spl2 обзор13

ОБЗОР 13 Кръг

Връбница би с едно на мъка Патриот

Отборите на Патриот и Връбница-1 излязоха в любопитен двубой от фаталния 13-и кръг в SPL2. Първият мач между двата тима бе завършил с минимален успех 2:1 за „черните“ и те отново искаха да вземат трите точки, но този път с повече голове. От своя страна за Патриот след двуседмично отсъствие се завърна капитанът Марио Захаринов. Играчът с номер 1213 веднага вдъхна кураж на своите и те започнаха агресивно мача. Това обаче доведе до 2 жълти картона за вратаря Найденов и Митев. Времето течеше, а играта бе изравнена през първата част. Имаше малко голови положения и логично двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

През второто полувреме Връбница вдигна скоростта. Тимът започна да създава много чисти голови положения. А межудвременно Патриот се опитваше да контраатакува, но без успех. Логичното все пак случи и капитанът на Връбница Петър Петров реализира за 1:0 на празна врата след прецизен пас на Иван Гогов. „Черните“ успяха да задържат крехкия си аванс в оставащите минути и взеха победата, но за първи вкараха само 1 гол. Патриот пък отново игра мъжки и показа хубав футбол, но липсата на още малко класа при завършващия изстрел ги лиши от нещо повече в двубоя.

Статистика след Патриот – Връбница-1

Жокерът Матеев измъкна „готините“ от Акулите

В едно от дербитата на 13-я кръг в SPL2 АФК Акулите и Готинягите излязоха в дуел за трите точки на „Царско село“. Мачът започна вихрено за символичните домакини и Горан Димитров откри в 6-ата минута. Последва равностойна игра на терена. Спокойствието бе нарушено в 17-ата минута, когато Бисер Вричев изравни резултата. А само минутка преди почивката Радослав Вишанов направи пълния обрат за Готинягите. При този резултат завърши и първото полувреме. Акулите обаче взеха мерки още в началото на втората част. В рамките само на 6 минути Ангел Ангелов и Валентин Дремижев обърнаха нещата изцяло в полза на „сините“.

Попадението на Дремижев пък бе забележително – от центъра. „Готините“ обаче отново показаха голям характер и Вричев отново изравни – в 35-ата минута. На терена се върна спокойствието и голови положения почти нямаше до 43-ата минута. Тогава Вричев оформи своя хеттрик, но само 2 минути по-късно Слави Стоянов отново изравни. И така до края оставаха малко минути. Тогава на сцената се появи жокерът на Готинягите. Павел Матеев успя да вкара победен гол в 48-ата минута. Това не му се случва за първи път, тъй като в последното няколко мача именно Матеев донесе няколко ценни победи с голове в края. Така Готинягите отново набират скорост след успех с 5:4, а Акулите дадоха леко назад.

Статистика след АФК Акулите – Готинягите

Q-check щракна с пръсти за успех срещу Бенковски

Бенковски Сити и Q-check се чакаше с голям интерес от феновете на SPL2. Двата отбора играеха хубав и открит футбол, като красивите моменти в мача бяха неизбежни. Първият такъв дойде още във втората минута. Тогава Петьо Митев откри за „революционерите“ със страхотен удар до диагонала. „Чековете“ обаче не се уплашиха много от ранния гол и след 14 минути успяха да го върнат. Автор на попадението стана Калин Видински. „Седмицата“ на „оранжевите“ направи пълен обрат в 18-ата минута. Но в ответната атака Стоян Минчев имаше нещастието да си отбележи автогол. Така резултатът 2:2 се запази до почивката.

След нея двата тима се вкопчиха в свирепа битка по терена. Q-check обаче отново успя да поведе в 30-ата минута, когато Видински направи своя хеттрик в мача. Бенковски се опита да отговори и натисна здраво своя съперник. Но момчетата на Илиян Тодоров направиха много пропуски. А в 47-ата минута Калоян Иванов реализира истинско бижу. Той изстреля топката от своето наказателно поле. Кълбото прехвърли всички и се оплете в мрежата на Бенковски за крайното 4:2 за Q-check. Така „чековете“ застават на трето място в класирането с 24 точки. Бенковски остава на осмо място с 15 пункта.

Статистика след Бенковски Сити – Q-check

Драматично равенство между Трайково и Джентълмените

АФК Трайково Северозапад и ФК Джентълмените 2 оспорваха трите точки в 13-я кръг от SPL2. От двата тима се очакваше равностоен сблъсък с много емоции. И това и стана. Георги Методиев откри за „белите“ в 11-ата минута. Но после дойдоха минутите за „аристократите“. Емил Хаджиев обърна нещата в полза на своите в 12-ата и 20-ата минути. При 2:1 за Джентълмените завърши и първото полувреме. След почивката отново „черните“ бяха по-активни.

Йочев и пак Хаджиев направиха резултата 4:1 в полза на „аристократите“. Трайково обаче не се предаде. Тимът показа несломим дух и чрез Васев в 31-ата, Ленков в 37-ата и Методиев в 41-ата минути изравни резултата. В последните минути имаше драма като и двата отбора можеха да вземат победата. Но все пак мачът завърши 4:4.