spl2 обзор19

ОБЗОР 19 Кръг

Пълна лудница на „Царско село“

Carrera се изправи срещу Връбница-1 в любопитен мач от последния кръг от редовния сезон в SPL2. Двубоят, който се игра в петък вечер на „Царско село“, се очакваше да е с много интересен, но никой не очакваше драмата да се превърне в спираш дъха мач. Головата фиеста стартира в 9-ата минута, когато машината за попадения Петър Петров откри за Връбница с красиво воле. В средата на първата част обаче Carrera обърна нещата. Кристиян Дъхтев и Мартин Александров направиха 2:1. Но малко след това последва нов обрат в резултата. Петров и Иван Гогов направиха 3:2 за Връбница. При този резултат завърши и първото полувреме. През втората част обаче предстоеше нещо, което не се вижда всеки ден по терените за минифутбол. „Сивите“ стартираха много мощно частта и Дъхтев изравни за 3:3. Последва футболна лекция от страна на Carrera. Тя стартира с автогол на Гогов и последвана от попадения на Кирил Иванов, отново Дъхтев и Мартин Александров.

Така „сивите“ поведоха със 7:3, а до края оставаха 5 минути. Нещата изглеждаха решени, но не така мислеха играчите в черно. Първо Петров вкара в 45-ата минута, после Гогов направи 5:7. В следващата минута Ивайло Виденов си вкара автогол и резултатът стана 6:7, а страстите и градусите се вдигнаха до тавана. Нов автогол, този път на Александров направи 7:7 за ужас на Carrera. Връбница хвърли всички усилия и да спечели мача. Тимът изсипа топката в противниковото наказателно поле. Тя бе хваната от вратаря на „сивите“ Християн Иванов, който я хвърли пред себе си. Стражът стигна чак до другата врата, където направи двойно подаване със свой съотборник и успя да оплете кълбото в мрежата на Връбница, за да донесе все пак трите точки на Carrera. Този мач със сигурност може да претендира за един двубоя на сезона не само в SPL2, но и в цялата лига. След него пък Връбница остава на второ място, но вече изостава сериозно от лидера Белите София. Carrera пък застана твърдо на четвърто място.

Статистика след Carrera – Връбница-1

Акулите схрускаха и „аристократите“

В последния кръг на редовния сезон в SPL2 един срещу друг се изправиха тимовете на Акулите и Джентълмените 2. И двата тима бяха изгубили шансове за отличия в края на сезона, но това не попречи да направят страхотен мач. Двубоят започна с подчертано преимущество на Акулите и резонно още в 9 минута Мишонов откри резултата в тяхна полза. Натискът на „морските хищници“ продължи, а головете във вратата на Аристократите не спираха. Рогозов, Кръстев и Маджаров направиха резултата 4:0 на почивката. След подновяването на играта Джентълмените излязоха настървени и веднага върнаха едно попадение чрез Найденов. „Сините“ обаче веднага охладиха страстите с ново попадение на Кръстев за 5:1. Мачът се разчупи и играта на двата тима стана много открита като халфовите линии на тимовете почти изчезнаха и се играеше само от фаза атака във фаза защита.

В 43 минута Асен Йочев върна още едно попадение за Джентълмените 2. Гостите натискаха, но отново направиха грешка в защита, което позволи на синия капитан Ангел Тошев да отбележи първия си гол за сезона и да върне преднината от 4 попадения за Акулите. Домакините се кротнаха и предоставиха владеенето на топката на своя съперник, който веднага се възползва. Йочев и Найденов намалиха за 4:6. Мачът се напече и домакините трябваше да вземат незабавни мерки. Добрите разигравания позволиха на Рогозов да отбележи за 7:4 и да поуспокои своите съотборници две минути преди края. Точката в шеметния мач сложи Найденов от „аристократите“ фиксирайки крайното 7:5 в последната минута от редовното време.

Статистика след АФК Акулите -Джентълмените 2

„Момчетата от квартала“ смачкаха северозапада

Борещият се за титлата в SPL2 тим на Връбница-1 прие звездите от Северозапада в спор за точките. Мачът започна с гол още във 2 минута, а той бе на сметката на Трайково. Голът стана след ювелирна комбинация Захариев -Първанов. Връбница-1 веднага отговори с канонада от удари към вратата пазена от Весерионов. В рамките на следващите 15 минути Връбница разби на пух и прах северозападната защита, която бе крайно некоординирана, за да се противопостави на мощното нападение на съперника. Димов на три пъти, Петров на два пъти, Коен и Асенов направиха резултата 7:1 на полувремето. След подновяването на играта наказателната акция на Връбница продължи с пълна сила.

