spl2 обзор21

ОБЗОР (Плейоф, 2 кръг) 21 Кръг

Бяла десетка за „чековете“

Q-check и Белите София кръстосаха шпаги в плейофния кръг от програмата на SPL2. Абсолютен фаворит в мача бяха славистите, които все още не бяха допускали загуба през сезона. Успех за тях щеше да ги доближи сериозно до предсрочно спечелване на титлата. Q-check пък бе заявил желание да се опълчи на именития си съперник и ако може да измъкне нещо от мача. Но се оказа, че разликата в класата е огромно и единственото, с което „чековете“ можаха да се измъкнат бяха по-малкото голове. Мачът започна със серия от пропуски за Белите София.

Те се отпушиха чак в 21-ата минута, когато Боби Гласков откри. Така завърши и полувремето. Но през втората част славистите настроиха мерника си. И успяха да вкарат цели 9 гола. Пет от тях бяха дело на Кристиян Димитров, два добави Веселин Стоянов, а по един път точни бяха Кристиян Живков и Вилизар Бенов. За съжаление на „чековете“, те не успяха да се разпишат във вратата на Николай Тенев, въпреки че имаха възможности да го сторят. Така Белите взеха победата с убедителното 10:0 и вече потриват ръце за титлата.

Статистика след Q-check – Белите София

Бенковски надделя на „аристократите“

Бенковски Сити се изправи срещу ФК Джентълмените 2 в мач само за чест и слава. Двата тима бяха в долната половина на SPL2 и искаха победата, за да може лятната им ваканция да стартира с усмивка. Лидерът на „революционерите“ Илиан Тодоров откри в 5-ата минута, но в 11-ата Виктор Бенов изравни. Резултатът вървеше равен до 20-ата минута, когато Стефан Георгиев се разписа за тима си и даде преднина преди почивката. След нея отново Тодоров бе точен за 3:1 в полза на Бенковски. Асен Йочев обаче намали на 2:3 с упорство.

Но нямаше кой да спре Илиан Тодоров в този мач и той наниза още 2 гола в 41-ата и 42-ата минути. Ивайло Методиев – Доктора пък реализира за „аристократите“ малко след това. Точка на спора сложи Антонио Георгиев в 44-ата минута. Така Бенковски взе победа за самочувствие, докато ФК Джентълмените 2 завършва сезона със загуба.

Статистика след Бенковски Сити – ФК Джентълмените 2

Акулите не бяха препятствие за Carrera

Carrera излезе срещу АФК Акулите с хъс за победа и хубав футбол, какъвто „сивите“ показваха от първия си двубой в SPL2. „Сините“ пък бяха изпаднала в дупка и имаха много липси в отбора. Въпреки това Венци Рогозов откри в 10-ата минута. Но до края на полувреме Carrera натисна газта и общо взето си реши нещата. Ивайло Виденов, Момчил Христов и Кристиян Дъхтев се разписа по веднъж, а резултатът стана 3:1.

През втората част Христо вкара още един гол, а Цветанов си отбеляза автогол. Така при 5:1 нещата изглеждаха решени, но Рогозов върна още едно попадение за „сините“. Акулите имаха инициативата, но само за момент. Carrera бързо се отърси от получения гол и до края на мача Момчил Христов избухна с нови 3 попадения, а крайното 9:2 оформи Димитър Василев. Така Carrera заслужено спечели трите точки, докато Акулите продължават да потъват.

Статистика след Carrera – АФК Акулите

Готинягите докоснаха бронза

Q-check и Готинягите се изправиха един срещу друг в петък вечер на „Царско село“ в плейофен мач, който бе ключов за „готините“. Успех за тях щеше почти сигурно да им осигури бронзовите медали в SPL2. Но „чековете“ стартираха по-активно и Ивайло Георгиев откри в 10-ата минута. Здравко Крумов обаче изравни не след дълго – в 13-ата минута. Последва нов шок за „готините“. Калоян Иванов вкара в 23-ата минута за 2:1. „Чековете“ трябваше да задържат преднината си до почивката. Но за тяхно съжаление не успяха и Радослав Вишанов и Здравко Крумов обърнаха нещата още преди почивката.

След нея отново Вишанов и то на два пъти направи резултата 5:2. Георгиев закачи „чековете“ в мача с попадение в 36-ата минута. Но след това Павел Матеев и Радованов решиха нещата за Готинягите с по един гол. До края на мача паднаха още няколко попадения. Първо Георги Арнаудов реализира за Q-check, но Крумов и автогол на Вичев оформиха крайното 9:4 в полза на „готините“.