splобзор25

ОБЗОР 25 Кръг

Джентълмените с голяма победа над „комунистите“

ФК Джентълмените вече доиграваха сезона в SPL, но със сигурност искаха да бъдат препъни камък за всички тимове. Такъв в случая бе съперникът им АФК Бай Тошо, мието бъдеще за плейофите щеше да се реши в тази среща. При успех тимът оставаше в борбата за Топ 6, но при поражение, „комунистите“ щяха да останат в долната част на класирането. Срещата стартира добре за „червените“, които откриха резултата чрез Мето Йорданов в началото, а малко след това ювелирно изпълнение на Дани Васев направи 2:0 за Тошо. Постепенно обаче Джентълмените навлязоха в ритъм. Тимът започна да изгражда добре атаките си и това даде резултата. Воле на Асен Йочев в края на полувреме намали резултата. Странен гол с ножичен удар от легнало положение на Божко Ангелов пък изравни резултата. А веднага след Асен Йочев пропусна да направи обрата пълен след като изпорти дузпа. Второто полувреме бе по-спокойно от към атаки. Бай Тошо владееше повече топката, но „аристократите“ се бранеха смело и умело. Това им донесе успех с попадение за Йочев, който се реабилитира за пропусната дузпа в 32-ата минута. До края на мача „комунистите“ направиха доста пропуски и не можаха да бият. За капак и Методи Йорданов бе изгонен за неспортменско поведение. Така Джентълмните печелят този важен мач, а Бай Тошо ще рита за Малката купа този сезон.