spl2 обзор18

ОБЗОР 18 Кръг

Бялата лавина помете и патриотите

В мач от програмата на SPL2 Белите София посрещнаха коравия тим на Патриот. Мачът започна с превъзходство на Белите, което бе материализирано още в 5 минута от фамозния Боби Гласков. Надмощието на домакините се потвърди с още едно попадение дело на Бенов в 19 минута. Така първата част премина изцяло под диктовката на Белите и тимът на Патриот не успя да противодейства по никакъв начин. След почивката ситуацията на терена не се промени. Димитров и Стоянов вкараха за да стане резултатът 4:0. До края на мача оставаха 10 минути, които бяха изпъстрени с попадения.

Патриотите се посъбудиха с две попадения на Иван Иванов което неминуемо дигна духа на тима и апетита му да търси поне хикса в двубоя. Бенов от Белите обаче охлади съперника с нов гол правейки резултата 5:2. В 49 минута гостите отново намалиха с нов гол на развихрилият се Иванов, но това бе прекалено недостатъчно, за да разколебае Белите, които от своя страна затвориха мача с гол в 50 минута на Стоянов. Така Белите софия остават едноличен лидер и протягат ръце към купата, а Патриот продължава да гледа напред в плейофната война.

Статистика след Белите София – Патриот

Рецитал на Патриотите попари Акулите

Патриот прие хапливите Акули в сблъсък за трите точки. Националистите започнаха гръмко с два гола – в 10 и 11 минута, а голмайстори бяха Савов и Иванов. След двете попадения играта се успокой и двата тима водеха битката за топката предимно около централния кръг на терена. Така неусетно изтече първата част, която завърши с резултат 2:0 в полза на Патриот. След почивката домакините взеха мача изцяло в свой ръце. Савов и Воденичарски с две попадения направиха резултата 5:0 и тотално пречупиха иначе коравите Акули.

До края на мача остана време само за още един гол и той отново бе на сметката на Патриот, а реализатор бе Иванов. Патриот показа непреклонност и прегази съперника си давайки сериозни заявки за малката купа в SPL2, докато за акулите това бе кошмарна среща от която си тръгват с наведени глави.

Статистика след Патриот – Акулите

„Готините“ не бяха любезни с „аристократите“

Готинягите приеха тима на Джентълмените 2 в пореден мач от програмата на SPL2. Двубоят бе доста оспорван до 9 минута, в която капитанът на Готинягите Матеев откри резултата. Окрилените пичове успяха бързо да удвоят баланса си само две минути по-късно с попадение на Вричев. Така полувремето завърши с преднина от два гола за „сините“. След почивката те продължиха натиска си и още в 27 минута резултатът бе направен класически, а в прегръдките на съотборниците си бе Радованов.

Джентълмените нямаше какво да губят и тръгнаха в атака. Василев в 32 намали за 1:3, но радостта на тима бе кратка, защото само няколко минути по късно Крумов отново възстанови преднината от три гола за своя тим. Гостите не се бяха отказали и в 45 минута Бреснички направи 4:2, но силите на тима му не стигнаха за повече подвизи. Така Готинягите грабнаха поредна важна победа в битката за място в челната тройка, а Джентълмените 2 продължават с негативното си представяне.

Статистика след Готинягите -Джентълмените 2

Carrera попиля „чековете“

В прелюбопитен сблъсък от 18-я кръг в SPL2 един срещу друг се изправиха тимовете на Q-check и Carrera. Сблъсъкът предвещаваше доста голове и в двете врати. И това се оправда още през първото полувреме. Ивайло Георгиев даде аванс на „чековете“ още в 4-ата минута. Но последва мощен натиск на „сивите“, които не само, че обърнаха резултата в своя полза, но и дръпнаха сериозно. До 20-ата минута те успяха да реализират цели 7 безответни голе. Кирил Иванов се отличи с хеттрик, а по едно попадение добавиха Момчил Христов, Кристиян Дъхтев, Християн Иванов и Мартин Александров. След този шок „чековете“ все пак реализира още едно попадение преди почивката. То бе дело на Ивайло Георгиев.

След подновяването на играта двата тима размениха по още един бърз гол. Първо Кирил Иванов направи 8:2, а Витко Вичев реализира за Q-check. Но Carrera продължа да гази като валяк. Мартин Александров добави нови две попадения на сметката на „сивите“. Момчил Христов се разписа, а за капак и Георги Икономов си отбеляза автогол. До края на мача имаше време головото шоу да продължи, въпреки че победителят отдавна бе ясен. Момчил Христов наниза още две попадения, а Ивайло Георгиев и Георги Анаудов направиха загубата на „чековете“ по-почетна. След този мач Carrera продължава изчакването си в класирането и вече е на четвърто място като тимът изпревари точно Q-check.

Статистика след Q-check – Carrera

Белите с петъчна разходка из Северозапада

Белите София излязоха срещу АФК Трайково Северозапад в петък вечер на „Царско село“ в търсене на задължителни три точки. Лидерът в SPL2 бе големият фаворит в мача, но все пак Трайково даде отпор. Въпреки това първият гол падна в тяхната врата. За съжаление Мартин Първанов си отбеляза автогол в 8-ата минута. Три по-късно Борислав Гласков покачи на 2:0. До края на полувремето Белите решиха нещата с две попадения на Кристиян Димитров. След почивката Станислав Благоев и Веселин Стоянов реализираха по едно попадение, за да може резултатът да стане 6:0.

Връщане назад за Трайково нямаше, тимът трябваше да брани своя чест и го стори. Първо Александър Ленков откри голова сметка за тима. А после и Мартин Първанов се реваншира за автогола си през първата част. Но до края на срещата Кристиян Димитров и Вилизар Бенов се разписаха по веднъж за крайното 8:2. Така Белите взимат важни три точки, които ги закрепват на върха в таблицата. Трайково пък чака плейофите, за да се опита да си изкачи още в таблицата.