splобзор6

ОБЗОР 6 Кръг

Реал Суходол обърна „кварталните“ с драма

Красно Село и Реал Суходол беше срещата, която привлече очите на много зрители на терените на комплекс „Царско село“. Това бе първи мач между двата отбора, те бяха изключително близо в класирането и това предвещаваше един футболен спектакъл. В началото и двата тима играеха бърз футбол с множество атаки, но и двамата стражи не оставиха шанс на нападателите да се разпишат рано в срещата. Николай Механджиев откри за гостите в осемнадесетата минута с красиво попадение, но точно минута по-късно Валери Попов изравни резултата. Така завърши и първата част. През второто полувреме и двата отбора не спряха да нападат, но безуспешно. Имаше и няколко жълти картона, но все пак това беше дерби. Изходът от срещата беше решен в последната минута, Александър Тодоров се възползва от грешка в отбраната и донесе победата на „суходолци“ , така неговият отбор се изкачи до трета позиция в класирането, а „кварталните“ остават на четвърта.

„Бомбите“ гръмнаха „дяволите“

В един от ранните съботни мачове, един срещу друг излизаха отборите на Bombeta и Black Devils. „Дяволите“ не изживяваха най–добрите си моменти от началото на този сезон, все още имаха нулев актив, но всички очакваха те да прекъснат тази серия в днешния ден. Мачът беше изключително обран от към нарушения и работата на съдията Владислав Иванов беше повече от приятна. Срещата започна ударно за „бомбите“, успяха да вкарат пет попадения преди почивката, дело на Калоян Перфанов, Ради Милков и три на най–добрия на терена тази вечер, Виктор Илиев. „Дяволите“ изглеждаха още по – уморени след почивката и въпреки, че вратаря им Константин Йоцов направи изумителни спасявания, допуснаха нови пет гола. Виктор Илиев вкара още три попадения, Благой Александров добави едно, а Милен Тодоринов оформи крайния резултат 10:0. „Бомбите“ продължават да се изкачват в класирането, а „дяволите“ ще трябва да се възстановят от тежката загуба.

Връбница–1 помете „лошите момчета“

В едно от най–чаканите дербита на шести кръг, един срещу друг се изправяха Тегавите и Връбница–1. И двата отбора имаха нужда от трите точки и желанието за победа се виждаше още преди първия съдийски сигнал. Мачът започна бавно, тъй като това беше първа среща между двата тима и всеки от тях не искаше да бъде изненадан и изграждаше бавно атаките си. Павел Дичин запази мрежата си суха до тридесет и четвъртата минута, тогава Петър Петров намери пролука в защитата на Тегавите и откри резултата. Това сякаш наруши концентрацията на „лошите момчета“ и те започнаха да оставят свободни пространства на противника. На два пъти Петър Стоянов и веднъж отново Петър Петров наказаха гостите и оформиха крайното 4:0. Тегавите започнаха много силно сезона, но последните мачове изгубиха своята добра форма. Връбница–1 продължават да се борят за първото място в SPL.

АФК Бай Тошо с втора поредна победа

В един от малкото неделни мачове тази седмица АФК Бай Тошо излизаше да покаже всичко от себе си срещу опитния отбор на Джентълмените. И двата отбора имаха нужда от трите точки и дадоха всичко от себе си да ги спечелят. Мачът започна с два бързи гола на Мартин Петров в пета и седма минута. Голмайсторът на Джентълмените Асен Йочев върна един в осмата минута, но миг по късно Дейвид Арабаджиев върна попадението. В единадесетата минута Богомил Ангелов почти върна равенството в срещата, но отново Петров увеличи аванса на „комунистите“ на два гола, минута преди почивката. Втората част започна с попадение на Цветан Кръстев, което бе и последно за срещата. Вратарите Бойко Колев и Кирил Николов не допуснаха повече да бъдат преодолявани и оставиха резултата непроменен. Бай Тошо започнаха да намират миналогодишната си форма и записаха втора поредна победа в SPL. Джентълмените остават на десета позиция във временното класиране.