ОБЗОР SPL2

Вълците – Реал София 4:3

През изминалия кръг Вълците имаха лошия късмет да играят срещу безкомпромисния лидер El Paso и загубиха тежко с 2:9. Две седмици по-късно обаче „хищниците“ бяха преболедували некомфортния резултат и се завърнаха на победния път след 4:3 срещу седмия Реал София. По този начин момчетата на Кристиян Христов запазиха всичките си шансове за влизане в Топ 3, като до последно щяха да се конкурират за „бронзовата“ позиция с Drink Team и АФК Бастун.

Първото полувреме принадлежеше на Вълците, които поведоха в 9-ата минута чрез Кристиян Христов. Лидерът на „глутницата“ се разписа отново и в 23-ата, като положи много оптимистични основни за развитието на второто полувреме за своите. Лека спънка в плана му опита да сътвори Антон Димитров, който върна Реал в битката след попадение в 30-ата минута. Крис Христов обаче бе запазил част от своето шоу и за след почивката, когато вкара нови два гола, с които „бетонира“ десетата „вълча“ победа от началото на кампанията. До края „кралете“ от София не се отказаха да търсят поне точката, и честно казано бяха доста близо. Головите изстрели на Мартин Петров (36″) и Идрис Ба (49″) обаче не се казаха достатъчни за изпълнението на тази цел.

Така Реал остава на седмата позиция, като за тяхно съжаление, въпреки сериозната класа в техните редици, по-скоро ще се борят за разпределението на местата от 7-мо до 12-то.

АФК Чуковете – Titanite Old Stars 2:9

Titanite Old Stars продължават с прогреса си в SPL 2. Селекцията на Румен Маринов вече е в серия от три срещи, в които не познава вкуса на поражението. В този кръг „титаните“ изковаха своя пети успех от началото на сезона, след като надиграха с 9:2 намиращия се в криза тим на АФК Чуковете.

Резултатът до голяма степен е логичен, тъй като „жълто-черните“ не можаха да съберат необходимата бройка за срещата и през цялото ѝ време играха с човек по-малко. Неволното предимство пък беше използвано максимално от техния опитен съперник.

Страхотен мач за Old Stars изигра бившият състезател на Black Devils и Street Fighters – Кристиян Димитров, който се разписа на четири пъти в срещата. Два гола добави друга млада надежда на тима Мартин Димитров, а дежурният си гол не пропусна да реализира Емилиян Стефанов. Време имаше и за Илиян Панков, който също вписа името си сред голлмайсторите.

АФК Чуковете изиграха този двубой на мускули, въпреки и очевадната липса на техния капитан Даниел Васев. Все пак „жълто-черните“ не останаха капо в този мач, стигайки до две попадения чрез Ники Диканчев и Александър Божков.

Titanite Old Stars се намират на осмо място във временното класиране с актив от 16 точки, докато съперникът им е девети с три пункта по-малко.

ФК Биролом – АФК Бастун 1:5

АФК Бастун се завърна на победния си път, след като сложи край на успешната серия на ФК Биролом. „Бастуните“ спряха устрема на своя опонент след изразителна победа с 5:1. По този начин те продължават да са твърдо на трета позиция в шампионата, докато „бирите“ са шести. Разликата между двете селекции е точно 10 точки.

Първата част бе доста скромничка откъм попадения, като тогава падна само едно попадение. То беше в полза на гостите и негов очакван реализатор стана Георги Братованов. Въпросният „включи турбото“ след паузата, когато впечатли още с три попадения (37″, 44″, 49″). По този начин вече има на сметката си 28 гола, които му отреждат и четвърто място в голмайсторската листа на SPL2. Макар и по-скромен, принос за важните три точки имаше Йордан Герджиков, добавил едно попадение в 36-ата минута.

ФК Биролом беше далеч от демонстрираното в предходните няколко срещи. Момчетата на Димитър Хаджимитев допуснаха много непредизвикани грешки, които се оказаха фатални и за развоя на срещата. Почетното попадение за „бирите“ реализира Павел Тодоров в самия край на мача.

#TwitterРитане – Феникс 2:9

Отборът на Феникс продължава да живее с надеждата, че ще успее да стопи изоставането си от лидера в SPL 2 – El Paso. Вторият в подреждането е на пет точки от големия си съперник, след като не допусна грешка и надви с 9:2 #TwitterРитане.

Двубоят започна обещаващо, като дата тима си размениха бързи попадения. Звездата на гостите Борис Валенцов откри в 8-ата, но малко след това Ивайло Петков изравни. И тук някъде завърши и всичко по-качествено от „сините птици“ в този двубой. Феникс наложиха своята воля и до 33-ата минута вече водеха с 1:6. Головата им доминация беше нарушена от Иван Мънин, но до края още куп попадения на „виненочервените“ спомогнаха и за деветте топки в мрежата на Максим Добрев.

Най-сериозен принос за успеха определено имаше Борис Валенцов, който вкара на четири пъти (8′, 12′, 40′, 50′), а също така направи и три асистенции. С по два гола се отличиха Кристиян Антов (11′, 41′) и Атанас Бадалов (27′, 33′), а пък бранителят Стоян Илиев се разписа веднъж.

Поражението за „туитърите“ пък беше под №11 в шампионата, като то ги оставя на десетата позиция в SPL2.

Обзор на срещите от предишния кръг на SPL2!