spl2 обзор 2

ОБЗОР 3 Кръг

Готините не пожалиха „аристократите“

Готинягите и Джентълмените 2 се изправиха в спор за трите точи. Домакините започнаха чудесно и капитанът Матеев се разписа, откривайки резултата в 14 минута. Домакините доминираха и в 20-ата Крумов удвои. Така, въпреки усилята на съперника да промени нещо „готините“ се прибраха на почивка с два гола аванс. След почивката отново те бяха по добре седящият тим на терена. Крумов се разписа за 3:0.

След солидната преднина се усети лек спад в играта на Готинягите, което съперника използва по максимално добър начин. Йочев и Георгиев намалиха и нажежиха страстите. Тогава в мача се намеси Вричев от Готинягите, който с две попадения съкруши съперника и оформи крайното 5:2. Готинягите взимат първи точки този сезон, докато „аристократите“ не успяха да измъкнат нищо от двубоя.

Статистика след Готинягите – Джентълмените 2

Връбница надделя на Q-check

В двубой от SPL2 Q-check домакинстваше на Връбница 1. Двубоят започна с гол за гостите още в 10 минута, а голмайстор бе Гогов. Домакините изравниха доста бързо чрез Иванов. След двата бързо разменени гола домакините имаха малшанса да си отбележат автогол, а сгрешилия бе Средоковси. Така Връбница поведе и настроението в играта им се покачи. Иванов и Гогов се разписаха по още един път оформяйки 1:4 на полувремето.

След почивката гостите отново бяха по-активния тим Асенов, Георгиев и Гогов направиха резултата 7:1, с което пречупиха съперника. Q-check все пак отбеляза още две попадения чрез Иванов и Георгиев, но силите им не стигнаха за повече. Така те записаха загуба на старта в кампанията им. Връбница взе трите точки и дава заявка, че ще е един от борещите се за титлата тимове.

Статистика след Q-check – Връбница 1

Benkovski с успех над Гринго

Benkovski се изправи срещу тима на ФК Гринго в мач от SPL2. Първи думата в мача имаха домакините, които откриха резултата чрез Тодоров. Това не се понрави на гостите и те бързо възстановиха равенството чрез Комитов в 19 минута. Така полувремето завърши 1:1, а въпросителните за това кой ще победи оставаха за второто полувреме. След почивката домакините натиснаха и направиха голяма крачка към победата. Отново Тодоров и Георгиев бяха замесени като изстреляха Benkovski в облаците с две попадения.

След това домакините се прибраха и храбро пазеха преднината си. В тима на ФК Гринго настъпи гняв и отчаяния. Играта им не вървеше в този мач. В края все пак Дамянов успя да реализира второ попадение за „зелените“. Но до края оставаше по-малко от минута и време за обрат нямаше. Въпреки оспорвания мач, точките отидоха при Benkovski, а разочарованието остана за ФК Гринго.

Статистика след Benkovski – ФК Гринго

Morocco сгази и „акулите“

Тимовете на Morocco и АФК Акулите се срещнаха във втория кръг от SPL2. Мачът се очакваше да бъде доста оспорван и напрегнат. Домакините излязоха с настроение и започнаха да бележат. Tariq Hrima откри резултата, а Marouane Anini и Sofiane Eloliakchachi му придадоха класически размери. Гостите бяха шокирани и не успяха да покажат нищо през първото полувреме. През втората част домакините отново тръгнаха по-настойчиво и Sofiane Eloliakchachi отбеляза втория си гол в мача.

Morocco така се бяха увлекли да бележат, че направиха това и във собствената си врата, а сгрешилият бе Mohamed Elmejatti, който не успя да реагира в една ситуация и си наниза автогол. Marouane Anini поправи грешката му мигновено и даде спокойствие за тима си. АФК Акулите се хвърлиха напред и успяха да върнат още два гола чрез Стоянов и Рогозов, но силите им не стигнаха за нещо повече. Така Morocco продължава да е лидер с две победи, докато АФК Акулите изпуснаха шанса, те да се качат на върха в таблицата.