spl2 обзор10

ОБЗОР 10 Кръг

Белите излъгаха кръвожадните акули

Двубоят между Белите София и АФК Акулите започна изключително равностойно като и двата тима имаха шансове за гол, но вратарите се справяха великолепно. Акулите обаче се оказаха по-съобразителни и в 16 минута Тодоров откри резултата. Така с минимална преднина двата тима се оттеглиха на почивка. След подновяването на играта Акулите вкараха второ попадение дело на Рогозов. Белите отговориха с гол на Живков, но Димитров от Акулите отново контрира съперника си с нов гол в актива на тима си.

Последваха силните минути на Белите София. Живков и Гласков на два пъти обърнаха мача в полза на своя тим. Акулите не спираха да търсят точките и Рогозов изравни за 4:4. Оставаше само минута и за да е драматично Шаламанов от Белите след самостоятелен пробив донесе победата на тима си. Акулите изпуснаха питомното и може само да съжаляват от развоя на мача, докато Белите грабват поредна победа.

Статистика след Белите София – АФК Акулите

Готините писаха отличен 6 на Северозапада

Готинягите започнаха мача с попадение на Вричев още в 10 минута, но за съжаление те бързо допуснаха изравняване като виновник за това бе младата звезда на Трайково Нанко Методиев. Все пак Павел Матеев и компания показаха, че са по-опитният тим и с две нови попадения дело на самия него и колегата му Емил Генов резултата стана 3:1. Така полувремето дойде с комфортен аванс от два гола за „сините“.

През втората част Трайково бяха изпаднали в творческа дупка и това доведе до рецитал на Готинягите. Вричев и Матеев добавиха нови три попадения в актива на състава си и не оставиха шансове на белите за нещо повече. Така Готините се поздравиха с победата, а Трайково отново изглежда колеблив.

Статистика след Готинягите – АФК Трайково Северозапад

Бяла лавина затрупа Q-check

Белите София се изправиха срещу Q-check в спор за трите точки. Мачът бе изключително равностоен и головете не падаха. Така бе до 22 минута, в която стената пред вратата на „чековете“ бе пробита от Гласков и резултатът бе открит. До края на полувремето нямаше други сериозни ситуации и така двата тима се оттеглиха за почивка.

След подновяването на играта Белите натиснаха сериозно опонента си и логичното се случи. Живков, Механджийски и Благоев направиха резултата 4:0. Q-check успя да се поздрави с почетно попадение в 45 минута, а реализатор бе Иванов. Така Белите грабнаха точките и продължават да напредват в класирането.

Статистика след Белите София – Q-check

Carrera попиля Бенковски

Бенковски прие Carrera в битка за точките. Тимът на Carrera се присъедини към SPL2 на мястото на изпадналия в несъстоятелност тим на фк Гринго и бе решен да покаже способностите си в дебюта си. През първата част доминацията на Carrera бе осезаема и те успяха да нанижат 9 безответни попадения в противниковата врата. Александров започна голеадата, а след него се наредиха Григоров, Дъхтев, Виденов, Василев и Христов.

Така тимове се оттеглиха за глътка въздух. След като играта бе подновена наказателната акция на Carrera продължи. Като голмайсторите бяха отново изявилите се и през първата част. Бенковски бяха в тотален шок, но все пак лидерът на тима Явор Михайлов успя да отбележи почетния гол за своите и да оформи крайното 15:1.

Статистика след Бенковски Сити – Carrera

Връбница излъга Патриотите

Изключително оспорван двубой изнесоха тимовете на Връбница-1 и Патриот. Момчетата от квартала вкараха ранен гол дело на капитана Петров. Патриотите не се примириха с това и успяха да изравнят в 13 минута с попадение на Иванов. При този резултат завърши и първата част на мача. През второто полувреме битката властваше на терена, а пропуските за двата тима се редяха един след друг.

Все пак домакините от Връбница съумяха две минути преди края да отбележат златния гол, който им гарантира трите точки в мача. Голмайстор бе отново Петров, който направи пореден страхотен мач за своя тим. Патриот играха стабилно, но малшанса не им позволи да се поздравят с повече от почетна загуба.

Статистика след Връбница-1 – Патриот

Момчетата от квартала надиграха и „аристократите“

Срещата между Връбница-1 и ФК Джентълмените 2 започна с надмощие на един от лидерите в таблицата Връбница като то се материализира с головете на капитана Петров, който се разписа на два пъти и на Гогов. Така доминацията на Връбница не позволи на „аристократите“ да разкрият потенциала си през първата част и тя завърши с класическото 3:0. През второто полувреме Джентълмените се събудиха и с две попадения на неостаряващия Асен Йочев тимът намали разликата само до един гол.

Джентълмените направиха и куп пропуски, което може би им изигра лоша шега, защото бяха наказани веднага от съперника си. Асенов и Георгиев подпечатаха победата на Връбница и гарантираха нови три точки в актива на отбора. Джентълмените отново играха добре, но пропуснаха възможностите си.