spl2 обзор12

ОБЗОР 12 Кръг

Carrera прободе и Акулите

Отборите на Carrera и АФК Акулите се изправиха в много любопитен сблъсък. В петък вече на терените на Царско село се очакваше стабилно дерби. През първото полувреме играта бе доста равностойна, но Carrera имаха лек превес, тъй като по-често владееха топката. И това им донесе успех в 13-ата минута, която е оказа фатална за Акулите. Тогава Николай Котков откри за „сивите“. До края на полувреме Акулите опитаха да върнат получения гол но без успех. Carrera пък можеше и да удвои преднината си, но не успя. Това все пак стана в началото на второто полувреме. Тогава Александров направи 2:0.

Акулите вече изоставаха сериозно и трябваше да се размърдат. Вместо да настроят по-добре мерника си, обаче, момчетата на Венци Рогозов допуснаха и трети гол във вратата си. Той бе дело на Илия Виденов от „сивите“. Не след дълго и Християн Иванов подпечата успеха на Carrera с още две попадения. До края на мача Акулите все пак показаха, че не всички зъби са им избити. Стоянов и Тодоров реализираха две попадения за „сините“, но време за повече нямаше. Carrera продължава да се катери уверено в класирането, докато загубата за Акулите доста разочарова.

Статистика след Carrera – АФК Акулите

Връбница преобърна Северозапада

АФК Трайково Северозапад и Връбница-1 се изправиха един срещу друг съботния следобед в полите на Витоша. Двубоят имаше изявен фаворит в лицето на Петър Петров и неговите момчета от Връбница. Но „белите“ от Северозапада ги шокираха рано-рано. Георги и Нанко Методиеви дадоха аванс още до 13-ата минута. Трайково изглеждаше стабилно и уверено на терена. И даде сериозен отпор на Връбница. Капитанът им Петър Петров обаче не мислеше да оставя нещата така. Още до почивката той наниза две попадения, а в 23-ата минута Иван Гогов преобърна мача изцяло в полза на „черните“.

След почивката Връбница не намали оборотите, явно научили урока си от първото полувреме, тимът вкара още един гол, отново чрез Петров. Даниел Васев все пак върна надеждите на „белите“ в 33-ата минута. Последваха равностойни минути. Връбница стабилизира отбраната си, а Трайково опита да изравни. Все пак фаворитът взе своето. След 45-ата минута Спасов и Петров на два пъти осигуриха трите точки за Връбница. До края Нанко Методиев оформи крайното 7:4 за Трайково.

Статистика след АФК Трайково Северозапад – Връбница-1

Q-check без готино изживяване

Готинягите се изправиха срещу Q-check в стратегическа битка за челните места в SPL2. „Сините“ и „оранжевите“ имаха близък актив преди мача им, а сблъсъкът им от есента завърши с успех 6:2 за Павел Матеев и компания. Но тогава успехът хич не дойде лесно. Сега също имаше предпоставки за това, предвид и кадровите проблеми най-вече на вратарския пост в отбора. И това си оказа влияние и Калин Видински откри за „чековете“ още в 4-ата минута. В ответната атака обаче Здравко Крумов възстанови равенството. Q-check стоеше по-добре през първото полувреме и отново стигна до аванс в резултата.

В прегръдките на своите съотборници отново се оказа Видински. Готинягите все пак се държаха прилично и успяха отново да върнат гола. Капитанът Матеев изравни за 2:2 3 минути преди почивката. След подновяването на играта двата тима се вкопчиха в люта битка за всяка педя терен. Голове обаче не падаха, а времето течеше неуморно. В 43-ата минута обаче Матеев избухна с попадение, което се оказа и победно за Готинягите. Те взимат много важни три точки, които ги оставят в челото на класирането. Горчивината обаче остана за „чековете“, които все пак няма от какво да се срамуват. Късметът в този мач не бе на тяхна страна.

Статистика след Готинягите – Q-check

Бенковски не се оказа „патриот“

В мач от 12-я кръг на SPL2 Бенковски Сити и Патриот трябваше да определят кой ще вземе трите точки. Двубоят стартира равностойно с много положения пред двете врати. Но нападателите на двата отбора показаха неумение пред гола. Това продължи до 21-ата минута, когато Бирджан Стефанов даде аванс на „революционерите“. Но моментално той бе заличен от временният капитан Светослав Савов – Чочо. При 1:1 завърши и първата част. След подновяването на играта картинката от първото полувреме се повтори. Много битка, борба за надмощия, дузини пропуски и никакви голове.

Мачът вървеше към равенство, което вероятно нямаше да е незаслужено, но невнимание в защитата на Патриот доведе до гол на Бирджан Стефанов, негов втори в двубоя. Всичко това се случи в 40-ата минута, а две по-късно капитанът Илиян Тодоров реализира още един гол за Бенковски, който сломи съпротивата на Патриот. Така Бенковски взима много важни три точки, които доближават отбора само две от седмото. А там е именно Патриот.

Статистика след Бенковски Сити – Патриот

Бяла лавина затрупа „аристократите“

Белите София излязоха в неделя вечер срещу ФК Джентълмените 2 в търсене на пореден успех. Мачът бе от 12-я кръг в SPL2. Двата отбора започнаха с бавно темпо и резултатът се запази 0:0 до 7-ата минута. Тогава Кристиян Живков откри резултата с хубав удар. Четири минути по-късно „аристократите“ шокираха своя съперник. Диджеят Радо Гергов се възползва от грешка на вратаря Мусински и изравни резултата. Това обаче бе нож с две остриета. Белите се раздразниха от полученото попадение и засипаха Джентълмените с голове.

До почивката резултатът набъбна на 8:1. А точни бяха Вилизар Бенов – 4 пъти, Станислав Благоев, Кристиян Живков и Веселин Стоянов. След почивката отново Гергов показа характер и намали резултата. Но само, за да последва нова серия от голове. Този път те бяха 5 – два на Живков и Стоянов и един на Станислав Благоев. След това бе време и за третото попадение за Джентълмените. То бе на ветеранът в атаката на тима – Методи Методиев. А до края имаше време и за Боби Гласков от Белите да вкара хеттрик. Последният гол в мача бе дело на Станислав Благоев. Така Белите постигнаха разгромна победа със 17:3 и гледат високо към върха в класирането. Джентълмените ще очакват по-добри дни.