Петров и Асенов добавиха нови два гола за 10:1. Гостите от Трайково върнаха един гол в 32 минута в името на своята чест, а реализатор бе Захариев. Голът за белите не промени ситуацията на терена и голеадата на Връбница продължи. Асенов и Димов добавиха нови 4 гола в актива на момчетата от квартала. Белите и единствения светъл лъч за тях в мача Рослан Захариев върнаха още един гол в 49 минута за своя утеха. Финалният щрих на мача сложи Петър Петров от Връбница с поредното си попадение подпечатвайки разгрома на Трайково с резултат 14:3. Така Връбница-1 продължава да гони лидера Белите София, докато Трайково остава закотвен на предпоследното място в таблицата.

Статистика след мача Връбница 1 – Афк Трайково Северозапад 14:3

Белите броиха до 12

Белите София се изправиха срещу позагубилия напоследък формата си тим на Q-check в последния мач от редовния сезон в SPL2. Мачът започна с тотална доминация на „славистите“ като в рамките на първото полувреме момчетата на Слави Червеняков отбелязаха цели четири попадения. В списъка на голмайсторите се записаха Бенов, Гласков, Благоев. След перфектното първо полувреме Белите започнаха втората част в по спокойно темпо, но отново не спряха да бележат нови три попадения добавиха Димитров и отново Гласков. Гостите бяха съкрушени, но все пак техния капитан Ники Калчев показа пух и върна едно попадение, което обаче само подразни съперника им.

До края на мача Белите се позабавляваха и отбелязаха нови 5 попадения. Голмайстори отново бяха обичайните заподозрени Бенов, Гласков, Димитров, а един гол вкара и капитанът Червеняков. „Чековете“ не успяха да се противопоставят по никакъв начин до края на мача и записаха разгромна загуба. Белите продължават да са големия фаворит за титлата и да определят темпото в SPL2.

Статистика след мача Белите София – Q-check

Carrera развали настроението на „готините“

Тимът на Готинягите прие проспериращия отбор на Carrera като и двата тима се бореха за позиции в челото на класирането. Мачът започна равностойно с много пропуски и от двете формации. До гол се стигна чак в 20 минута, а той бе на сметката на гостите. Голмайстор бе Христов след като реализира добре изготвена атака. Окрилени от попадението „сивите“ вкараха и второ попадение дело на Виденов. Така полувремето завърши при резултат 0:2. След подновяването Carrera продължи с добрата си игра и правещия страхотен мач Христов наниза нови две попадения.

Домакините от Готинягите трябваше да се окопитят и това стана след два гола на Вишанов и Арабаджиев. За жалост „готините“ не успяха да запазят устрема си и отново предоставиха инициативата в ръцете на съперника. „Сивите“ се разиграха и резултатът бе на лице. Александров, Виденов, Христов и Иванов на два пъти оформиха крайното 9:2 в полза на тима водена от Димитър Василев. Готинягите правят крачка назад в битката за тройката докато Carrera настъпват към челото с бързи темпове.

Статистика след мача Готинягите – Carrera

Патриот докосва малката купа

Джентълмените 2 приеха силния тим на Патриот в дерби сблъсък от SPL2. Мачът започна по великолепен начин за патриотите с гол още в 6 минута на Воденичарски, а 5 по-късно Савов направи 2:0. Джентълмените обаче не мислеха да се предават и рязко качиха оборотите, което доведе до пълен обрат в мача след попадения на Ники Димитров и Павел Димитров. Двубоят бе истинско зрелище. Патриот изравни в 19 минута след добра комбинация завършена от Нацков. „Аристократите“ успяха отново да поведат в 24 минута с гол на Найденов, а в самия край на полувремето отново Нацков от Патриот върна ремито.

След почивката битката продължи и Савов отново изведе Патриот с едни гърди напред. „Аристократите“ този път бяха догонващи, но Найденов отново изравни в 31 минута. Двубоят се закучи и всичко бе решено в последните две минутки. Воденичарски и Нацков отбелязаха в 48 и 49 минута головете за Патриот, което подпечата победата на тима. Патриот стремглаво продължава да гони малката купа, докато за Джентълмените 2 остана отново неприятния вкус от загубата в последните минути.