splобзор23

ОБЗОР 23 Кръг

Ключов успех за Реал Суходол преди Великден

Реал Суходол се изправи срещу АФК Вазов в един от най-интересните сблъсъци на 23-я кръг в SPL. Двата тима бяха готови да се чукат с яйца за Великден, но преди това предстоеше да разберем, биячът „суходолци“ или „поетите“ щеше да е. Първото полувреме определено бе по-интересно. В него двата тима се „хванаха за гушите“ и се атакуваха яростно още от първите минути. Все пак началният удар в мача дойде от звездата на Реал Любо Николов, който откри в 8-ата минута. Но само 3 по-късно Алекс Тодоров вкара много елегантно за 1:1. Реал Суходол получиха правото да изпълнят наказателен удар. Това стана в 14-ата минута, а Любо Николов бе безпощаден за 2:1 в полза на своите. В 20-ата минута и Вазов също получиха наказателен удар реализиран хладнокръвно от Жеко Мишонов. Така двата тима се оттеглиха на почивка при 2:2. Втората част бе много накъсана, заради травми, които за съжаление играчи и от двата отбора получиха. Наложи се и солидно продължение на срещата, която се превърна в една от най-дългите в SPL – над 1 час. Но не това бе всичко. Миг на гениалност в 43-ата минута от Любо Николов донесе победата на Реал Суходол. Със страхотна петичка той изведе сам срещу Мариян Андреев съотборника си Станой Бранков, който не сгреши за 3:2. Трябва да се отбележи, че Вазов игра много силно, но малшанс попречи на „поетите“ да откраднат поне точка от този мач. Реал Суходол печели много ключови три точки и чака дербито с Красно село в последния кръг от редовния сезон. Вазов пък приключи с мачовете и ще чака грешка на Бай Тошо, за да може тимът да остане в Топ 6 на класирането.

Връбница с изстрадана победа над Тегавите

Отборите на Връбница и Тегавите излязоха в решителна битка от SPL малко преди плейофите в надпреварата. Двата тима леко изоставаха от Топ 3 и този мач бе разковниче кой ще се доближи до позициите за медалите. Дербито стартира много силно за Връбница. „Кварталните“ момчета успяха да открият резултата много рано чрез Петър Стоянов. Той успя да прониже стража Павел Дичин още в 3-ата минута. Последваха равностойни минути, в които нито един от двата ранда не може да вземе превес. Така неусетно завърши и първото полувреме на сблъсъка. След началото на втората част Тегавите започнаха по-концентрирано и успяха да изравнят. Точен Влади Владов в 30-ата минута. „Лошите момчета“ се опитаха да наложат своята воля, но Връбница не се даваше. Тимът отново успя да се върна преднината, а в герой се превърна Петър Стоянов. Той се разписа в 37-ата минута. Така до края на мача Тегавите вложиха всички сили в атака, но защитата на Връбница бе добре подредена, а вратарят Любо Ковачки бе непробиваем. Връбница взима ключови три точки по пътя към Топ 3, а защо не и върха. Тегавите обаче доста се отдалечиха от тази позиции.

Bombeta разнищиха Бай Тошо

Bombeta се бяха надъхали за задължителна победа над АФК Бай Тошо, която да ги доближи до лидерите Реал Суходол и Красно село. Успех за „комунистите“ пък почти сигурно щеше да означава място в Топ 6 на класирането. Залогът в мача бе голям, а когато това е така „комунистите“ винаги са концентрирани. Показа го Методи Йорданов в 3-ата минута, който откри резултата. Но „бомбите“ включиха атомното си нападение в действие. И само до 17-ата минута резултатът стана 3:1. Два гола вкара шилото Виктор Илиев, а едно попадение добави Милен Тодоринов. Бай Тошо обаче не се предаде и Веско Весерионов върна интригата с удар, който приличаше на стреля, във вратата на противника. Виктор Илиев обаче избухна с ново попадение за Bombeta още преди почивката. След нея „бомбите“ бяха твърдо решили да приключат „комунистите“ веднъж завинаги и Благой Александров направи 5:2 в 35-ата минута. Непримиримият дух на Бай Тошо обаче този път се прояви чрез Дани Васев, който с хладнокръвно изпълнение намали резултата. Това обаче само отприщи гнева на „бомбите“ и Благой Александров, Милен Тодоринов и Владислав Александров оформиха крайното разгромно 8:3 в полза на „бомбите“.

Красно село свали холандците на земята

Красно село излезе срещу Летящите холандци като фаворит за трите точки. Дали обаче момчетата на Павел Димитров щяха да се опънат на противника си, предстоеше да разберем. Срещата стартира с бърза размяна на голове. Първо Андрей Попов завърши много мощна комбинация в 5-ата минута, но малко след това Милен Стоянов изравни. Силната игра на Красно село през тази първа част обаче даде резултата и тимът дръпна с 4:1. Точен на два пъти бе Филип Аврамов, а един гол добави Асен Максимов. След почивката нещата на терена продължиха да бъдат доста отворени и мачът вървеше гол за гол. Милен Стоянов намали резултата в 27-ата минута, но Мишо Пашов добута една топка малко след това. Димитър Джегалски обаче също реализира за холандците в 32-ата минута. Но от тук до края на мача дойдоха моментите на Стоян Огнянов. Седмицата на Красно село избухна с цели четири гола, който на практика донесе сигурността и победата на тима. Между тях Павел Димитров реализира хладнокръвно на празна вратата, но това бе единственото, което Летящите холандци можеха да предложат. Така Красно село взимат важни три точки и вече чака дербитата с Реал Суходол и Bombeta преди плейофите.