spl2 обзор3

ОБЗОР 3 КРЪГ

Равенство в луд мач между Патриот и Гринго

Патриот имаха не леката задача да се изправят срещу нахъсания тим на Фк Гринго във втория си мач от началото на сезона. Те започнаха ударно с пет попадения за 14 минути. Маринов на два пъти, Савов, Милушев и Захаринов направиха на пихтия защитата на Гринго. Патриотите бяха толкова дейни на терена, че чак си отбелязаха и автогол в 15 минута, а грешник бе Димитров. Гринго използва минутите на нехайство в защитата на съперника и върна още два гола чрез Събев и Цветанов. Така завърши първата част от мача.

След подновяването на играта „гринговците“ натиснаха и Събев намали за 4:5. От тук на татък головете вървяха един след друг. Захаринов вкара за патриотите, Събев върна попадението, Митев отново даде аванс от два гола на домакините след което Събев и Цветанов обърнаха изцяло мача в полза на Гринго. Мачът бе като среща от турнир по пинг понг головете валяха ту в едната, ту в другата врата. Край на лудостта в мача сложи Савов в 47 минута правейки резултата 8:8. Така Патриотите записаха второ поредно равенство, а Гринго най-после взе точка и гледа с малко по-приповдигнато настроение преди следващия си мач.

Статистика след Патриот – ФК Гринго

Morocco продължава да гази

Тимът на Morocco домакинстваше на дубъла на Джентълмените в мач от SPL2. Мачът започна зашеметяващо за мароканците, които за 10 минути направиха на пух и прах защитата на „аристократите“. Marouane Anini наниза 4 гола само за 9 минути, а един добави и Tariq Hrima. Последваха минути на спокойствие, но само за да се стигне до 17 минута, в която Marouane Anini отбеляза петия си гол в мача. Гостите бяха шокирани от играта на съперника и не намираха отговор на атаките им. Все пак „арисократите“ намалиха с един гол изоставането си в 22 минута чрез Манолов.

При резултат 6:1 завърши първото полувреме на мача. След подновяването на играта Джентълмените започнаха с гол на Йочев, но това само ядоса съперника, който отговори с два гола на Tariq Hrima. Гостите вече нямаше за какво да се борят, а и моралът им бе паднал доста. Това доведе и до автогол на Георгиев. С това си действие той сложи край на мача и фиксира крайното 9:2. Morocco остават уверено на върха с три победи от три мача, докато „аристократите“ все още чакат звездния си миг.

Статистика след Morocco – Джентълмените 2

Готините потанцуваха Q-check

Готинягите се изправиха срещу коравия тим на Q-check в дерби мач от SPL2. Двубоят започна по невероятен начин за гостите, които за 5 минути нанизаха два гола чрез Георгиев и Калчев. Преднината от две попадения даде спокойствие на гостите и те доиграха първата част с много настроение. През второто полувреме обаче всичко за Q-check се преобърна. Обратът за Готинягите започна в 27 минута с гол на Крумов.

Николов изравни в 35 минута и тотално разби психиката на съперника, който след изравнителното попадение сякаш не бе на себе си и допусна още 4 безответни гола във вратата си. Головете вкараха Вишанов, Крумов и Николов, а серията завърши капитанът Матеев. Така Готинягите взеха мача с резултат 6:2 и продължават възхода си. Гостите претърпяха провал, но показаха че могат да объркат сметките на всеки един тим изправил се срещу тях.

Статистика след Готинягите – Q-check

Връбница не пожали и Benkovski

Тимовете на Връбница 1 и Benkovski заставаха един срещу друг в двубой за трите точки. И двата тима имат амбиции за титлата, но кой щеше да надделее очаквахме да разберем със затаен дъх. Мачът започна равностойно с пропуски пред двете врати. Така се стигна до 17 минута, когато гостите от Benkovski поведоха с гол на Тодоров. Радостта на „революционерите“ трая само минута, защото Гогов изравни още в следващата минута. Връбница бяха набрали скорост и Иванов реализира две попадения за пълния обрат в мача. Така първата част завърши при резултат 3:1.

След почивката домакините излязоха с повече самочувствие и нанизаха няколко гола. Началото сложи Асенов, подкрепен от Иванов и Гогов. Benkovski не намираше път към вратата на организирания си съперник и единственото, което направиха до края бе гол на Атанасов за да се оформи крайното 6:2. Връбница продължава да мачка, докато съперника им отново е колеблив, но показва красив футбол.

Статистика след Връбница 1 – Benkovski

Гръмко реми за Патриот и Акулите

Патриот стартираше участието си в лигата срещу сериозния тим на АФК Акулите. Мачът започна с ранно попадение за Акулите дело на Рогозов. Домакините веднага отвърнаха на удара с изравнителен гол на Рали Яни Маринов. Домакините взеха нещата в свой ръце и обърнаха до 2:1 в 21 минута с попадение на Димитров. Така завърши полувремето. През втората част Патриотите нанизаха още два гола във вратата на съперника. Рали Яни Маринов и Светльо Савов направиха резултата 4:1.

Домакините се успокоиха, че мачът е спечелен, но това им изигра лоша шега. Акулите се мобилизираха до пределна степен и моторът на тима Йонев намали в 35 минута. Рогозов напече положението с гол в 40 минута и направи заключителните минути безкрайно интересни. Атаките на Акулите не спираха и в последната минута Йонев даде равенството и подели точките между двата тима. Патриот започна обещаващо кампанията си, а Акулите доказаха непреклонността си.