spl2 обзор7-1

ОБЗОР 7 кръг

Патриот шокира Готинягите

В неделя на обяд отборите на Готинягите и Патриот излязоха един срещу друг във важен мач и за двата тима от SPL2. Преди сблъсъка „готините“ бяха считани за фаворит, но Патриот не бе за подценяване. Това доказа Савов, който откри за „белите“ в 5-ата минута. Вричев обаче бързо възстанови равенството в срещата. Готинягите обаче не можеха да намерят играта си, въпреки териториалното превъзходство. Контраатаките на Патриот бяха смъртоносни. При една от тях Воденичарски направи 2:1 в полза на Патриот. Последва затишие. Двата тима се поуспокоиха и рядко стигаха до изгодни ситуации за попадение. Това продължи до 23-ата минута, когато лидерът и капитан на „готините“ Павел Матеев стисна победоносно юмрук след изравни резултата.

Очакваше се, че „готините“ ще излязат от шока, но вместо това Воденичарски избухна с втория си гол в мача. Това стана точно преди почивката. След подновяването на играта Патриот заигра още по-силно, а Готинягите още по-лошо. И нищо чудно, че нищо в играта на „сините“ не се получаваше. Вместо това Патриот направи най-силния си мач от началото на сезона. Капитанът Марио Захаринов наниза две попадения в 28-ата и 35-ата минути и даде сериозен аванс за тима си. Савов направи 6:2 две минути по-късно. Последните два пирона в ковчега на „гоните“ заби Воденичарски. Това се случи в 39-ата и 49-ата минути на двубоя.

Статистика след Патриот – Готинягите

Северозападен полъх мина през Бенковски

Бенковси Сити се изправи срещу АФК Трайково Северозапад в мач от SPL2. Двубоят започна с превъзходство на гостите от Трайково и момчетата на Веско Весерионов бързо натрупаха солиден аванс от тези гола с попаденията на Методиев, Захариев и неостаряващият таран Станислав Милев – Стаско. Революционерите успяха да отговорят връщайки един гол чрез Стефанов. Белите от Трайково обаче отново напомниха за себе си и отново Методиев бе под светлините на прожекторите с гол в 15 минута. Бенковски отново успяха да отговорят и отново Стефанов вкара. Така полувремето завърши при резултат 4:2.

През втората част Северозапада излезе на щурм към вратата на Бенковски и нищо не успя да спре ломските тигри на Трайково да нанижат поредица голове във вратата на съперника си. Първанов, Захариев, Милев и Трифонов се отчетоха с по няколко попадения оформяйки крайното 11:2 в полза на Трайково. За момчетата на Весерионов това е първа победа в шампионата след лош старт от три поредни загуби. За Бенковски мача бе тежък и неприятен, тимът винаги успява да се вдигне.

Статистика след Бенковски Сити – АФК Трайково Северозапад

Връбница укроти Акулите

В доста очакван сблъсък от програмата на SPL2 се изправиха тимовете на Връбница-1 и АФК Акулите. Тимът на Петър Петров продължаваше да е непобеден в лигата, но Акулите бяха един от тимовете, които можеха да променят това. Мачът започна с равностойна игра. Двата тима се разучаваха и не смееха да предприемат рискове. Постепенно Връбница пое контрола на събитията на терена. И Георги Иванов изведе своите в 13-ата минута. Попадението стъписа Акулите и те допуснаха и втори гол, дело на Петър Петров. След като Връбница взе аванс от два гола, двата тима отново минаха в лежерно темпо. Към края на първото полувреме „сините“ натиснаха своя противник и се опитаха да върнат поне един гол. За тяхно съжаление това не им се получи и полувремето завърши без да паднат повече голове.

През втората част Акулите продължиха с опитите за гол, но този път Връбница реши да се опита да реши изхода от двубоя без напрежение. И опитите им сполучиха след като Асенов реализира две попадения в 32-ата и 35-ата минути. След това пък Георги Иванов направи 5:0. Акулите успяха да се разпишат чрез Стоянов в 43-ата минута. Секунди преди края пък Георгиев оформи крайното 6:1. Връбница продължава да е непобеден и убедителен лидер в първенството, а Акулите ще чакат по-добри дни.

Статистика след Връбница-1 – АФК Акулите

„Чeковете“ разплакаха Гринго в края

Отборите на Q-check и ФК Гринго трябваше да разпределят точките в поредния кръг от SPL2. Двубоят в полите на Витоша стартира равностойно и двата тима опитваха организират опасни атаки към съперниковите врати. Първи в мача вкара Калоян Иванов, който откри в 5-ата минута след грешка в защитата на Гринго. Малко след това обаче след заучено положение от фаул Данев върна равенството. До края на полувремето „зелените“ имаха няколко много чист положенията за гол, но ги пропиляха. В същото време „чековете“ също имаха няколко положения, но вратарят на Гринго Пламен Тасев правеше чудеса от храброст. При 1:1 завърши и първата част.

През второто полувреме играта на котка и мишка по терена продължи. Но двата отбора така и не успяваха да разпечатат противниковите вратари. Това продължи чак до 44-ата минута. Тогава Калин Виденски реализира за 2:1 в полза на Q-check. Това отчая ФК Гринго и тимът допусна нови две попадения дело на Ноев и Виденски. Така Q-check продължава изчакването си в класирането, а ФК Гринго очаква следващия си съперник и се надява на по-добър резултата.