spl2 обзор 4

ОБЗОР 4 Кръг

Зашеметяващ обрат за Q-check

Лидерът в класирането до този момент Morocco посрещна тима на Q-check в интересен сблъсък от програмата на SPL2. Гостите от Q-check бяха по настървени в началните минути и откриха резултата чрез Виденски. Радостта им бе кратка, защото Morocco веднага отвърнаха на удара с гол Tariq Hrima. Последваха силните минути за Мароко. Голмайсторът на тима Marouane Anini наниза две попадения в рамките на минута, а колегата му в атака Hrima добави още едно и негово второ в двубоя. „Чековете“ успяха да реагират в рамките на полувремето бележейки гол чрез Георгиев в 24 минута и то завърши при резултат 4:2.

След почивката гостите излязоха със различна настройка и се хвърлиха в атака. Виденски намали за 3:4 и нагорещи обстановката на терена в 35-ата минута пък капитанът Ники Калчев донесе равенството. Q-check бе решен да вземе победата и буквално натика съперника в наказателното му поле. Развръзката бе оставена за края в 49 минута – капитанът Калчев излезе най-съобразителен измъквайки се от опеката на пазачите му и бележейки за 5:4 сътворявайки невероятният обрат в мача. Домакините нямаха време да реагират и записаха първата си загуба в лигата. Q-check показаха израстване след всеки мач и грабнаха точките в двубоя давайки заявка, че ще са като черна котка за съперниците си.

Статистика след Morocco – Q-check

Патриот надделя над „аристократите“

Дубълът на Джентълмените срещаше непобеденият до сега в серия от две равенства тим на Патриот. „Аристократите“ бяха в ужасна серия от две поредни загуби и смятаха да променят това, но пред тях се изправяше доста сериозен съперник. Мачът започна динамично с качествени атаки от страна и на двата отбора. Гостите от Патриот все пак бяха малко по-активни и в 11 минута Воденичарски се разписа откривайки резултата. „Аристократите“ се опитаха да отговорят на удара, но отличните намеси на противниковия страж отчая дори и топ голмайстора Асен Йочев. Така първата част завърши с крехка преднина от един гол в полза на Патриотите.

След почивката отново гостите бяха тима, който стъпи по-здраво в двубоя и резултатите не закъсняха. Истинският хищник в атаката на Патриот Светослав Савов покачи за 2:0. Джентълмените нямаха избор освен да се хвърлят в атака имайки предвид вече сериозното им изоставане в резултата. Играта ва банк подейства и Йочев все пак се разписа и в този двубой. До края оставаха няколко минути, в който „аристократите“ бяха пресирали противника си дълбоко в неговата половина, но в крайна сметка не успяха да постигнат изравняването като и страничните стълбове на вратата в този ден също бяха на страната на техния съперник. Така Патриот грабна победата и трите точки и остават непобедени в трети пореден мач. За Джентълмените отново остана огромното разочорование и трета поредна загуба.

Статистика след Джентълмените 2 – Патриот

Готинягите хапнаха акула

Готинягите имаха не леката задача да се изправят срещу тима на АФК Акулите като и двата тима имат амбиции за призовите места в края на сезона. Мачът започна доста динамично, а играта бе бърза и красива за гледане. Първи удар нанесоха „готините“, които чрез своя капитан Матеев откриха резултата в 10 минута. Гостите като ужилени от оса веднага се раздвижиха и бързо бързо върнаха гола чрез Крис Йонев – Бразилчето както се шегуват приятелите му. След двете бързи попадения играта се успокои и битката бе в средата на терена. Така се стигна до 23 минута, когато неудържимият капитан на Готинягите Матеев вкара втория си гол в мача. Окрилените домакини имаха възможност да увеличат преднината си, но пропуснаха доста положения. Полувремето завърши при резултат 2:1.

След подновяването на играта Акулите захапаха съперника и бързо се върнаха в мача изравнявайки отново чрез Йонев. Готинягите не се стреснаха и с много спокойствие организираха голова атака още в следващата минута, а в прегръдките на своите бе Николов. Мачът придоби такава динамика, че и тази преднина не се запази дълго. Йонев не пожали за трети път съперника изравнявайки в 33 минута. Домакините не се примиряваха с равенството и вдигнаха оборотите на макс. Крумов на два пъти и Димчев отбелязаха нови три гола във противниковата врата. Поизморените Акули нямаха сили да се преборят и този път с негативния резултат и записаха загуба с 3:6 в един луд и равностоен мач. С тази победа пък Готинягите се изкачиха на първата позиция във временното класиране, което определено ще им даде мотивация за следващите мачове на тима.

Статистика след Готинягите – АФК Акулите

Връбница измъкна победата в края на равностоен мач с Гринго

Непобеденият до сега тим на Връбница 1 посрещаше тима на Фк Гринго в спор за трите точки в мач от програмата на SPL2. Двубоят започна със изравнена игра като бяха нужни 13 минути за да падне първия гол в мача, а той бе записан на сметката на домакините от Връбница. Голмайстор бе Асенов. След попадението домакините буквално затвориха подстъпите към наказателното си поле и тима на Гринго не успя да организира нищо, което да заплаши стража на противника. Така при минималното 1:0 завърши първата част.

През второто полувреме „амигосите“ стъпиха здраво и успяха да изравнят с гол на Христо Милев – Звяра. Още не нарадвали се на попадението си, Гринго допусна гол като Асенов отново изведе Връбница 1 с едни гърди напред. Оставаха 5 минути до края, когато Събев от Гринго хвърли бомбата и изравни. Нападателят реализира директно от корнер. Хиксът се бе опекъл, но в последните минутки отново Асенов бележейки третия си гол в мача прати трите точки във Връбница. Така „момчетата от квартала“ продължават без загуба. Гринго от своя страна продължава да търси себе си и играта, която желае.