spl2 обзор20

ОБЗОР (Плейоф, 1 кръг) 20 КРЪГ

Патриот затвърди Малката купа в SPL2

В неделната вечер директно от морето Патриот излезе в мач срещу Бенковски Сити от плейофната фаза в SPL2. Двубоят бе протоколен, тъй като Патриот вече си бе осигурил Малката купа, но Бенковски искаше да докаже, че израстването на тима е сериозно и тимът ще бъде фактор в следващия шампионат. Двубоят стартира добре за „белите“, които откриха резултата в 5-ата минута чрез Милушев. Малко по-късно Димитър Димитров удвои преднината на Патриот. Бенковски отговори с красиви атаки, но тимът нямаше късмет в завършващата фаза. От това се възползваха техните противници, които дръпнаха с 4:0 до почивката.

Точен на два пъти бе Светослав Савов. След подновяването на играта „революционерите“ заиграха още по-силно. Атаките им станаха по-чести, но отново малшансът и гредите ги спряха от това да се върнат в мача. Към края Патриот затвърди победата си с нови две попадения на Савов. Така Патриот печели Малката купа в SPL2 и успеха срещу Бенковски. „Революционерите“ обаче оставиха отлични впечатления с играта си и със сигурност ще са страшилище догодина.

Статистика след Патриот – Бенковски Сити

Нова драма на Връбница-1 – Carrera

Отборите на Връбница-1 и Carrera се изправиха един срещу друг в доста очакван мач от плейофите в SPL2. Преди седмица двата тима изиграха невероятен сблъсък от редовния сезон изпълнен с драма и обрати. А сега, на „Царско село“ едва ли щеше да е по-различно. Двубоят стартира с попадение за „сивите“, дело на Момчил Христов. Връбница-1 обаче натисна своя съперник и логичното се случи в 15-ата минута. Тогава Владислав Спасов изравни. Carrera търсеше успеха, който да го остави в битката за третото място. Тимът владееше повече топката, но преди почивката не съумя да реализира нов гол. Това все пак се случи две минути след началото на второто полувреме.

И отново Христов попадна в прегръдките на своите съотборници. Връбница със сигурност нямаше да остави нещата така. И малко след това капитанът на „кварталните“ Петър Петров отново изравни резултата. Лудите минути продължиха с гол на Мартин Александров в 32-ата минута. Така Carrera отново бе в печеливша позиция. Но с течение на времето и положенията пред тима на Връбница ставаха все повече и повече. Отново Петров бе точен за 3:3 в 43-ата минута. Този резултат и не устройваше и двата тима и те се хвърлиха напред. Пропуските се редяха един след друг до предпоследната 49-а минута. Тогава Иван Гогов реализира победен гол за Връбница. Попадението донесе трите точки на тима и ги остави в борбата за титлата в SPL2. Carrera пък за пореден демонстрира отличен футбол, но Топ 3 значително се отдалечи.

Статистика след Връбница-1 – Carrera

Белите с успех и без асовете

Белите София стартира плейофната битка за титлата в SPL2 с мач срещу АФК Акулите. Двата отбора направиха доста интересни мачове през редовния сезон, като „сините“ доста изпотиха именития си съперник, но в крайна сметка на успяха да ги спънат. А сега, Белите бяха без двама от най-полезните си играчи Вилизар Бенов и Кристиян Димитров. Това даде апетити на Акулите. Те стартира мача предпазливо, а Белите бяха съгласни. Резултатът 0:0 се запази чак до 19-ата минута. Тогава Веселин Стоянов даде аванс за „славистите“.

До края на полувреме Кристиян Живков направи 2:0. Така завърши и частта. През второто полувреме Акулите се размърдаха. Алекс Тодоров наниза красив гол и върна своите в мача. Но нещастието сполетя Ангел Тошев малко след това, който си отбеляза автогол. И резултатът стана 3:1 за Белите. Тимът реализира и още едно попадение дело на Руми Благоев. Това стана в 39-ата минута и се оказа последния гол в мача. Така Белите взимат важни три точки, докато за Акулите краят на сезона изглежда протоколен.