ОБЗОР SPL2

Drink Team се оказа невъзможна мисия за амбицираните Чукове

Обнадеждени след важния си успех над Titanite Old Stars, култовият тим на АФК Чуковете трябваше да затвърди пътя си нагоре в SPL 2. За тяхна зла беда обаче, устремът им набързо беше спрян от намиращия в превъзходна форма тим на Drink Team, който оправда очакванията и спечели с 5:3.
„Пиячите“ държаха контрола над мача почти през всичките 50 минути и вече са на шест точки от мечтаните за тях места в Топ 3. Двубоят стартира отлично за домакините, още в 60-ата секунда, когато Ивайло Георгиев отбеляза за 1:0. Не след дълго, вратарят Костадин Кръстев трябваше отново да извади топката от своята мрежа, след като беше преодолян и от Николай Йорданов. Ники Трифонов беляза завръщането си за „чуковете“ с гол в 12-ата минута, демонстрирал, че не всичко в този мач е решено. Малко след това обаче Ивайло Георгиев отново възстанови преднината от две попадения за Drink Team.
АФК Чуковете за пореден път защитиха реномето си на майстори на обратите. След паузата, само за две минути, Симонов (28‘) и Васев (30‘) докараха нещата до 3:3 и вече никой не знаеше накъде може да поемат трите точки в съботната вечер. Drink Тeam все пак показа по-здрави нерви и се пребориха за крайния успех след попадения на Милушев и спечелилия заслужено приза „Играч на мача“ – Николай Йорданов.

AФК Бастун не сбърка срещу още един тим от долната част на таблицата

Определено програмата беше доста благосклонна към АФК Бастун, които във втори пореден двубой трябваше да премерят сили с отбор, намиращ се във втората половина на таблицата. Подобно на мача с Ugo delivery (11:0), „лъвовете“ отново се поздравиха с успех, но този път той дойде доста по-трудно срещу безкрайно рутинирания Titanite Old Stars – 5:3.
Двубоят започна повече от добре за домакините. В 10-ата минута Мартин Димитров се възползва от грешка на последния в отбраната на съперника и сам срещу Иван Младенов не сбърка за 1:0. АФК Бастун бързо обаче коригира своята грешка и още в ответната атака Йордан Герджиков изравни. Оттам насетне дойдоха силните мигове на мениджъра Георги Братованов, който за 25 минути впечатли с хеттрик. Още един гол на Герджиков пък докара нещата чак до 1:5 в тяхна полза. Последвалото отпускане в редиците на гостите спомогна за още две допуснати попадения в мрежата им. Емилиян Стефанов и Мартин Димитров обаче само направиха поражението на своя тим по-почетно.
АФК Бастун остава на третото място във временното класиране. Titanite Old Stars са на две точки дистанция от зоната на изпадащите.
Трябва да отбележим и завръщането на терена след около година отсъствие на цветето на SPL – Нели Георгиева. Тя показа, че не е загубила форма, а и дух за игра.

Разярените „феникси“ разбиха своя опонент с 10 гола разлика

Мнозина бяха изненадани от поражението на Феникс през изминалия кръг, когато селекцията на Тони Йорданов допусна загуба с 1:3 от Drink Team. Вече свалени от върха, „фениксите“ имаха важната задача да се завърнат на победния път. Мисията беше изпълнена възможно най-успешно, след като осмият ФК Биролом беше разбит с 11:1. „Бираджиите“ нямаха възможност да се противопоставят на агресивния нападателен стил на своя опонент и резултатът бе повече от красноречив.

Цели четирима играчи от тима на победителите се разписаха по два пъти. Това бяха Борис Валенцов (8‘, 44‘), Георги Иванов (22‘, 45‘), Мартин Гогов (33‘,41‘) и Кристиян Антов (21‘, 42‘). По веднъж отбелязаха Георги Неделчев (31‘), Божидар Йорданов (28‘), Стоян Илиев (23‘). Силите на осмия в SLP 2 стигнаха до един почетен гол на Павел Тодоров в 26-ата минута.

Реал София прогресира в класирането след важен успех над #TwitterРитане

Реал София направи скок в класирането на лигата. „Кралете“ вече са на шестата позиция, възползвайки се максимално от грешките на Blacк Devils и ФК Биролом. Всичко това стана факт след успеха им с 5:3 срещу предпоследния в дивизията #TwitterРитане.
Мачът започна вихрено, като до седмата минута в мрежата на гостите паднаха цели три попадения. Борислав Димитров даде преднина на Реал във втората минута, докато 120 секунди след това Бернард Малимоно удвои. Класиката стана факт, след като Красимир Цоков допусна грешка в отбрана и топката му беше отнета, за да може да бъде подадена на празна врата за Мартин Петров. Минута преди почивката „туитърите“ върнаха едно попадение чрез Борислав Димитров, който разстреля стража Теодор Занев със силен шут по земя от далечна дистанция .
Заветните 10 минути от мача предложиха много емоции, като тогава паднаха и цели четири попадения. Антон Димитров (42‘) направи 4:1 за Реал, но два гола на Иван Мънин за около минута докараха нещата до 4:3. И точно, когато #TwitterРитане повярва, че може и да измъкне нещо в тази среща, Бернард Малимоно оформи крайното 5:3 с гол в 44-ата минута. Халфът от Гвинея направи отлично двойно подаване със съотборник, след което елегантно прокара коженото кълбо между краката на Максим Добрев.

Шампионски обрат за Еl Paso

Еl Paso ще има още един повод за празнична наздравица, след като постигна трети пореден успех в последния кръг за годината от SPL 2. Лидерът в класирането очаквано се наложи над седмия Black Devils със 7:3.
Първата част не предвещаваше разгрома, който се случи след това. До паузата резултатът беше равен, като „черните дяволи“ дадоха сериозен отпор на предварително сочените за фаворити. El Paso на два пъти повеждаше чрез Здравко Росенов и Здравко Костов, но головете им винаги биваха заличавани с точните изстрели на Владислав Методиев и Иван Цекин. Нещо повече, Devils дори стигнаха и до пълния обрат, след като в 26-ата Цекин направи 2:3. Тогава играчът с №17 взе нещата в свои ръце и проби през центъра, за да отправи мощен изстрел, който и след лек рикошет стигна до мрежата на Николай Фургов.
Оттук насетне топката беше в полето на El Paso, които защитиха сериозните си шампионски амбиции с мощна обръщалка и цели пет безответни гола във вратата на Black Devils. Здравко Костов се разписа още два пъти, а пък своя дан за успеха дадоха още Стоил Стефанов (2) и Здравко Росенов. Така интригата на върха остава изключително сериозна като El Paso, Феникс I AФК Бастун ще се дебнат за грешки, тъй като разликата в точките между трите тима е нищожна, а това дава заявка за една много силна футболна пролет в SPL2.