spl2 обзор14

ОБЗОР 14 Кръг

Готинягите нанесоха първа загуба на Връбница

Връбница-1 се изправи срещу Готинягите в дербито на кръга от SPL2. Двубоят започнаха по-добре „готините“, които успяха с много желание да взета превес над лидера в класирането. Тимът набързо поведе с 2:0. А точни бяха Бисер Вричев и Виден Радованов. Връбница усетиха, че нещата отиват на зле и моментално реагираха. Кой друг ако не капитанът Петър Петров намали резултата. Последваха обаче нови силни минути за Готинягите и Радослав Вишанов направи 3:1. Връбница нямаше да остави нещата така. Петър Петров отново намали в 12-ата минута, а две минути преди почивката той оформи своя хеттрик. Петров вкара зверски дузпи за 3:3 и при този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

След нея Готинягите стегнаха редиците в защита и не позволяваха на Връбница да създаде чисти положения. „Сините“ пък успяха и да се възползват от една от мълниеносните си контраатаки. Вричев бе точен в 32-ата минута. От тук до края Връбница се опита масирано да атакува, но защитния вал на Готинягите си вършеше чудесно работата. Точката на спора сложи капитанът на Готинягите Павел Матеев с попадение в 40-ата минута. Така Готинягите нанесоха първа загуба на Връбница от началото на сезона.

Статистика след Връбница-1 – Готинягите

Белите надделяха над Carrera в голово шоу

Белите София и Carrera се изправиха един срещу друг в доста очакван мач от програмата на SPL2. Срещата предвещаваше много голове предвид силната нападателна мощ и на двата тима. Те доказаха това още през първата част. В 5-ата минута Илия Виденов си отбеляза нелеп автогол, но „сивите“ бързо обърнаха нещата след два гола на Момчил Христов. Белите моментално изравниха чрез Веселин Спасов, но в ответната атака Христо направи 3:2 за Carrera. Боби Гласков изрева „айде“ след гола си в 16-ата минута за 3:3, но Илия Виденов малко след това отново даде аванс на Carrera. В 21-ата минута пък Слави Червеняков отново изравни, а секунди преди почивката на таблото се разписа и Вилизар Бенов.

Така Белите водеха с 5:4 след първото полувреме, което мина на един дъх. След почивката Белите стегнаха редиците в защита и това даде резултат. Първо Стоянов направи 6:4, а после Бенов и Живков на три път оформиха крайното 10:4 в полза на Белите София. Тимът продължава да се изкачва стремглаво към върха в класирането, а за Carrera остана загубата, но и добрата игра.

Статистика след Белите София – Carrera

Бенконски и Акулите не можаха да се бият

Бенковски Сити и АФК Акулите излязоха един срещу друг в 14-я кръг от SPL2. Двата тима играеха на приливи и отливи, но със сигурност искаха победата в този мач. Слави Стоянов откри за Акулите в 4-ата минута. Но веднага след Стефан Георгиев изравни. Последваха равностойни минути. Така бе до 18-ата, в която Бирджан Стефанов направи 2:1 за Бенковски. Но Асен Марков от Акулите бе друго мнение. Той изравни в 20-ата минута, а така завърши и полувремето.

След подновяването на играта Марков направи пълен обрат за своите в 28-ата минута. По 5 по-късно Винченцо Леков отново изравни за 3:3. Така дойдоха последните минути на мача. В тях драмата бе пълна. Първо Славчев изведе своите напред в резултата, но в ответната атака Леков изравни за 4:4. Така мачът завърши заслужено наравно, като двата тима поделиха точките.

Статистика след Бенковски Сити – АФК Акулите

Патриот с един гърди пред Трайково

Патриот прие АФК Трайково Северозапад в любопитен мач от програмата на SPL2. Срещата стартира с натиск на гостите и първо Станислав Милев вкара хубав гол за 1:0. А после Христо Милев удвои след точно изпълнение на дузпа. Патриот обаче показа характер и бързо Светослав Савов – Чочо намали. Патриот продължи да натиска в опит да обърне нещата в своя полза. Но Трайково държеше ситуацията под контрол. Така полувремето завърши 2:1 за Трайково. След почивката „белите“ отново натиснаха и този път им се получи. Точен бе Маринов. Но бързо-бързо Милев направи 3:2 за Трайково.

Това изобщо не отчая Патриот и Тенев отново възстанови равенството в 33-ата минута. Капитанът на Трайково Весерионов пък отново даде аванс на своите почти веднага след това, а Савов отново изравни. Тук головото шоу приключи за малко. Двата тима вървяха рамо до рамо в резултата чак до 43-ата минута. Тогава Маринов изведе Патриот напред за първи път в мача и това сякаш отчая Трайково. Тенев пък оформи крайното 6:4 две минути по-късно. Така Патриот взе ценни три точки, докато поуките остават за Трайково.

Статистика след Патриот – АФК Трайково Северозапад

Късна драма донесе 3 точки на „чековете“

Q-check и ФК Джентълмените 2 трябваше да определят кой да вземе важни точки в SPL2. Срещата на „Царско село“ започна добре за „чековете“, които поведоха още в 5-ата минута чрез Калоян Иванов. Но „аристократите“ отвърнаха веднага на удара. Асен Йочев избухна с две попадения за тима си. До края на почивката повече голове нямаше и Джентълмените водиха с 2:1. След подновяването на играта Павел Савов направи 3:1 за „аристократите“ и ги доближи до важния успех.

Но в 33-ата минута след неразбирателство в защитата на тима Алекс Бреснички си вкара автогол. „Чековете“, които в този мач не играха добре все пак натиснаха. Така се стигна до последните 3 минути на мача. Тогава първо Георги Ноев изравни за Q-check. След изпълнения център Джентълмените бързо изгубиха топката и Ивайло Георгиев направи драмата пълна като донесе победата за „чековете“.