ОБЗОР SPL2

ОБЗОР SPL2 24 Кръг

Рядкост в Sofia Premier League – без голове между Джентълмените и Вълците

Двубоят между ФК Джентълмените и Вълците завърши без победител. Срещата от 24-ия кръг на първата десетка на SPL2 приключи без попадения в двете врати.

Вълците влязоха като фаворит в този мач, но Джентълмените със сигурност не бяха готови да се дадат без бой. И двата отбора се вкопчиха в сериозна битка, а положенията се редяха едно след друго. Това обаче не смути вратарите, които показаха много високо ниво и не допуснаха топката да мине зад гърба им. Доказателство за това е призът „Играч на мача“ – той отиде в ръцете на стража на Джентълмените Николай Георгиев. В двубоя не липсваха нарушения и жълти картони, но те бяха в рамките на допустимото, а джентълментската игра бе приоритет и за двата тима.

Въпреки равенството, Вълците остават в Топ 3 на първата десетка на SPL2, а Джентълмените остават на дъното в класацията.

Легендите не показаха милост и срещу Авангард

Отборът на Легендите успя да надвие тима на Авангард с 4:0, в мач от 24-ия кръг на първата десетка SPL2. Васил Костадинов бе точен на два пъти за Легендите, а Атанас Греков и Мердихан Неязи се разписаха по веднъж.

Двубоят предвещаваше голяма битка между два тима в челото на класирането. Легендите влязоха в срещата като изявен фаворит за трите точки с оглед подреждането в таблицата. Първото полувреме така и не паднаха голове. На терена цареше битката, а и от двата лагера даваха всичко от себе си, за да дръпнат напред в резултата. Това обаче не се случи.

Втората част стартира с нещо, което го нямаше през първото полувреме – гол. Не беше минала и минута от подновяването на играта, когато Васил Костадинов откри резултата и внесе напрежение в тима на Авангард. От своя страна футболистите на Валентин Базелков се отпуснаха и започнаха да налагат своя стил на игра. Това даде резултат в 37-ата минута. Тогава отново Базелков се оказа на правилното място, за да покачи на 2:0. Играта потръгна още повече на Легендите и само минута по-късно класиката в резултата бе оформена от играча на мача Атанас Греков. Време имаше за още едно попадение дело на Мердихан Неязи в 43-та минута.

Това бе шеста поредна победа за Легендите, които уверено посягат към шампионската титла на SPL2. Авангард пък продължава ожесточената битка за Топ 3.

Союз и Бенковски Сити оправдаха букмейкърите – завършиха наравно

Отборите на Союз и Бенковски Сити не излъчиха победител в сблъсък от 24-ия кръг на първата десетка на SPL2. Двата отбора са точно един до друг в класирането и това правеше срещата с още по-голям заряд. Президентът на „комунистите“ Даниел Васев се отчете с два гола, а Дейвид Арабаджиев и Цветан Кръстев вкараха по още един. За „гражданите“ Кристиян Петков реализира два гола, а Богдан Георгиев и Бриджан Стефанов добавиха по едно попадение.

Двубоят стартира с изключително равностойна игра и от двата състава. Отборите се бранеха умело и до опасни ситуации в първите минути не се стигаше. Така дойде 18-ата минута, когато паднаха два гола. Първо Кристиян Петков даде преднина на Бенковски Сити, но още в същата минута бе отсъдена дузпа в полза на Союз. Зад топката застана Дейвид Арабаджиев и не сгреши, възстановявайки равенството в мача – 1:1. Последваха силни минути за СССР. Цветан Кръстев направи обрата в мача пълен с гол в 22-ата минута. Само две по-късно капитанът Даниел Васев покачи резултата на 3:1.

