spl2 обзор 1

ОБЗОР 1 КРЪГ

Morocco сломи „готините“ в луд мач

Вторият мач от програмата на SPL2 противопостави тимовете на Готинягите и Morocco. Двубоят започна доста интересно като ранен гол даде преднина Готинягите. Точен бе Георги Николов след многоходова комбинация по десния Фланг на атаката. Мачът започна да става безкрайно интересен с много положения пред двете врати. В 15 минута Tariq Hrima изравни след като наказа стража на „готините“. Но голът бе бързо върнат. Капитанът на Готинягите Матеев не пожали гостите и с премерен изстрел изведе своите напред – 2:1. Така завърши първата част на мача. След почивката гостите от Morocco отново започнаха настойчиво, което доведе до цели три попадения на тяхната сметка, а виновен за тях бе Marouane Anini. Така гостите натрупаха сериозен аванс в актива си. Готинягите не се отказваха да гонят поне частичния успех. Те имаха възможността да изпълнят и две дузпи отсъдени за нарушения в наказателното поле на съперника, но за тяхно съжаление на два пъти играчите зад топката изпуснаха да отбележат, не и без помощта на противниковия вратар. До края остана време само за още едно попадение, то бе на сметката на Готинягите, а негов автор бе отново капитанът Матеев. Равносметката от двубоя – страхотна игра на Готинягите и страхотен малшанс и тотална липса на късмет за да преобърнат мача, докато за Morocco двубоят бе доказателство, че са сериозен тим който ще гони отличията в края на сезона.

Статистика след Готинягите – Morocco

Акулите захапаха Benkovski

Началото на SPL2 бе сложено в петъчната вечер с първия двубой от програмата, а именно Benkovski срещу АФК Акулите. И двата тима бяха пределно мотивирани да се представят добре на старта на кампанията, така че ни очакваше интересен сблъсък. Двубоят започна равностойно като първи до гола стигнаха футболистите на Benkovski в 4 минута, а голмайстор бе Масларски. Последваха минути на изравнена игра и така до 8 минута, в която Кръстев изравни за 1:1. На гребена на вълната гостите нанизаха още два гола до края на полувремето с автори Рогозов и отново Кръстев. Така първата част завърши 3:1 в полза на Акулите. След почивката отново гостите бяха по активни и буквално нахапаха съперника. Тодоров, Кръстев и Рогозов направиха резултата 6:1. Домакините върнаха едно попадение отново чрез Масларски, но това не бе никак достатъчно, за да измъкнат нещо от мача. До края Акулите доминираха и логично резултатът набъбна още. Кръстев на три пъти и автогол на Иванов оформи крайното 10:2 в полза на Акулите. Домакините почнаха с фалстарт, но едва ли това ще ги притесни в следващите им двубои. Акулите тръгнаха летящо, дали ще продължат така очакваме да разберем с нетърпение.