ОБЗОР SPL FLAME

ОБЗОР 5-ти кръг SPL FLAME

Дъжд от голове и победа за Bombeta 2021 срещу Алемания

Отборите на Bombeta 2021 и Алемания сътвориха истинско голово шоу в двубоя помежду им. „Бомбите“ сразиха опонента си с 11:8. Цели пет гола за победата отбеляза Цветомир Пенев, с хеттрик се отчете Милен Тодоринов, Любо Николов наниза два гола, а веднъж се разписа Красимир Кирилов. За „германците“ по един хеттрик забиха Едуард Георгиев и Антъни Диков, останалите два гола бяха дело на Ахмед Ал-Махамид.

Срещата започна вихрено. До петата минута на терена вече бяха отбелязани два гола в полза на Бомбета. Автор на попаденията стана Цветомир Пенев. Това внесе прекалено спокойствие на „бомбите“, които бяха наказани за това. В 10-ата минута Ахмед Ал-Махамид върна един гол, а четири по-късно реализира и втори, възстановявайки паритета в резултата. Малко след това Бомбета отново поведоха с гол на Милен Тодоринов, но само 30 секунди по-късно Едуард Георгиев отново изравни. И двата отбора бяха забравили за фаза защита, а това се отрази и върху крайния резултат. „Червените“ реализираха два светкавични гола чрез Любо Николов и Цветомир Пенев и отново имаха комфортен аванс. Той изтрая само минута заради гола на Антъни Диков в 20-ата минута. Отговорът на „бомбите“ дойде след 60 секунди, когато Милен Тодоринов заби втория си гол в мача. Така на полувремето таблото показваше 6:4 в полза на Bombeta 2021.

Втората част головете не спряха да падат един след друг. Малко след като играта се поднови „бомбите“ отново нанизаха два бързи гола, с които сякаш убиха интригата в мача. Те бяха дело на Любомир Николов и Цветомир Пенев. В 34-ата минута Алемания напомни за себе си с гол на Едуард Георгиев. Почти веднага след това обаче първенците от SPL 4 през миналия сезон нанесоха съкрушителния си удар и с три гола дело на Краси Кирилов, Цветомир Пенев и Милен Тодоринов направиха резултата 11:5, което отказа Алемания от търсене на нещо повече в двубоя. Логично след головете „бомбите“ отпуснаха педала на газта, а благодарение на това „немците“ успяха да вкарат три безответни гола, които направиха само загубата им по почетна. Едуард Георгиев веднъж и Антъни Диков на два пъти оформиха крайното 11:8.

Няма кой да спре Феодалните Красавци

Новаците в SPL Flame Феодалните Красавци продължават с убедителното си представяне. В този кръг те успяха да надвият Реал София с 9:1. По два гола вкараха Иван Чуров, Иван Марков и Георги Вълчанов, по веднъж се разписаха Атанас Григоров и Чавдар Георгиев, а автогол на Станислав Илиев също спомогна за разгрома. За Реал точен бе Евген Бутиев от дузпа.

Двубоят започна на много високи обороти и с натиск на красавците. Още във втората минута те вече водеха с 1:0, а попадението бе дело на Иван Марков. Атаките към вратата на „белите“ не спираха и логично головете падаха един след друг. В 7-ата минута Иван Чуров удвои преднината за своя отбор, а само минутка по-късно Атанас Григоров направи резултата класически. Нещата за „белите“ ставаха все по-зле, а за капак в 10-ата минута Станислав Илиев си заби автогол. След шеметните първи минути за Феодалните Красавци двубоят утихнаха и до края на полувремето падна само още един гол в самия край дело на Иван Марков.

През втората част картината на терена не се промени. Две минути след подновяването на срещата Чавдар Георгиев също записа името си сред голмайсторите. В 29-ата минута дойде и моментът на слава за Реал София. Тимът получи правото да изпълни дузпа, а от бялата точка Евген Бутиев бе безупречен, вкарвайки почетното попадение за „белите“. Темпото на игра очаквано падна, но головете също падаха. В 37-ата минута Иван Чуров наниза втория си гол в мача. Малко след това на терена заблестя името на Георги Вълчанов, който в рамките на две минути вкара два гола и оформи крайното 9:1 в полза на Феодалните Красавци.

Сокол Бенковски с класика срещу Q-check

Тимът на Сокол Бенковски записа втора победа през този сезон. Играчите на Кристиан Петков надвиха Q-check с 3:0. Самият Петков реализира две от попаденията за победата, докато Мартин Трайков добави едно.

