ОБЗОР SPL2

ОБЗОР 1 Кръг

ГДБОП 2 допуснаха лесна загуба

В първия мач от SPL2 е изправиха един срещу друг ГДБОП 2 и Ugo delivery. Това бяха нови два отбора и никой все още не знаеше на какво са способни. Валентин Владимиров откри за гостите в десетата минута с красиво попадение, но, един от най – добрите играчи в лигата, Димитър Шаламанов изравни преди почивката. След подновяването на играта имаше период, в който топката се държеше повече в центъра на терена и атаките се изграждаха постепенно. Все пак ГДБОП 2 успяха да намерят верния път и вкараха два гола чрез Любо Милошев и Шаламанов. Това им даде завидно спокойствие, което им изигра лоша шега. Първо Стоян Илиев в четиредесет и петата минута се възползва от грешка в отбраната на домакините и намали резултата. Малко след него Борис Валенцов изравни, а в предпоследната минута на мача Явор Михайлов стъписа всички на трибуните с невероятно подение, което донесе победата на гостите. Това бе първи мач Ugo delivery и те спечелиха своите първи три точки за новия сезон.

ФК Торпедо наказаха Олимп 2

Едно страхотно дерби ни очакваше тази вечер, а именно Олимп 2 и ФК Торпедо. Двата отбора не се бяха срещали досега в лигата, но по всичко личеше, че са готови на всичко за победата. Пламен Тодоров откри резултата в четвъртата минута за гостите, но Иван Комитов бързо върна равенството. ФК Торпедо преминаха на много високи обороти и вкараха цели три гола в рамките на пет минути Цветослав Марков и на два пъти Тодоров стъписаха защитата на домакините. Кристиян Ганчев и Стефан Цветков върнаха две попадения, но Тодоров и Цветан Бончев възстановиха аванса на гостите. В последната минута на първата част Христо Христов намали разликата и остави интригата за второто полувреме. Марков в четиредесет и третата минута намери пролука в противниковата защита, но почти веднага Комитов намали резултата. Митко Митев скъси аванса още повече минути преди края, но Бончев сложи край на спора с красиво попадение. Крайният резултат беше 8:6 в полза на ФК Торпедо. С тези три точки те излезнаха на първата позиция във временното класиране.