Второто полувреме обаче Бенковски Сити вдигна оборотите. Малко след подновяването на играта играчите на Илиан Тодоров стигнаха до нов обрат в мача. Първо Богдан Георгиев вкара в 28-ата минута, а Бирджан Стефанов изравни резултата в 31-ата. 2 минути по-късно Кристиян Петков се разписа за втори път в двубоя и даде преднина за „гражданите“. Отборът на Союз обаче не смяташе да се предава и нов гол на Даниел Васев в 42-ата минута оформи крайното 4:4.

В последните си 5 мача Союз постигна 4 равенства и засега остава над Бенковски Сити в класирането.

Дружбай отнесе Montway към топлите страни

Отборът на Дружбай поднесе доста неприятна изненада на Montway Bulgaria, разгромявайки ги с 11:4, в среща от 24-ия кръг на втората осмица на SPL2. Кристиян Даракчиев отбеляза четири гола за победата на Дружбай, с хеттрик се отчете Габриел Стойков, два гола добави Чезаре Хлебарски, а по едно попадение допълниха Александър Богданов и Денис Янчев. За „сините“ Кристиян Андонов вкара два гола, а Николай Казълов и капитанът Камен Кръстев добавиха по едно попадение.

Дружбайци стартираха доста нахъсано срещата и това показа резултатът в 10-ата минута – 3:0 за „белите“. Два бързи гола вкара Кристиян Даракчиев, а Денис Янчев оформи класиката точно след 600 секунди игра. В следващите минути последва игра на голове. Кристиян Андонов върна Montway в играта с гол в 13-ата минута, но само две по-късно Александър Богданов възстанови преднината от 3 гола в полза на „кварталните“. Капитанът на „сините“ Камен Кръстев се нагърби с връщането на тима си в играта и вкара гол, за да върне надеждите за Montway.

През втората част на терена имаше само един отбор – този на Дружбай. Още със започване на полувремето Габриел Стойков наниза два бързи гола, с които съвсем отказа противника си от борбата за нещо в този мач. Чезаре Хлебарски също добави името си сред голмайсторите, а малко след това Стойков оформи хеттрика си в двубоя. Същото направи и Кристиян Даракчиев само минутка по-късно. Разликата в резултата вече бе огромна, но „сините“ намериха сили да вкарат нов гол в 44-ата минута чрез Николай Казълов. Това обаче не се понрави на Дружбай, които вкараха два нови гола чрез Даракчиев и Хлебарски. До края на мача имаше време за едно последно попадение за Montway – Кристиян Андонов направи загубата на тима си една идея по-почетна – 4:11.

Въпреки постигната си победа, Дружбай продължава да е на последната позиция в класирането на втората осмица на SPL2. Montway Bulgaria пък започва да се отдалечава от Топ 3 и ще трябва да подобри формата си, ако иска да остане в битката за челните позиции.

Whiskey United нямаше проблеми с ФК Биролом в „алкохолната битка“

Тимът на Whiskey United продължава да гони Легендите в първата десетка на SPL2. Момчетата на Станислав Стоянов преминаха с лекота срещу Биролом, побеждавайки ги с 8:2. Хеттрик за „черните“ реализира именно капитанът Стоянов, два гола вкара Десислав Андреев, а с по едно попадение се отчетоха Кристиян Велков, Михаил Миленков и Пламен Гьоладжиев. За „бирите“ точен на два пъти бе Дойчин Ташев.

Фаворитът Whiskey United влезе доста мощно в мача. Първото полувреме премина под диктовката на „скочовете“. Десислав Андреев даде начало на головете в 9-ата минута. Настъпи истински ад за Биролом, тъй като за 4 минути опонента им наниза 3 гола. Голмайстори станаха Пламен Гьоладжиев, Кристиян Велков и Станислав Стоянов. По този начин приключи и първото полувреме – с 4 гола аванс за Whiskey United.