Мачът стартира сравнително равностойно. Двата отбора организираха атаките си постепенно, но до по-сериозни опасности така и не се стигаше. Все пак първият гол в мача падна в 16-ата минута. Кристиан Петков премина през почти целия отбор и подаде на непокрития Мартин Трайков, който прокара топката под плонжа на Кирил Захаринов и откри резултата в мача. До края на първото полувреме двата отбора създадоха добри голови положения, но мрежите на вратите така и не бяха опънати повече и почивката дойде при 1:0.

През втората част „соколите“ натиснаха още повече педала на газта. Това даде резултат в 30-ата минута. Тогава Кристиан Петков се подигра с отбраната на „кючек“ и вкара за 2:0. Седем минути по-късно отново Петков бе в центъра на събитията, след като получи пас в центъра, залъга и стреля чудесно с левия крак, пращайки топката в горния ъгъл на Захаринов за 3:0. Попадението бе от изключителна висота и със сигурност трябва да попадне в класацията Гол на месеца. „Жълтите“ опитаха да наложат натиск в опит за връщане поне на едно попадение, но защитата на Бенковски си свърши работата и записа суха мрежа.

Иберийците набиха Биролом с 11:2

Отборът на Иберийците записа първата си победа през сезона. Тя дойде срещу Биролом с 11:2. С четири попадения се отчете Калоян Раковски, хеттрик заби Георги Боянов, два пъти вкара Андрей Асенов, а по веднъж се разписаха Лъчезар Стефчев и Диан Тихомиров. За „пивоварите“ точни бяха Павел Тодорв и Светлин Ганев.

Двубоят стартира двуостро, като и двата отбора се хвърлиха в атака още от началните минути. Първи своя удар нанесоха Иберийците. Той бе в 7-ата минута, когато Георги Боянов откри резултата. Отговорът на Биролом не закъсня. Само четири минути след инкасираното попадение Светлин Ганев възстанови паритета в резултата. „Островитяните“ не бяха съгласни със случващото се на терена и бързо-бързо натиснаха съперника си, а ефекта беше моментален. В 16-ата минута Калоян Раковски върна аванса на своя тим, а само минута по-късно Диан Тихомиров удвои разликата между двата отбора. До края на частта Биролом се опита да се върне в мача, но до нов гол така и не се стигна.

Второто полувреме бе същинска канонада от попадения във вратата на Стоил Лазаров. „Черните“ не показаха никаква милост и още от 30-ата минута шоуто им започна с гол на Лъчезар Стефчев. Последваха два светкавични гола на Георги Боянов, които съвсем отказаха „жълтите“. Настъпиха силни минути на Калоян Раковски, който наниза хеттрик в рамките на четири минути. Точно преди неговите голове Андрей Асенов също записа името си сред голмайсторите. В самия край на двубоя Асенов удвои сметката си, а малко преди това Павел Тодоров бе вкарал втория гол за своя тим, с което бе оформено крайното 11:2.

Летящия холандец продължава без загуба

Летящия холандец продължава да лети в SPL Flame. Тимът се справи със съпротивата на Дружбай с 6:3. Четири гола вкара Димитър Джегалски, а по веднъж се разписаха Антоан Василев и Павел Димитров. За дружбайци точни бяха Кристиян Даракчиев, Чезаре Хлебарски и Габриел Стойков.

Двубоят започна с натиск на „холандците“. Това доведе до ранен гол в тяхна полза. Още в 4-ата минута головата машина на отбора Димитър Джегалски откри резултата. Само две минути по-късно преднината бе удвоена от Антоан Василев. „Кварталните момчета“ успяха да отговорят на предизвикателството с гол на Кристиян Даракчиев в 9-ата минута. Само 60 секунди по-късно обаче головият нюх на Джегалски отново бе на показ и той направи резултата 3:1. Срещата продължи да се развива на високо темпо, а головете във вратата на Дружбай не спираха. В 15-ата минута Павел Димитров реализира попадение, което успокои редиците на Летящия холандец. Две минути преди последния съдийски сигнал за първата част Чезаре Хлебарски съхрани надеждите на „белите“ живи.

