splобзор19

ОБЗОР 19 Кръг

Бай Тошо възкръсна като феникс

В събота вечер АФК Бай Тошо излезе срещу Тегавите в опит да се събуди от мъртвите и да спечели три точки, които да го върнат в борбата за челото в SPL. Сезонът за Тегавите също не се развиваше по вкуса им, но „лошите момчета“ винаги могат да се вдигнат, въпреки някой и друг неприятен резултат. До момента дербито имаше две издания през сезона. Първо Тегавите излъгаха своя съперник в шампионата с 5:4. „Комунистите“ обаче наложиха диктатура за Купата след успех с 4:1. Днешният мач също бе много драматичен. Пламен Пенев се изгъбарка с противника си за 1:0 в полза на „лошите момчета“. Звездата Дейвид Арабаджиев обаче изравни след 14 минути, въпреки липсата на талисмана Франки, който бе пуснат в почивка за срещата. Тегавите обаче наложиха своята воля и до края на почивката Васил Василев и Стелиян Петров дадоха солидна преднина на „лошите момчета“. Така при 3:1 започна втората част. В нейното начало, „комунистите“ изглеждаха объркани и мудни. Тегавите пък пропускаха шансовете си. Така времето вървеше, а Бай Тошо береше душа. Тогава, мъдро решение на лидера Дани Васев да влезе на мястото на звездата си Дейвид Арабаджиев, който определено нямаше ден, преобърна нещата. И Бай Тошо възкръсна като феникс от пепелта. Цецо Кръстев върна един гол в 43-ата минута след запазена марка бижу. Самият Васев пък изравни в 48-ата минута. Слисаните Тегавит не можаха да реагират и Мартин Петров разстреля Павел Дичин на два пъти от фаул донасяйки победата на „комунистите“ с 5:3. „Ето, че и без мяучене става“, бе краткият коментар на Цецо Кръстев след мача, който описва ситуацията в клуба напълно. Тегавите обаче бързо трябва да се събират, защото лидерите бягат.

Суходол се оказаха по-точни от Връбница

В дерби на върха в класирането на SPL Реал Суходол се изправи срещу Връбница-1. И двата тима показват много директен футбол през този сезон и апетитите им за златото в лигата определено имат покритие. През есента „черните“ бяха надиграли своя съперник с 5:2 и сега отново искаха да направят това. Но от тогава Реал Суходол определено вдигна нивото си и мачът се очакваше да голямо дерби. Все пак Връбница откри в 7-ата минута, когато след прострелен пас на Стоян Илиев топката се отклони Александър Тодоров и влезе в мрежата на Тодор Тодоров за 1:0. Реал Суходол не се стресна, а напротив. Тимът заигра по-организирано и градеше атаките си с много ум. При една от тях Валери Попов заби бомба под гредата на правещия дебют на вратата на Връбница Димитър Петров. Това стана в 13-ата минута. Две по-късно пък солова акция на Любо Николов завърши с точен шут и обрата бе на налице. Така завърши и полувремето. Отново точен удар на Николов в началото на втората част даде солиден аванс на Реал Суходол. Връбница обаче нямаше да се откаже. Боби Валенцов се възползва от неразбирателство в защитата на Суходол и добута топката за 2:3. Връбница тръгна в атака. Но днес пасовете и ударите на тима на вървяха. Точка на спора сложи Кристиян Иванов с четвърти гол след хитър пас на Валери Попов в 46-ата минута. Така Реал Суходол взима нови ключови три точки. Поуките ще останат за Връбница.