Втората част Станислав Стоянов и компания изобщо не мислеха да спират. Само минута след подновяване на резултата Десислав Андреев вкара второто си попадение в мача. Последва леко затишие откъм голове, за да дойде 42-ата минута. Тогава Михаил Миленков направи резултата 6:0. От Биролом все пак не останаха капо, след като Дойчин Ташев отсрами поне малко отбора си с гол в 43-ата минута. Капитанът на Юнайтед – Станислав Стоянов обаче не остана длъжен и върна аванса от 6 гола с гол само две минути по-късно. Ташев прие предизвикателството и вкара нов гол. Той явно бе забравил, че Стоянов искаше да оформи своя хеттрик и го направи – само минута преди последния съдийски сигнал.

Whiskey United са закотвени стабилно на втората позиция и ще водят ожесточена битка за титлата с Легендите. Биролом пък е в битката на дъното и ще се стреми да не завършва на последната позиция.

Хегемон укроти черните пантери

Отборът на Хегемон се справи със съпротивата на Black Panthers и ги победи с 6:2, в среща от 24-ия кръг на първата десетка на SPL2. По два гола за победителите вкараха Любомир Мирчев и Ян Евтимов, а по едно попадение реализираха Мартин Влъчков и капитана Йордан Тодоров. Точни за пантерите бяха Адриян Аличкай и Борислав Борисов.

Мачът започна по изключително добър начин за Black Panthers. Те поведоха в резултата още преди да бяха изминали и 60 секунди. Добрата им игра продължи до 13-ата минута. Тогава дойде моментът на Хегемон. Те взеха нещата в свои ръце и направиха пълен обрат в рамките на минута. Ян Евтимов и Любомир Мирчев бяха точни за своя отбор. В 21-ата минута Мартин Влъчков вкара и трети гол.

След почивката Йордан Тодоров и компания продължиха да вкарват голове. Ян Евтимов удвои сметката си в 32-ата минута, а капитанът Тодоров също се разписа в 34-ата. Отборът на Хегемон се забавляваше на терена. Любомир Мирчев не пропусна страхотната възможност, която му се откри в 40-ата минута, вкарвайки шестия гол за своя отбор. До края на мача имаше време за още едно почетно попадение за отбора на Крум Петков. В 47-ата минута Борислав Борисов направи загубата една идея по-почетна, оформяйки крайното 6:2.

С оглед класирането Black Panthers бяха фаворити в мача, но напоследък формата им е доста колеблива и те го потвърдиха с тази загуба. Хегемон пък все още остава в дъното на първата десетка.

Titanite Old Stars измъкна дербито с PowerBuff Girls

Отборът на Titanite Old Stars успя да спечели тежката битка срещу PowerBuff Girls с 5:4, в среща от втората осмица на SPL2. По два гола за „звездите“ вкараха Иван Мечкаров и Емилиян Стефанов, а един добави Румен Маринов. За „анимационните герои“ Кирил Дончев записа хеттрик, а Камен Стефанов се отчете с едно попадение.

И двата отбора не се намират в най-добрата си форма, но въпреки това те се хвърлиха здраво в мача още от началните минути. Титаните поведоха в резултата още в 4-ата минута с гол на Иван Мечкаров. Играчите на Мартин Андров обаче не се смутиха и отговориха бързо с гол на Кирил Дончев. Малко след това младата надежда на „звездите“ Емилиян Стефанов откри головата си сметка в мача с хубав гол, връщайки преднината на своя тим.

Второто полувреме започна отново с доминация за Юри Найденов и компания. Мечкаров вкара второто си попадение в мача 2 минути след подновяването на играта. Titanite Old Stars имаха преднина от три чисти гола в 31-ата минута, когато Румен Маринов също записа името си сред голмайсторите. Минута по-късно Кирил Дончев върна надеждите на своя отбор, че може да измъкне нещо от мача. Головете продължиха да падат, а Емилиян Стефанов удвои сметката си в 35-ата минута.  Последваха тежки минути за Титаните. PowerBuff Girls взеха инициативата в свои ръце и натиснаха съперника си. Кирил Дончев успя да оформи хеттрика си в 40-ата минута, а малко след това Камен Стефанов сведе разликата до минимум и направи последните минути доста интересни. Силите на „анимационните герои“ обаче не достигнаха за нещо повече и те загубиха срещата.

