splобзор7

ОБЗОР 7 Кръг

Връбница–1 обезвреди „бомбите“

В един от интересните мачове за седмия кръг на SPL бяхме зрители на двубоя между Bombeta и Връбница–1. Двата отбора имаха един мач помежду си и лидерите в класирането бяха победилите от него. Срещата не започна във високо темпо, но постепенно количеството на положенията нарастваше. В четиринадесетата минута Илиян Асенов откри резултата за гостите, неговия съотборник Стоян Илиев удвои аванса малко преди края на първата част. Второто полувреме беше доста нервно и съдията Владислав Иванов бе принуден да изгони голмайсторът Асенов. Така с човек повече „бомбите“ върнаха едно попадение в четиредесет и първата минута с красиво изпълнение на Виктор Илиев. За съжаление в оставащото време докрая на мача домакините не можаха да изравнят макар и с човек повече на терена. Така Връбница–1 остават лидери в класирането, а Bombeta преминаха на осмата позиция.

„Дяволите“ не можаха да победят „суходолци“

В един от най–чистите мачове в SPL1, Black Devils излизаха срещу Реал Суходол в шестия си опит за победа този сезон. Това бе първа среща между двата отбора, но фаворити бяха „суходолци“. За съжаление първото полувреме беше кошмарно за „дяволите“. Павел Пеловски и на два пъти Александър Тодоров направиха резултата класически на почивката. След подновяването на играта домакините указаха натиск и Кристиян Димитров върна едно попадение, но минути по късно Станой Бранков отново върна аванса от три гола. До последния съдийски сигнал Михаел Димитров отбеляза хеттрик за Black Devils, а Кристиян Иванов отбеляза пети гол за гостите и донесе победата за отбора си. Това беше шеста поредна загуба за „дяволите“ и те са на последното място в лигата, а днешните им опоненти Реал Суходол излязоха на трета след спечелените три точки.

„Лошите момчета“ пренаписаха историята на „поетите“

В един от най–сериозните и най–важни двубои за седмия кръг се срещаха Тегавите и АФК Вазов. Това бе втори мач между двата тима като последния път „поетите“ излезнаха победители с минималната разлика от един гол. И двата отбора излизаха за трите точки и имаха нужните качества за медалите в тазгодишното издание на SPL1. Всички играчи бяха на лице за двубоя и битката беше повече от ожесточена. Първият удар нанесоха Тегавите, Емил Йорданов в шестнадесетата минута откри резултата. Така завърши и първата част. Поради невероятния заряд на мача на няколко пъти играчите прекрачиха границата и бяха раздадени няколко жълти картона. А нервите на Йордан Каерски от Тегавите не издържаха и той бе изгонен. Второто полувреме АФК Вазов указаха натиск, но Павел Дичин не позволи вратата му да бъде поразена. Точка на двубоя сложи Владимир Маринов в самия край на мача и донесе трите точки на „лошите момчета“. Така „поетите“ остават на втора позиция, а Тегавите остават малко по–назад от тях на пета.

„Бирите“ взеха джентълменското дерби

В седмия кръг станахме свидетели и на едно от най–старите дерби в SPL, ФК Джентълмените срещу ФК Биролом. След многобройните срещи между двата тима, статистиката беше в полза на „бирите“, но последният мач завърши в полза на „аристократите“. Само три минути след първия съдийски сигнал Ивайло Методиев откри резултата за домакините. ФК Биролом бързо успяха да се прегрупират и да започнат да атакуват все по–остро. До края на първото полувреме Кирил Чакъров и Кристиян Стойчев успяха да обърнат резултата и да поставят Джентълмените на колене. Втората част домакините изглеждаха доста уморени и не можаха да поразят вратата на Георги Тотев. Кристиян Стойчев отбеляза второто си попадение в тридесет и осмата минута, което бе и последно за мача и оформи крайния резултат 3:1 за ФК Биролом. „Бирите“ излезнаха на шеста позиция, а техните стари съперници останаха на десета.

АФК Бай Тошо проговори и холандски

След трудния старт на сезона АФК Бай Тошо започнаха да навлизат в познатата си форма и тази вечер се изправяха срещу новия отбор на Летящите Холандци. Отборът на „комунистите“ беше значително по–многоброен и може би това оказа влияние върху изхода от мача. Веселин Маринов откри за домакините в петата мунута, а в петнадесетата Александър Симонов изравни. Играта изглеждаше равностойна, но от двадесетата минута докрая на двубоя имаше само един отбор на терена. Вратарят на гостите Петър Даков даде всичко от себе си и спаси много от ударите. АФК Бай Тошо отбелязаха още осем попадения, три пъти Дейви Арабаджиев, по веднъж Цветан Крътев, Христо Пъпанов, Веселин Маринов, Симеон Цанов и Владислав Василев оформиха крайния резултат. Това е трета поредна победа за „комунистите“ и те вече са на четвърта позиция, а техните опоненти след тази разгромна загуба остават на девета.

„Хаштаговете“ и „квартарталните“ с голово реми

В една далечна вражда между отборите на #TwitterРитане и Красно Село отново щеше да има спор за победата. В срещите досега „кварталните“ бяха взели две победи от два мача. „Хаштаговете“ играеха добре последните няколко кръга и имаха какво да покажат и да разбият лошата серия. Борислав Димитров откри резултата за домакините в петата минута. В края на първото полувреме заваляха попадения, Стефан Крекманов и Радован Събев обърнаха резултата в полза на Красно Село в рамките на две минути. Димитров върна равенството буквално няколко секунди след като гостите бяха повели. Втората част беше наситена с много нарушения и доста жълти картони поради желанието за победа и на двата тима. Филип Аврамов отново изведе „кварталните“ напред в резултата в четиредесет и четвъртата минута. Две минути преди последния съдийски сигнал Красимир Цаков върна равенството за пореден път и спечели точка за своя отбор. Така и двата отбора все още са във втората половина на класирането, но по всичко личи, че ще се борят за по–челни позиции.