“ действаха на контраатака. При една от тях обаче Евгени Йорданов бе не неточното място и си отбеляза автогол. Малко след това атомният Иван Димитров направи 4:1 в полза на „амигосите“. Джентълмените 2 не загубиха надежда и започнаха масирани атаки. Добрите намеси на вратаря Пенев обаче ги лишиха нещо повече. Все пак Евгени Йорданов се реваншира за грешката си от по-рано и реализира за 2:4. Но за съжаление на „аристократите“ за повече време не остана. Така ФК Гринго взе глътка въздух, докато „аристократите“ все още очакват положителните резултати в SPL2.

Статистика след ФК Гринго – ФК Джентълмените 2

Късна драма зарадва Трайково

Отборите на Патриот и АФК Трайково Северозапад излязоха един срещу друг в доста любопитен мач от програмата на SPL2. Домакините, които бяха на гребена на вълната след успеха над Готинягите в предишния кръг започнаха по-силно мача. И капитанът Марио Захаринов реализира попадение в 13-ата минута. Трайково трудно намираше играта си през първата част и рядко стигаше до положения за гол. Все пак тимът изигра много изморителен мач два дни по-рано срещу Акулите. И това си пролича през първото полувреме. Но все пак тимът на Веско Весерионов запази мрежата си суха от още голове.

През второто полувреме нещата на терена се промениха. Трайково намери сили да започне да организира по-сносни атаки и още в 27-ата минута това даде резултат след Рослан Захариев изравни. Но 3 минути по-късно тупалка на Светослав Савов – Чочо намери мрежата на Трайково за 2:1 в полза на Патриот. Равностойната игра продължи, но домакините бяха малко по-активни. Но за тяхно съжаление те не можаха да оползотворят положенията си. В края на мача обаче Патриот загуби концентрация. И си плати скъпо. Първо Нанко Методиев изравни в 48-ата минута. Радостин Първанов пък донесе и пълния успех за Трайково с гол в последната минута.