След победата си, Титаните са отново в Топ 3 на втората осмица на SPL2. PowerBuff Girls пък наредиха втора поредна загуба и към момента са в долната част на таблицата.

В мача на обратите – АФК Чуковете и Или лошо, или нищо постигнаха зрелищно реми

Отборите на АФК Чуковете и Или лошо, или нищо сътвориха истински шедьовър в 24-ия кръг на втората осмица на SPL2. Двата тима не успяха да се победят, завършвайки наравно 6:6. По два гола за Чуковете вкараха Георги Методиев и Стелиян Васов, а с по едно попадение се отчетоха Костадин Ракшиев и Николай Трифонов. За „лошите момчета“ Ивайло Иванов и Крумен Козаров се разписаха по два пъти, а веднъж го направиха Роман Минов и Станко Монев.

Срещата започна по страхотен начин – с голове и от двата отбора. „Лилавите“ посегнаха първи към победата с два експресни гола в началото на мача чрез Ивайло Иванов и Роман Минов. Костадин Ракшиев върна „жълтите“ в играта с гол в 9-ата минута, но Ивайло Иванов вкара второто си попадение само две минути по-късно. Топката продължи да влиза в мрежите и на двата отбора – в 14-ата минута Георги Методиев отново съкрати разликата до 1 гол. В самия край на първото полувреме Крумен Козаров възстанови аванса на Или лошо, или нищо от 2 попадения.

Втората част стартира с нов гол за „лошите“. Станко Монев направи резултата 5:2 само три минути след подновяването на играта. Точно тогава играчите на Веселин Весерионов минаха на по-висока предавка и дъждът от голове в тяхна полза започна. Стелиян Васов даде старт на голеадата в 30-ата минута, а четири по-късно Георги Методиев вкара ново попадение. Чуковете натиснаха още повече съперника си и възстановиха равенството в 46-ата минута чрез Стелиян Васов. Още в следващата минута Николай Трифонов даде преднина за „жълтите“ за пръв път в мача и те вече се виждаха като победители при оставащи три минути. Крумен Козаров обаче не бе казал последната си дума и в последните секунди на двубоя оформи крайното 6:6.

И двата отбора не се представят на ниво до момента и са в долната част на втората осмица на SPL2.

Реал София взе дербито с Иберийците в битката за върха на втората осмица в SPL2

Отборът на Реал София успя да спечели дербито с Иберийците с 4:2, в сблъсък от 24-ия кръг на втората осмица на SPL2. Кристиян Станимиров вкара два гола за победителите, а с по един се отчетоха Бари Сам и Радослав Петров. За островитяните два гола вкара Ерик Камберов, но те бяха крайно недостатъчни за спечелване поне на точката в мача.

Двубоят бе директен сблъсък за първата позиция. Реал влязоха в мача нахъсани, търсейки победата на 100%. Два бързи гола на Кристиян Станимиров в 9-ата и 11-ата минута дадоха комфортен аванс на „белите“. В 21-ата минута блесна и нигерийската перла на отбора Бари Сам, който вкара красив гол за 3:0. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал за първата част.

Иберийците не смятаха да се предават и второто полувреме изнесоха играта в предни позиции. Натискът на момчетата на Диан Тихомиров даде резултат в 38-ата минута. Тогава в рамките на 60 секунди Ерик Камберов върна отбора си в играта с два светкавични гола. Отборът продължи да напада, търсейки изравнителното попадение, но то така и не дойде. За сметка на това минута преди края на мача те инкасираха 4-ти гол. Радослав Петров успя да тушира напрежението и да оформи крайното 4:2.

След постигнатата победа двата отбора вече са с еднакъв актив от точки, но на върха остава тимът на Иберийците, който е с по-малко наказателни точки.