splобзор8

ОБЗОР 8 Кръг

„Суходолци“ обърнаха „лошите момчета“

Реал Суходол и Тегавите излизаха в една свирепа битка за челните позиции. Двата отбора не се бяха срещали досега, но играеха стабилно през изминалия сезон и зрелището беше гарантирано. Мачът започна с гол на Стелиян Петров в деветата минута. Александър Тодоров изравни три минути по късно и върна равенството. Малко преди края на първата част отново Петров препарира противниковата защита и изведе „лошите момчета“ напред в резултата. Второто полувреме беше наситено с много нарушения и картони, но в двадесет и осмата минута Кристиян Иванов отново докара срещата до реми. За съжаление Емил Йорданов развали представянето си с червен картон в четиредесет и първата минута и донесе неприятности на собствения си отбор. В заключителните минути на срещата Михаил Георгиев наказа защитата на гостите и донесе важни три точки за съотборниците си. Така вече Тегавите са вън от първата шестица, а Реал Суходол поглеждат към върха.

Красно Село смачкаха „бирите“

В едно старо дерби се срещнаха Красно Село и ФК Биролом. Това бе трета среща помежду им, като „кварталните“ имаха една победа и един равен. Отборите бяха с равен актив от точки и само този мач щеше да реши кой да се изкачи в класирането. Първото полувреме започна с натиск на „бирите“ и Йордан Атанасов отбеляза в дванадесетата минута. Така завърши и първата част. След подновяването на играта на терена имаше само един отбор. Красно село преминаха на високи обороти и премазаха съперника. Радован Събев, Красимир Кръстев и по два пъти Филип Аврамов и Стоян Огнянов направиха резултата разгромен. Срещата все пак беше изключително обрана от към нарушения и работата на съдията Христо Пейнов беше повече от приятна. Това бе трета загуба за ФК Биролом през този сезон, които се намираха на осма позиция и трета победа за Красно Село, които след тези три точки се изкачиха в горната половина на класирането.

„Комунистите“ с голов спектакъл

АФК Бай Тошо, един от отборите в най–добра форма в лигата, посрещна Black Devils на терените на комплекс Царско Село. Двата тима не се бяха срещали досега и всички тръпнеха в очакване на крайния резултат. Мачът започна със сериозно предимство за гостите. Мартин Петров и Дейви Арабаджиев спретнаха едно голово шо през първото полувреме, като отбелязаха респективно по четири и три попадения. „Дяволите“ отговориха с два гола на Иван Цекин и един на Мартин Димитров и оформиха резултата на почивката 7:3. Втората част бе също така резултатна, Цекин добави едно попадение за домакините, а за „комунистите“ отбелязаха на три пъти Арабаджиев, по едно Петров, Даниел Васев и Веселин Маринов. Така крайният резултат бе 13:4 в полза на АФК Бай Тошо, и бе отбелязан като един от най–резултатните двубой в лигата. „Комунистите“ се изкачиха до четвърта позиция, а Black Devils остават на последната с актив от нула точки.

Връбница-1 подряза крилата на Летящите Холандци

Връбница–1 посрещнаха новаците в лигата Летящите Холандци и трябваше да защитят първото си място в класирането. Първите десет минути минаха в изучаване на противника, а след това лидерите преминаха на по–високо темпо и отбелязаха четири попадения преди почивката, чрез Петър Петров, Илиян Георгиев, Стоян Илиев и Кристиян Миронов. Гостите просто не можаха да удържат на постоянните атаки и се поддадоха на умората. Втората част започна с нов гол на Миронов, а след това Александър Симонов успя да намали резултата като отбеляза две попадения и даде някакви надежди на отбора си, но за съжаление Иван Гогов и отново Георгиев бързо разбиха мечтите им и оформиха крайното 7:2. Това не беше мечтаният резултат за Летящите Холандци и те вече имат четири загуби в лигата и са на деветата позиция. Техните съперници Връбница–1 се радват на хубавите времена и имат шест победи и са на първа позиция във временното класиране.

„Поетите“ преподадоха урок по „джентълменски“

АФК Вазов излизаха в един труден двубой срещу стабилния отбор на Джентълмените. Двата тима нямаха мачове помежду си и срещата беше интересна за феновете на SPL. Голмайсторът Светлин Маджаров откри в четвъртата минута и постави домакините в трудна ситуация. Мирослав Трендафилов удвои аванса преди почивката. Втората част започна с нов натиск на „поетите“ и Маджаров изпълни задачата си перфектно и завърши мача с хеттрик. Найден Найденов вкара едно почетно попадение в края на срещата, но това не попречи на техните съперници да вземат трите точки. Двубоят беше изчистен и нямаше картони, нарушенията не бяха твърде много и намесата на Антон Терзиев не беше толкова честа. За АФК Вазов това бе шеста победа в осем мача и те се изкачиха на втората позиция в класирането. Джентълмените се представяха колебливо от началото на сезона и заемаха десета.

„Бомбите“ преминаха и през „хаштаговете“

В един от късните мачове в неделя един срешу друг излизаха Bombeta и #TwitterРитане. Отборите бяха далеч един от друг в класирането, но винаги можеше да има изненади. Виктор Илиев откри резултата в десетата минута, Андрей Кирилов изравни няколко минути по късно. Докрая на полувремето отново Илиев беше над всички и изведе „бомбите“ напред. Втората част беше изключително слаба за „хаштаговете“, те изглеждаха уморени и започнаха да допускат много грешки в защита. Илиев отново поведе отбора си напред и отбеляза още три попадения докрая на мача. По едно добавиха Цветелин Цветанов и Марио Давидов, а Милен Тодоринов отбеляза два много красиви гола и сложи точка на спора. Крайният резултат беше 9:1 за домакините. #TwitterРитане играеха стабилно последните няколко кръга, но не им достигаше по – малко за победата. Bombeta отново показаха на какво са способни и излезнаха на шеста позиция в класирането.