spl2 обзор16

ОБЗОР 16 Кръг

Труден успех на Връбница над „чековете“

Борещият се за първото място тим на Връбница-1 прие Q-check в напрегнат мач. Двубоят започна малко нещастно за „чековете“, които трябваше още в началото на мача да се лишат от услугите на своя двигател, а именно Калоян Иванов които имаше малшанса да понесе удар с топка в главата, който го извади от сметките за мача. Така през цялата първа част двата тима играеха предимно защитно и до гол не се стигна. След почивката гостите успяха да поведат в резултата още в началото на втората част с гол на капитана Калчев.

Връбница не мислеше да се отказва и с много мъжка и здрава игра успя да изравни в 30 минута с гол на Цветанов. „Черните“ натискаха съперника си и обрата в мача не закъсня Иванов отбеляза за 2:1 в 39 минута. Връбница взе гол аванс и се прибра в по-задни позиции. Тактиката им се оказа печеливша и тима грабна изключително важни точки срещу доста крив за тях съперник. Q-check изпусна контрола над мача, но отново показа че са фактор в лигата.

Статистика след Връбница-1 – Q-check

„Бялата лавина“ заля и Бенковски

В интересен мач от SPL2 Белите София посрещнаха Бенковски Сити. Двубоят бе много равностоен и динамичен като положенията се редяха и пред двете врати, но голът бе мираж чак до 17 минута, в която Стоянов от Белите порази вратата на съперника. Бенковски се опита да отговори веднага, но намесите на стража на Белите не позволи изненада. Така първата част завърши при минималното 1:0 в полза на домакините.

През втората част картинката на терена не се промени като и двата тима желаеха горещо победата. Белите успяха да вкарат и втори гол в 35 минута с попадение на Димитров като този гол пречупи противника и до края тима на Бенковски не намери сили да отговори. Така Белите грабнаха пореден скалп и вече са едноличен лидер в класирането.

Статистика след Белите София – Бенковски сити

Акулите схрускаха Трайково

АФК Трайково Северозапад се изправи срещу АФК Акулите в мач от програмата на SPL2. Двубоят бе много важен за „сините“, които напоследък напълниха лазарета и това се отразяваше на резултатите на клуба. Трайково пък редуваше силни със слаби игри и момчетата на Веско Весерионов искаха да стабилизират нещата. Но Акулите натиснаха мощно още от първите минути на мача. И до 13-ата минута вече водеха с 3:0. Две попадение заби Миро Трендафелов, а едно добави Жеко Мишонов. Ники Трифонов пък намали резултата след трезво и хладнокръвно изпълнение. Но това само разяри Акулите.

Сашо Димов и Слави Стоянов добавиха още два гола на сметката на „сините“. До края на полувремето Трефонов реализира втория си гол в мача и даде искрица надежда на Северозапада за втората част. Но тя бързо бе угасена. След подновяването на играта Акулите бяха пълни господари на случващото се. Те успяха на избухнат с още цели 7 гола. Хеттрик наниза Александър Тодоров, два пъти се разписа адаша му Димов, а Слави Стоянов и Миро Трендафилов добавиха по още един гол. Така Акулите схрускаха с 12:2 своя съперник и гледат към челото на таблицата. Трайково пък трябва да преглътне и този горчив хап през сезона.

Статистика след АФК Трайково Северозапад – АФК Акулите

„Готините“ унищожиха северозапада

Готинягите се изправиха срещу колебливия тим на АФК Трайково Северозапад в битка за трите точки. Двубоят започна с тотално надмощие на Готинягите, които в рамките на първата част разнищиха своя противник с голове на Крумов, два на Матеев и един на Стойков. Така първата част завърши при резултат 4:0.

През второто полувреме гостите успяха да намалят с попадение на Ленков в 32 минута, но това само подразни съперника им и Готинягите отново натиснаха педала бележейки нови две попадения. Автор на двата гола бе Стойков, които тотално отчая противника и прати победата в ръцете на своя тим. Готинягите продължават да са в челото и да се борят за титлата в SPL2, докато Трайково остава предпоследен след пореден разочароващ мач.