Обзор SPL2 22.02-23.02

El Paso – Вълците 9:2

След като през изминалия кръг вкараха 12 попадения на Black Devils, лидерите в шампионата от El Paso продължиха да тероризират голово останалите тимове от SPL 2. Тази седмица в жертва на „сините“ се превърна намиращият се на пето място тим на Вълците. А резултатът беше повече от красноречив 9:2.

За разлика от други срещи обаче, тимът на Николай Фургов започна с фаулстарт и инкасира попадение още в 4-ата минута чрез Денис Янчев. Място за паника обаче нямаше, тъй като оттам насетне всичко се разви под диктовката на El Paso.

Звездата им Здравко Росенов отново имаше ден и отбеляза три попадения. С два се отличи Християн Захаринов, а по веднъж се разписаха Стоил Стефанов, Слави Георгиев, Николай Йорданов и Боян Брънзелов. Между тази вихрушка от голове, някъде се промъкна и Тони Тасков, който просто за статистиката вкара втория гол за Вълците, които тази вече определено напуснаха терена с подвити опашки.

Индивидуалната награда „Играч на мача“ получи Боян Брънзелов от El Paso, който вкара само веднъж, но за сметка на това стана автор на четири голови асистенции

Реал София – Black Devils 5:0 – Служебна победа

АФК Чуковете – Drink Team 4:11

Култовият тим на АФК Чуковете продължава да страда в SPL 2. „Жълто-черните“ във втори пореден мач инкасираха тежка загуба, като този път паднаха с 4:11 от третия във временното класиране Drink Team. Tова бе трети пореден успех за „пиячите“, които стабилизираха представянето си в дивизията и вече са на „бронзовата“ позиция. Твърде вероятно е обаче тя да бъде загубена, тъй като четвъртият АФК Бастун е със същия точков актив, но и два мача по-малко.

„Чуковете“ продължават стремглаво надолу и все още са над чертата, заради по-малкото си на брой наказателни точки спрямо #TwitterРитане.

Общо взето интрига в този мач имаше само в началото, когато Иван Комитов отбеляза за символичните домакини, но май така само разлюти „халбите“, които от осмата минута наложиха своята голова доминация.

Трима играчи от Drink Team завършиха с хеттрик – Боян Георгиев, Велизар Иванов и Станислав Цонев. Симеон Бърдарски и Валентин Веселинов пък спомогнаха за изразителното 11:4. Освен Комитов, за АФК Чуковете още се разписаха Михайлов (40″), Иванов (43″) и Васев (50″). Попаденията им обаче паднаха в такъв момент от мача, когато всичко вече бе безвъзвратно решено.

ФК Биролом – #TwitterРитане 2:1

Изглеждаше, че #TwitterРитане тръгва нагоре след успеха над Реал (София) в по-предишния кръг. „Сините птици“ обаче не съумяха да задържат нивото на своето позитивно представяне и през изминалия уикенд допуснаха поражение №11 в SPL2. Въпреки, че дадоха здрав отпор, „хаштаговете“ отстъпиха с 1:2 от ФК Биролом. „Бирите“ вече са в серия от три мача без загуба и се намират на шестото място във временното класиране 23 точки. „Туитърите“ пък са последни с 10 пункта.

Нужно е да отбележим, че символичните гости стартираха мача далеч по-уверено. В 22-ата минута добрите им атаки най-сетне дадоха и голов резултат, като поздравления от своите съотборници приемаше Милен Жечев. Ситуацията, която обаче сложи спирачка на развитието им в този мач положи техен футболист – Максим Добрев. Въпросният имаше малшанс да си отбележи автогол малко преди почивката и така всичко трябваше да започне отначало.

#TwitterРитане със сигурност може да проклина съдбата си, тъй като се разминаха поне с точка в последната възможна минута на двубоя. Тогава колективно неразбирателство в тяхната отбрана позволи на Димитър Хаджимитев от ФК Биролом да се окаже на стрелкова позиция и по драматичен начин донесе безценния успех за своя тим. Именно звездата на „жълто-черните“ грабна и приза „Играч на мач“. Загубилият тим пък беше останал с човек по-малко заради поредица от нарушения от страна на Христо Иванов.

Обзор на срещите от предишния кръг на SPL2!