spl2 обзор6

ОБЗОР 6 Кръг

Връбница затегна примката на върха в SPL2 за Новата година

Отборът на Връбница 1 постигна изключително важен успех с 6:4 в дербито на 6-я кръг в SPL2 срещу Готинягите. Двубоят бе последен и за двата тима за календарната 2017 година, като тимовете искаха да празнуват Коледа и Нова година по-спокойно. Но от това се възползваха „черните“. Нищо, че Васил Първанов откри за „готините“ в 13-ата минута. Играта на „сините“ бе по-дефанзивна и от това се възползва Илиян Асенов, който изравни в 21-ата минута. Веднага след това обаче звездата на Готинягите Георги Николов даде нов аванс на тима си. До края на полувремето обаче Връбница 1 нанесе тежък удар на своя съперник. В последните две минутки преди почивката Цветан Цветанов и Иван Гогов преобърнаха мача с две попадения. Връбница поведе с 3:2, а това сякаш смути Готинягите.

След почивката отново „черните“ играха по-често с топката и организираха повече атаки. При една от тях Гогов наниза втория си гол в мача в 30-ата минута. Домакините все пак се опитаха да си направят коледен подарък. Капитанът Павел Матеев намали на 3:4 в 36-ата минута. Но Връбница не се уплаши и Георги Иванов (41) и отново Асенов (42) затвърдиха преднината на тима. До края Бисер Вричев реализира още едно попадение за „готините“, но то не стигна. Така двата отбора ще зимуват на върха в класирането на SPL2, като само по-малкия брой наказателни точки дава преднина на „черните“.

Статистика след Готинягите – Връбница 1

Патриот преобърна „чековете“

В последния кръг за есенния дял от SPL 2 на Царско село се срещнаха два от новите отбори в лигата – Q-Checк и Патриот. Двубоят се очертаваше да е оспорван с оглед на класирането на двата тима. Мачът започна равностойно без чисти положения, като отборите наблягаха на бавни атаки, очаквайки грешка на противника. В 13-та минута се получи и първата сериозна неточност в отбраната на Q-Check , от която се възползва Марио Захаринов. Капитанът на Патриот центрира топката, която бе спряна от противников защитник непозволено с ръка. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Станислав Воденичарски, който отбеляза с лекота. Този гол отвори играта, “чековете” натиснаха, което доведе до обрат и то още до почивката, Калчев и Георгиев отбелязаха в 22-та и 25-та минути.

При 2:1 приключи и първото полувреме. Въпреки, че нямаха смяна, Патриот изигра блестящо второто полувреме. В 34-та минута след центриране от корнер Воденичарски наниза втория си гол, а в 46-та минута Димитров донесе пълните три точки в актива на “патриотите”. Това беше втори обрат в мача, а така завърши и мача – 3:2! Играта на “чековете” не се получаваше в този двубой, липсваше концентрация във важните моменти. Едно е ясно – след гръмкия обрат над Мароко от миналата седмица, отборът на Q-Check тепърва ще разгръща своя потенциал. Патриот ще зимуват на трета позиция, като ще дебютира и в зимната купа на SPL, където се надява да продължи успешната серия от мачове без загуба.

Статистика след Q-Check – Патриот

„Революционерите“ с драматичен успех в края над „аристократите“

Дубълът на Джентълмените прие тима на Бенковски в спор за точките. Домакините започнаха добре двубоя с гола на Василев в 8 минута. „Аристократите“ показваха страхотен футбол, но допуснаха добрата им игра да бъде помрачена в края на полувремето допускайки обрат. Главен виновник за това стана Тодоров от Бенковски нанизвайки две попадения. Така първата част завърши с минимална преднина за гостите. През второто полувреме „революционерите“ вкараха гол още от съблекалнята като Тодоров отново бе в прегръдките на своите.

Джентълмените не се дадоха и след центриране в наказателното поле на съперника правещия страхотен мач Мето Методиев вкара фамозен гол със задна ножица. На гребена на вълната Джентълмените изравниха в 29 минута чрез Георгиев. Така се стигна до инфарктните две попадения на Тодоров, с които той заформи пет гола в мача и даде победата на Бенковски, които се пробуждат и хвърлят ръкавицата на съперниците си. „Аристократите“ пак показаха страхотен футбол, но изпуснаха мача си в последните минути.

Статистика след Джентълмените 2 – Бенковски

Акулите нахапаха „амигосите“

АФК Акулите домакинстваше на ФК Гринго в мач от програмата на SPL2. Домакините още от първия съдийски сигнал захапаха противника си и за 17 минути нанизаха четири попадения в съперниковата врата. Автори на головете бяха Рогозов и Стоянов. Положението в Гринго се описа и с автогол на Димитров в 20 минута. Така на полувремето Акулите имаха пет гола преднина.

През втората част доминацията им продължи уверено. Рогозов и Ангелов направиха 7:0. „Амигосите“ не намираха отговор на съперниковите атаки, а и като цяло самочувствието на тима не бе на добро ниво. Все пак Цветанов вкара почетния гол в последната 50 минута. Така падението на Амигосите продължава, докато Акулите надигат глава след лошата си серия.