Втората част Дружбай излезе по-мотивиран от съперника си. Играчите на Александър Богданов натиснаха опонента си и резултатът бе налице само пет минути след подновяването на играта. Тогава Габриел Стойков наниза третото попадение за „белите“ и съкрати разликата между двата тима до един гол. Мотивацията в Дружбай бе на изключително високо ниво, а атаките им се редяха една след друга. Гол обаче така и не падаше. Настъпи 43-ата минута, когато всичко в мача бе решено от Димитър Джегалски. С третото си попадение в мача той отказа съперниците си от търсене на поне точка от този двубой. Малко след това Джегалски наниза четвъртия си гол в мача и оформи крайното 6:3.

Black Panthers не оставиха следа от Златните момчета

„Черните пантери“ стигнаха до третата си победа в SPL Flame. Момчетата на Крум Петков сразиха Златните момчета с 8:5. С хеттрик за победата се отчете голмайсторът на „черните“ Борислав Борисов, а по веднъж вкараха Стефан Кацарски, Симеон Чакъров, Николай Драгомиров, Виктор Церовски и Крум Петков, който обаче си наниза и автогол. За „златните“ Радован Събев бе точен на два пъти, а Драгомир Константинов и Йордан Симов добавиха по един.

Двубоят стартира страхотно. „Пантерите“ излязоха напред в резултата само след четири минути игра, благодарение на хубав гол на Стефан Кацарски. Отговорът на „златистите“ бе моментален. Само две минути по-късно Радован Събев възстанови паритета в резултата. „Черните“ не бяха съгласни със случващото се на терена и впуснаха всички сили в атака. Това, естествено, даде ефект и в 16-ата минута те възстановиха аванса си от едно попадение. 120 секунди по-късно преднината им се увеличи, след като Борислав Борисов наниза първия си гол в мача. При този развой на събитията дойде и края на първото полувреме – 3:1.

Втората част бе доста по-благородна откъм голове. Малко след подновяването на играта Black Panthers нанесоха страховити два удара по амбициите на Златните момчета. В рамките на 1 минута те отбелязаха две попадения, дело на Николай Драгомиров и Виктор Церовски и резултатът набъбна до 5:1. Златните момчета показаха зъби в 34-ата минута, когато Радован Събев реализира втория си гол в мача. Попадението окрили съотборниците му, които погледнаха по-смело към вратата и вкараха 3-ти гол в 40-ата минута. То бе дело на Драгомир Константинов от дузпа. Още в следващата атака обаче Крум Петков закова нов пирон в ковчега на противника. Малко след своето попадение мениджъра на „пантерите“ реализира още едно попадение… но този път в собствената си врата. До края на срещата Боби Борисов успя да вкара още два гола, а между тях Йордан Симов също се разписа, правейки загубата на тима си една идея по-почетна – 8:5.

Союз изплува в класирането след бой над Хегемон

Союз постигна лесна победа над Хегемон със 7:4. По два гола за успеха нанизаха Даниел Васев, Дейвид Арабаджиев, Йордан Каерски и Емил Митов – Армееца. За „лилавите“ по два пъти точни бяха Йордан Тодоров и Иван Младенов. Трите точки изкачиха Союз до четвъртото място във временното класиране.

Мачът стартира отлично за „комунистите“. Още в 5-ата минута те вече водеха в резултата. Йордан Каерски засече остро центриране на Дейвид Арабаджиев и даде ранен аванс за своя тим. Преднината на „розовите“ се увеличи в 10-ата минута, когато Арабаджиев отново се превърна в асистент и качи топката на главата на Емил Митов – Армееца, който с елегантен удар покачи на 2:0. Страхотната игра на Союз продължи и три минути по-късно бе оформена класиката в резултата. Дани Васев получи удобна топка, която вкара отблизо за 3:0. Отговор от Хегемон дойде чак в 15-ата минута, когато Иван Младенов бе оставен сам в половината на „розовите“ и вкара хубав гол. До края на полувремето асистента Дейвид Арабаджиев се превърна и в голмайстор, след като в 21-ата минута успя сам да си създаде пространство и да стреля в долния ъгъл на вратата за 4:1.

Второто полувреме стартира така, както завърши първото – с гол за Союз. Две минути след подновяването на играта мениджърът на отбора Даниел Васев отново успя да промуши топката във вратата и да предреши крайния изход в този сблъсък. Последва леко събуждане от страна на Хегемон. В рамките на четири минути Йордан Тодоров вкара два бързи гола, които оставиха надеждите на „лилавите“ живи. Не така мислеше обаче Йордан Каерски, който реагира светкавично и вкара ново попадение в 33-ата минута. В последните 10 минути от срещата двата отбора си размениха по един гол, съответно Иван Младенов и Дейвид Арабаджиев, за да оформят крайното 7:4.