ОБЗОР SPL2

Куп обрати между Вълците и Black Devils

Вълците и Black Devils направиха куп обрати помежду си, но в крайна сметка „глутницата“ успя да спечели мача срещу „дяволите“ с 8:6. Първото полувреме беше фантастично за наблюдаване. Головата фиеста започна още във втората минута, когато Кристиян Христов даде аванс на Вълците, а минута след това партньорът му в атака Здравко Росенов удвои. Последваха нови два бързи гола дело на Росенов и Спасов, а резултатът стана 4:0. Всичко в мача изглеждаше спокойно и предвещаваше лесна победа за лидерите във временното класиране, но „дяволите“ показаха рога и за десет минути изравниха резултата след хеттрик на Едуард Георгиев и един гол на Антъни Диков. Така завърши едно полувреме пълно с интрига и голове. Второто не беше по-различно и още в началото Здравко Росенов заби третия си гол и даде преднина на отбора си, но Black Devils светкавично отговориха, като този път дори поведоха, благодарение на Васиян Карагьозов и Антъни Диков. Но явно Вълците не бяха казали последната си дума и след три попадения до края на мача взеха изключително важна победа по пътя към титлата. Black Devils пък остават само с една победа от три мача.

Комфортна победа на #TwitterРитане

Отборът на #TwitterРитане взе комфортна победа срещу Titanite Old Stars с 3:1. Като цяло мачът се разви под диктовката на #Twitter и те успяха да си го вземат в рамките на пет минути през първото полувреме, когато реализираха бързи два гола, които бяха вкарани от Пламен Гаврилов и Иван Мънин. Така те се прибраха на почивката със солидна преднина и уверени в победата, което се доказа и през второто полувреме,  когато Гаврилов с второ попадение даде класическо изражение на резултата, а младата надежда на Titanite Емилиян върна едно попадение от дузпа в края на мача. Така #TwitterРитане се върна на пътя на победите и се надява на по-високо класиране, а Titanite остават на три точки зад тях.

АФК Бастун продължава с победите

АФК Бастун продължава победния си ход и записа втора победа този път над отбора на ФК Биролом с 7:3. „Бастуните“ през целия двубой държаха инициатива в свои ръце и не дадоха шанс на съперника си. Те откриха резултата в 7-та минута, благодарение на Йордан Герджиков, а Никола Йонов удвои. „Бирите“ се опитаха да се върнат в мача и да вземат нещо, а неостаряващият Стефан Цветков им върна надеждата, която беше попарена с нови три гола във вратата им. Те бяха вкарани от Харис Кайсидис и Георги Братованов на два пъти. Резултатът стана 5:1, когато Димитър Хаджиев успя да върне още едно попадение, този път от дузпа. През второто полувреме нещата на терена се развиваха по идентичен начин както и през първото, а Бастун наниза нови два гола, реализирани от Герджиков и Кайсидис. В края на мача пък Калин Крумов оформи крайния резултат 3:7. Така АФК Бастун е непобеден от началото на сезона, гледа към челото и мечтае за титлата през тази година, а Биролом е в средата на таблицата с една победа.

Драма в края между Реал София и Ugo Delivery

Истинска драма се разрази в края на мача между Реал София и Ugo Delivery. Реал успяха да вземат една инфарктна победа секунди преди съдийския сигнал за край на двубоя и стигнаха до трите точки с гол на Климент Калчев и резултат 5:4. Преди това обаче „софийския балет“ беше повел с 2:0 през първото полувреме, като и двете попадения бяха дело на Борислав Димитров. През второто звездата на Ugo Борис Валенцов върна един гол и даде надежда на своя отбор, но Реал бързо си върнаха преднината от два гола чрез Евгени Буткев. След това двата отбора отново си разпечатаха по веднъж мрежите, за да се стигне до последните десет минути, когато Ugo изравни резултата след голове на Борис Валенцов и Винченцо Леков. По всичко изглеждаше, че мачът ще завърши наравно, но Калчев не беше казал последната си дума. Той вкара и победата отиде за Реал София. Така Реал София записа първа победа и опитва да напипа формата си, а Ugo продължава да е без записана точка от началото на сезона.