Обзор SPL2 08.02-09.02

Вълците – АФК Бастун 3:4

АФК Бастун продължава с отличната си победна серия в SPL 2. „Лъвовете“ надделяха трудно срещу състава на Вълците с 4:3 и по този начин остават в Топ 3 на дивизията, където към този момент изявени фаворити са отборите на Феникс и El Paso. Разочарованието пък остава за техния опонент, който все още не може да намери необходимото постоянство и от 14 срещи има еднакъв брой успехи и загуби.

Срещата започна добре за Вълците, които след 13 минути игра откриха чрез Тони Тасков. АФК Бастун се нуждаеха точно от 120 секунди, за да възстановят паритета чрез Георги Братованов. Студен душ обаче обля бастуните малко след това, когато един от основните им играчи Иван Младенов си наниза злощастен автогол. Въпросното цифрово изражение се задържа чак до 32-ата минута, когато бранителят Тома Димов взе нещата в свои ръце и вкара две попадения за отрицателно време (32″,33″).

Здравото надлъгване продължи и Вълците на свой ред също върнаха интригата, изравнявайки за 3:3. И така кулминацията настъпи 9 минути преди края. Иван Младенов се реваншира подобаващо за автогола си от по-рано, след като завърши една добра атака с гол в мрежата на вратаря Анатоли Тошев и така подпечата драматичния триумф за АФК Бастун.

#TwitterРитане – Реал София 5:2

Голяма изненада поднесе кръгът в SPL 2. Тя бе от изключително приятен характер за #TwitterРитане, които постигнаха едва третата си победа от началото на шампионата. Успехът над Реал София с 5:2 обаче се оказа напълно достатъчен за тях, за да се измъкнат от зоната на изпадащите и вече да дишат малко по-спокойно на десетото място.

„Сините птици“ демонстрираха непримирим характер още от началото на мача. Седем минути след първия съдийски сигнал на Стоян Гиздов, Ивайло Петков даде ранен аванс на своя тим. Реал обаче бързо показа, че няма да се примири лесно със случващото се и до паузата обърна нещата в своя полза след попадения на Никола Неков и Александър Салиф. След 20-ата минута обаче нещо в играта на „кралете“ рухна и те бяха бледо копие на своята най-добра версия от предходните мачове.

Нещо повече, втората част изцяло беше под диктовката на „Туитърите“, които напълно заслужено се пребориха и скъпоценния триумф. Най-добрият им футболист Ивайло Петков продължи да впечатлява по терена с нови три гола, а за да се стигне и до крайното 5:2 помогна и Яни Дончев.

Black Devils – Drink Team 3:6

Drink Team записа осмата си победа от 13 мача в SPL2. „Пиячите“ се завърнаха на триумфалния път, след като подчиниха Black Devils с 6:3. Този път селекцията на мениджъра Михаел Тасмаджиев не допусна резки амплитуди в своето представяне и уверено стигна до изразителната победа.

Началото беше белязано от бърза размяна на победения, като символичните гости откриха чрез Веселинов (3″), а в ответната така звездата на Devils – Емил Йорданов изравни. Динамиката обаче обаче продължи с бясно темпо. В петата минута пък Сашо Милеков отново даде преднина за Drink Team. Разковничето за успеха на „пиячите“ пък беше силният им четвърт част между 15-ата и 30-ата минути когато Пламен Танев (15″) и Сашо Милеков (30″) докараха нещата до 1:3.

Оттам насетне двата тима вкараха по още две попадения. Математиката обаче се оказа верен съюзник на Drink Team, които благодарение на преднината си от по-рано съумяха да се доберат и до трите точки. Важните допълнителни голове към актива им добави Боян Георгиев (41″, 49″), а пък новите попадения на Емил Йорданов само направиха загубата на неговите дяволи една идея по-почетна.

В класирането „пиячите“ се движат на четвърто място с 24 точки, докато Devils са осми със 17.

Titanite Old Stars – ФК Биролом

Titanite Old Stars сложиха край на поредицата си от загуби в първенството. „Звездите“ стигнаха до престижно равенство срещу Биролом 3:3. За победата една идея повече трябва да съжаляват „бирите“, които в момент от срещата водеха с комфортното 0:3.

Никола Илчев откри резултата, а пък примера му последваха Владислав Робев и Павел Тодоров.

Титаните обаче демонстрираха силен отборен дух и се вдигнаха на щурм, помогнал им да се доберат до ремито. Мартин Димитров беше от фундаментално значение за доброто представяне на своя състав с двата си гола, а един добави и намиращият се в много силна форма от началото на годината Емилиян Стефанов.

Паритетът остави Old Stars над зоната на изпадащите само поради по-малкия си на брой наказателни точки. ФК Биролом пък е на седмата позиция със 17 пункта.

Феникс – El Paso 2:3

С огромно вълнение от всички се очакваше битката между първия и втория във временното класиране El Paso и Феникс. Въпросните селекции бяха в непрестанна гонитба за лидерската позиция и нямаше сила на света, която да възпре неутолимата им жажда за успех над директния конкурент в SPL 2. Интригата се допълваше от факта, че по-рано през кампанията, „фениксите“ вече бяха ударили „сините“ с 4:3 в зрелищен мач.

Традицията донякъде беше спазена, тъй като в 14-ата минута Фенкс поведе в резултата след отлично разгърната офанзивна комбинация, завършена умело от Стоян Илиев. El Paso обаче нанесе важен психологически удар по конкурентите, тъй като стигна до изравняването точно преди сигнала за почивка с точен изстрел на Боян Брънзелов.

Селекцията на Николай Фургов беше повече от надъхана за втората част и след няколко пропуска, Марио Цветков (34″) осъществи пълния обрат. Явно доволно от моментния резултат, „сините“ леко се дръпнаха назад, като отново подариха инициативата на „виненочервените“. Феникс само и чакаше подобен шанс, като стигна до ремито в 45-ата чрез Атанас Бадалов.

И за да бъде дербито още по-драматично, всичко в него беше решено секунди преди края. El Paso измъкна победата буквално с една от последните си атаки. В герой се превърна защитникът Боян Брънзелов, който подсигури победата с 3:2 и така неговият тим дръпна с осем точки пред конкурента си в голямото им съревнование за титлата в SPL2.

Обзор на мачовете от предишния кръг в SPL2!