splобзор24

ОБЗОР 24 Кръг

Красно село избухна в дербито с Bombeta

Красно село и Bombeta излязоха в люто дерби за челните позиции в SPL. Плейофите чукаха на вратата, а двата тима имаха една цел – титлата. През сезона „кварталните“ и „бомбите“ показаха, че имат достатъчно футболни аргументи, за да в челото, а зрелището се очакваше да е страхотно. След над едномесечна суша мениджърът на Красно село най-накрая се отпуши и вкара за 1:0 в 5-ата минута. Bombeta опитаха да отговорят на предизвикателството и създадоха доста положения в следващите минути, но защитата на Красно село бе на ниво, а стражът Христо Милев – Звяра бе концентриран. Постепенно „бомбите“ обаче отстъпваха инициативата и Красно село се възползва от това по най-обрия начин. Тимът нанесе решителен удар в мача в края на първата част. Тогава Събев вкара втори гол, а с две попадения бижу Филип Аврамов направи 4:0. Положението за „бомбите“ се стъжни още повече преди кратката почивка, когато и Андрей Попов реализира за 5:0. След почивката Красно село заигра по-внимателно, а и нямаше нужда да се хвърля в неспирни атаки. Това обаче направиха „бомбите“ и Милен Тодоринов върна едно попадение в 33-ата минута. Но Красно село реши съвсем нещата след нови голове на Събев и Попов. Bombeta прегоряха и нямаха възпротивителни сили до края на срещата. Така Красно село печели убедително и остава непобеден през пролетта. Bombeta пък ще се надяват на по-добри резултати в плейофите.

Връбница би „аристократите“ по навик

Атакуващият от втора позиция челните места в SPL Връбница-1 излезе за задължителни три точки срещу ФК Джентълмените. Момчетата от Връбница бяха много по-мотивирани в началните минути и Илиян Георгиев откри в 8-ата минута. Добрата им игра в следващите минути обаче не даде нужния резултат и те не можеха да вкарат нов гол. Джентълмените пък атакуваха ялово и не се виждаше как ще затруднят Любо Ковачки. Точно преди почивката обаче Връбница се поздрави с второ попадение. То бе дело на Боби Валенцов. След подновяването на играта „аристократите“ видяха, че дявола не е толкова черен и Румен Тошев върна своите в мача с истински снаряд. Стоян Илиев обаче поведе своите за 3:1 в 36-ата минута. Джентълмените отново показаха непримиримия си дух и Ивайло Методиев пак намали. В последната част от мача обаче Боби Валенцов на два пъти и Петър Петров решиха нещата и донесоха нужните точки на Връбница. Станимир Стоянов вкара почетен гол за Джентълмените, но те допускат нова загуба – 3:6.