spl2 обзор17

ОБЗОР 17 Кръг

Белите взеха трудно дербито с „готините“

Белите София се изправиха срещу Готинягите в дербито от 17-я кръг в SPL2. Двата тима бяха съответно на първо и трето място в класирането, като изходът от мача щеше да даде отговори да доста въпроси. Белите стартираха срещата по-добре и успяха да открият чрез чудесен гол на Слави Червеняков. Той се разписа в 9-ата минута. Постепенно Готинягите влязоха в мача и изравниха играта. Тимът на Павел Матеев имаше някои изгодни ситуации, но ги пропусна. Белите пък също изпуснаха да вкарат. Така полувремето вървеше към 1:0 за Белите. Но в самия му край Радослав Вишанов изравни след неразчетена намеса на вратаря Мусински. Така завърши и полувремето.

В началото на втората част Белите бяха нахъсани да вземат преднина в резултата. И я постигнаха. Вилизар Бенов и Боби Гласков направиха 3:1. След това отново играта се поизравни, а Готинягите не смятаха да се предават. „Сините“ натиснаха, но не успяха да се върнат в мача. Контрадействията на Белите обаче също не донесоха успех. Все пак Павел Матеев върна един гол в края на мача, но последния съдийски сигнал оставаха минутка-две, в които Готинягите нямаше как да изравнят. Така Белите взимат много ценни три точки, които ги оставят на върха в класирането. Готинягите пък се отдалечават от тази позиция.

Статистика след Белите София – Готинягите

Връбница остави на нула „аристократите“

Връбница-1 и ФК Джентълмените 2 се изправи един срещу друг в петък вечер на Царско село. Мачът бе от програмата на SPL2. „Черните“ търсиха задължителна победа, която да ги остави на второ място, докато „аристократите“ се надяваха да покажат добра игра и евентуално да откраднат нещо от съперника си. Мачът започна равностойно. Така бе до 15-ата минута, когато Петър Петров откри. Капитанът на Връбница добави нови две попадения на сметката до края на полувремето. Така Връбница поведе с 3:0.

През втората част на терена имаше само 1 отбор – този на Връбница. Тимът успя да разбие мечтите на „аристократите“. Петров добави нови три попадения, а Илиян Асенов се отчете с 4. Така Връбница спечели с убедителното 10:0 и взе важни ти точки. ФК Джентълмените 2 пък има да решава доста ребуси.

Статистика след Връбница-1 – ФК Джентълмените 2

Белите надвиха трудно Патриот

Белите София и Патриот кръстосаха шпаги в неделя следобед в Полите на Витоша на Царско село. Славистите бяха лидери в класирането и търсеха победата, за да може това да остане така. Патриот пък създаде проблеми на всички отбори, които срещна до момента, а в тима не смятаха да правят изключение и този път. Мачът стартира с надмощия на Белите. Те успяха да реализират две попадения дело на Станислав Благоев и Кристиян Димитров в 14-ата и 15-ата минути. Това сякаш успокои тима и Вилизар Бенов добави още един гол в сметката на отбора. В края на полувремето Александър Нацков върна един гол за Патриот.

Така почивката дойде при 3:0 в полза на Белите. След подновяването на играта патриотите натиснаха своя съперник и успяха да стигнат до втори гол, дело на Станислав Воденичарски. Това даде още повече увереност на тима, който натисна съперника си в търсене на изравняването. Червената лампа обаче бе светнала за Белите и те заздравиха значително отбраната си. А пък Вилизар Бенов отново върна преднината от два гола за Белите. Това успокои тима и до края на мача повече голове нямаше. Така Белите печелят нови три точки, а Патриот отново се бори мъжки, но не успя да измъкне нещо от мача.

Статистика след Белите София – Патриот

Carrera победи Трайково в голово шоу

АФК Трайково Северозапад излезе срещу Carrera в опит да хване последния влак за първата шестица в SPL2. „Сивите“ пък търсеха задължителни три точки, които да ги бетонират сред най-добрите 6 в таблицата. Срещата обаче започна блестящо за Carrera. Още до 12-ата минута тимът водеше с 4:0 Хеттрик заби Дъхтев, а един гол добави Иванов. Малко след това Ленков реализира за Трайково, но това само отприщи гнева на „сините“. Григоров избухна с две попадения и така Carrera водеше с убедителното 6:1 на почивката. Така нещата изглеждаха решени и през второто полувреме се очакваше доиграване на мача. Но не така мислеха от Трайково.

Ленков върна един гол в началото на частта. Дъхтев обаче бързо възстанови разликата. Трайково заигра доста по-организирано след това и започна да притиска своя съперник, които имаше кадрови проблеми. Така лека-полека резултатът започна да намалява. Два гола на Радостин Първанов и по един на Даниел Васев и Ленков върнаха интригата с пълна сила. Все пак Момчил Христов направи 8:6 в 42-ата минута. А Ленков отново отбеляза за Трайково в 48-ата минута, но това се оказа недостатъчно и „сивите“ взеха победата. Трайково пък може да извлече само позитиви от този мач.

Статистика след АФК Трайково Северозапад – Carrera

Връбница мина и през Акулите

Връбница-1 и АФК Акулите излязоха един срещу друг в спор за трите точки от SPL2. „Черните“ натиснаха здраво от първите минути и това даде резултат. Иван Гогов откри в 9-ата минута. А 6 минути след това Христо Цонев си отбеляза нелеп автогол. 3:0 пък направи Цветан Цветанов в 19-ата минута. До края на полувремето Акулите все пак отговориха чрез Валентин Дремижев. Но Петър Петров направи 4:1 точни преди паузата.

След нея Връбница побърза да реши нещата в своя полза. Илиян Асенов реализира два гола, а по един добавиха Илиян Георгиев и Петър Петров. Така до края на мача Акулите се опитаха да направят загубата си по-почетна и Дремижев и Тодоров сториха това с по един гол. Така Връбница спечели мача с 8:3 и остава в челото на класирането.

Статистика след Връбница-1 – АФК Акулите

Голяма драма измъкна Готинягите срещу Бенковски

в трилър се превърна мача между Готинягите и Бенковски Сити от 17-я кръг в SPL2. Мачът стартира равностойно, като дори по-добрите положения бяха на сметката на Бенковски в началото. Противно на логиката при първата си смислена атака Готинягите вкараха. Автор на попадението бе Павел Матеев. Това обаче не смути Бенковски, които дори заиграха още по-силно. Атаките пред вратата на „готините“ се редяха една след друга. И логичното се случи. Бенковски успя да обърна резултата в своя полза още до почивката. Точни бяха Стефан Георгиев и Богдан Георгиев. След подновяването на играта „революционерите“ стигнаха и до трето попадение, дело отново на Стефан Георгиев.

Чак след това Готинягите се сетиха, че участват в мача и започнаха да атакуват повече. Здравко Крумов върна тима си в мача с попадение в 35-ата минута, а Бисер Вричев изравни 6 минути по-късно. Но малко след това Бенковски изненада своя съперник на контраатака и Богдан Георгиев отново даде аванс на Бенковски след като се откъсна сам срещу вратаря. В ответната атака обаче Павел Матеев изравни малко случайно за 4:4. До края Готинягите натискаха, а Бенковски търсеше успеха на контраатака. Все пак в последната си атака Матеев се оказа на точното място и донесе трите точки за Готинягите, които могат да се окажат много ценни.