ОБЗОР SPL2

ОБЗОР 15 Кръг

Белите взеха дербито с Връбница

Белите София и Връбница-1 излязоха един срещу друг в дербито на 15-я кръг в SPL2. Двата отбора се вкопчиха здраво още от първите минути. Фауловете изобилстваха, но в първите минути на двубоя по-съсредоточени бяха Белите. Тимът дръпна с две попадения дело на Вилизар Бенов. От там Връбница стабилизира нещата в защита, но тимът започна да играе и още по-грубо. Нарушенията преобладаваха и футбол почти не се игра.

След почивката Връбница-1 натисна като се опита да се върна в мача. Капитанът Петър Петров успя да помогне на своите с гол в 39-ата минута. Но до края повече голове не паднаха. Играта се изнерви още повече и в самия край напрежението взех връх. Все пак Белите София продължават да са непобедени в SPL2, докато Връбница-1 допусна втора загуби.

Статистика след Белите София – Връбница-1

Ранен гол донесе 3 точки на Готинягите

Патриот и Готинягите се изправиха един срещу друг в мач от 15-я кръг на SPL2. Мачът е очакваше с голям интерес, тъй като „белите“ бяха победили категорично своя съперник в първия мач между двата отбора, но „готините“ бяха доста по-нагоре в класирането от своя съперник. Мачът стартира бомбастично за „сините“ и Здравко Крумов откри резултата за Готинягите още в третата минута. Той се възползва от грешка на вратаря на Патриот. Последваха равностойни минути, като Патриот не се хвърли да изравнява резултата веднага. По-скоро тимът на Марио Захаринов предпочиташе да е сигурен в защита. Така завърши и първата част.

През второто полувреме ролите се размениха. Готинягите заздравиха отбраната и опитаха да решат мача на контраатаки. Но трудно им се получаваше. От друга страна Патриот натискаше бавно и постепенно, но изравнителен гол на падаше. Така до края на мача битката властваше, а повече голове нямаше. Готинягите взеха много важни три точки, докато Патриот има какво да подобрява в играта си

Статистика след Патриот – Готинягите

Акулите преобърнаха „чековете“ в морето

Q-check се изправи срещу АФК Акулите в спор за трите точки място в подножието на върха в SPL2. „Оранжевите“ предлагаха страхотна и сърцата цял сезон, но същото важеше и за техния съперник. Мачът започна равностойно, като положенията за гол бяха малко. Но при едно от тях звездата на „чековете“ Калин Видински откри резултата в 18-ата минута. Акулите реагираха като бодната от харпун и Александър Тодоров беляза своето завръщане на терена за тима с изравнителен гол в 22-ата минута.

При 1:1 двата отбора се оттеглиха на почивка. След нея отново „сините“ имаха инициативата както и след гола на Q-check. И логичното се случи. Жеко Мишонов обърна резултата изцяло в полза на „сините“. Q-chekc се опита да реагира и го направи. Тимът обаче нямаше шанс при завършващата фаза. Така Акулите взиха много важни три точки, докато „чековете“ ще извлекат поуките от този мач.

Статистика след Q-check – АФК Акулите

Трайково потрепери за успех над Бенковски

АФК Трайково Северозапад излезе срещу Бенковски Сити в опит да хване един от последните влакове за място в първата шестица на SPL2. Мачът от 15-я кръг на шампионата се проведе в полите на Витоша на Царско село. Първото полувреме бе много равностойно, като двата отбора се атакуваха, но пропускаха. Така се стигна до 25-ата минута на срещата. Тогава вратарят на Бенковски Мартин Михайлов нямаше късмет и си отбеляза автогол. Това подейства като студен душ за „раволюционерите“. През втората част Трайково натисна като усети несигурността в съперника. И това даде резултат след като Георги Методиев бе точен на два пъти.

При 3:0 Трайково се прибра да брани преднината си, а за Бенковски нямаше място за отстъпление. Тимът натисна газта и натика противника си в наказателното поле. Усилията на момчетата от Бенковски дадоха резултат в 46-ата минута, когато Митев намали. В последната минута на мача пък Васил Владов вкара и втори гол за Бенковски. Но време за повече нямаше и Трайково грабна ценните три точки. Бенковски може само да съжалява за пропуснатите шансове.

Статистика след АФК Трайково Северозапад – Бенковски Сити

Сив облак задуши Джентълмените 2

Carrera се изправи срещу Джентълмените 2 в търсене на победата. Тимът загуби от Белите София предния кръг и сега бе крайно мотивиран да се реабилитира. ФК Джентълмените 2 пък търсеха ритъма в играта си и мачът с Carrera бе важен от гледна точка на това как тимът ще се справи с по-силен противник. Очаквано „сивите“ откриха чрез Дъхтев в 7-ата минута, но Асен Йочев изравни три по-късно. Последваха силни минути за Carrera и тимът дръпна с 4:1 до почивката. Точен на два пъти отново бе Дъхтев, а едно попадение добави Мартин Александров. След почивката „аристократите“ се опитаха да отговорят на предизвикателството. И Йочев с втория си гол в мача намали разликата на два гола.

Но това само разяри „сивите“. Ники Георгиев си отбеляза автогол, а попадения на Момчил Христов и отново Дъхтев направиха резултата 7:2. Ники Георгиев се реваншира за автогола си и отбеляза такъв на своята сметка в 38-ата минута. Но Carrera не бе приключил. Три гола вкара Христов, а един път се разписа и Илия Виденов, а резултатът изведнъж стана 11:3. Все пак до края Джентълмените 2 показаха, че могат и да вкарват. Мартин Василев реализира за два пъти, но между тези две попадения Ивайло и Илия Виденови добавиха по още един за крайното 13:5 в полза на Carrera. Така „сивите“ отново са на пътя на победата, докато „аристократите“ продължават в опитите да напипат печелившия си ритъм.

Статистика след Carrera – ФК Джентълмените 2

Белите прободоха Акулите 7 пъти с харпун

Белите София се изправиха срещу АФК Акулите в петъчния вечерен мач от програмата на SPL2. Символичните домакини бяха фаворит в двубоя, но имаха едно наум от първата им срещата, когато трябва да правят голям обрат. Срещата започна равностойно, като „сините“ използваха тактиката от първия мач помежду им – защита. Нулевото реми се запази до 21-ата минута. Тогава Вилизар Бенов пропука защитата на Акулите.

А Веселин Стоянов веднага след това направи резултата 2:0. Така завърши и първото полувреме. През втората част наказателната акция продължи. Кристиян Живков избухна с хеттрик, Бенов и Станислав Благоев добавиха по един гол за Белите. Накрая почетният гол за „сините“ вкара Александър Димов.