splобзор18

ОБЗОР 18 Кръг

Любо Николов и Реал направиха преврат на Бай Тошо

Дербито на 18-я кръг в SPL противопостави Реал Суходол и АФК Бай Тошо. „Суходолци“ бяха в челото на класирането и трите точки бяха жизнено важни за тях в борбата за титлата. В Бай Тошо също още мечтаят за трофея, но тяхното положение и доста по-сложно, въпреки че изостават с мачовете. През есента Реал Суходол бе спечелил драматично с 4:3 и сега емоциите със сигурност нямаше да са по-малки. Срещата стартира силно за „комунистите“, които успяха да преодолеят Тодор Тодоров още в 4-ата минута чрез Мартин Петров. Реал Суходол обаче се върна в мача в 18-ата минута. Тогава нещастен автогол си вкара Боби Фусков. Марто Петров обаче отново поведе „комунистите“ напред в 20-ата минута. Това бе само за малко, тъй като Станой Бранков изравни малко след това. При 2:2 дойде и паузата, в която двата трябваше да нанесат корекции, за да търсят трите точки през второто полувреме. То стартира лежерно, като двата тима сякаш се изчакваха. Но след 36-ата минута на сцената изгря Любо Николов. Лидерът и мениджър на тима избухна с хеттрик, който бе достатъчен на отбора да триумфира в това люто дерби. Попаденията му паднаха в 36-ата, 38-ата и 48-ата минути. След този успех Реал Суходол се закача за лидерите и доказа, че ще е фактор в първенството. Бай Тошо пък ще има да ближе рани от загубата, но не всичко за тима и приключило.

„Бирите“ се загубиха в „Селото“

ФК Биролом се изправи срещу Красно село в битка от 18-я кръг в SPL. „Бирите“ бяха в подем след драматичния успех в дербито с Джентълмените и сега искаха да прекършат един от лидерите в таблицата. Красно село пък имаше проблеми след като вратарят Лъчо Маринов и мениджърът Радо Събев бяха наказани. Срещата обаче стартира под диктовката на „селото“ и Филип Аврамов реализира на два пъти още до четвъртата минута. Биролом бе компактен, но скоростта на Красно село обаче бе убийствена. Все пак, увлечени в атака, „селото“ забрави за бързия Петър Димитров, който намали резултата в 9-ата минута. Стоян Огнянов обаче светкавично направи 3:1 в следващата атака. Головото шоу продължи с нов точен удар на Димитров „бирите“ в 1-ата минута, но Стефан Крекманов – Стефики направи 4:2 малко след това с типична за него бомба. До края на полувремето отново Красно село бе по-добрият тим на терена и отново Филип Аврамов – Фицата и Михаил Пашов направиха комфортна преднината на Красно село. Биролом обаче не се предаваше и отново Петър Димитров върна един гол малко след началото на второто полувреме. Андрей Попов и Фицата обаче успокоиха нещата с попадения в 30-ата и 31-ата минути. Експлозивният Петър Димитров обаче отново напомни за себе си. Той заши четвърти гол в 38-ата минута. До края на мача обаче „бирите“ нямаха сили за повече. Последният щрих в този голов празник бе дело на Михаил Пашов в 46-ата минута. Така Красно село остава в челото след успеха с 9:4 над Биролом.

Тандемът Стенли-Емилио си набра „лалета“

Късният мач от програмата на SPL противопостави Летящите холандци и Тегавите. „Лошите момчета“ бяха фаворитизирани преди срещата, но „лалетата“ има своите футболни аргументи за спечелят мача. И още във втората минута ги доказаха със страхотен гол на Стойчо Бебелеков. Холандците бяха доволни от попадението и играха умно срещу именития си съперник – прибрано и на контраатаки. Така Тегавите се принудиха да стрелят отдалеч. При един от тези бомби обаче Емо Йорданов – Емилио изравни изпращайки топката неспасяемо във вратата на „лалетата“. Те обаче отново се проявиха в добра светлина. Лидерът Павел Димитров прониза слисания си съименник Павел Дичин в 21-ата минута за 2:1. Така „лалетата“ имаха преднина на почивката и бяха уверени. Тегавите обаче имат слава на хрътки, които гонят до последно плячката си. Така и стана през втората част, когато само за минута, между 30-ата и 31-ата, „лошите момчета“ обърнаха нещата. Точни бяха Стелиян Петров и отново Емилио. Малко след това Стенли, който се бе разиграл през тази втора част, добави още един гол и успокои своите. Нещата се избистриха за Тегавите в 40-ата минута, когато Йорданов наниза своя хеттрик, но Павел Димитров отново върна своите в срещата. До обаче имаше време само за едно – и Стелиян Петров за оформи хеттрика си. Това стана в 43-ата минута. Така Тегавите взимат три точки след 6:3 над коравите Летящи холандци.

Седем бомби гръмнаха в двора на „аристократите“

Bombeta и Джентълмените кръстосаха шпаги в приятния неделен следобед на „Царско село“. Мачът, който противопоставяше два отбора от челото и дъното на класирането. Но интрига в мача не липсваше. Мачът бе интересен и изпълнен с красиви изпълнения и комбинации. Момчил Стоилов откри за „бомбите“ още във втората минута, но „аристократите“ не смятаха да се предават и водещият голмайстор на тима и лидер Асен Йочев изравни в 6-ата минута. Bombeta обаче отново показаха голова мощ. Вездесъщият Виктор Илиев направи 2:1 в 9-ата минута, а Станислав Каров реализира трети гол в 13-ата минута. Отново Илиев отбеляза за 4:1 в 14-ата минута, а Благой Александров добави едно попадение две минути по-късно за 5:1. Тези минути бяха много тежки за Джентълмените, които обаче отговориха чрез Радослав Христов. До края на полувремето „аристократите“ умело гасяха фитила на „бомбите“ в атака, но за тяхно съжаление не можаха да вкарат повече. През втората част Bombeta намалиха оборотите и се концентрираха в защитния им вал. Джентълмените трудно достигаха до чисти голови положения, а когато го правеха стражът Симеон Симеонов бе като бетонна стена. На контраатака Виктор Илиев вкара още два гола, за да затвърди успеха на Bombeta, които оглавяват таблицата след кръга. Джентълмените пък играха силно, но нямаха отговор за бързината на „бомбите“.