splобзор17

ОБЗОР 17 Кръг

Красно село надви Връбница в силов мач

Дербито на 17-я кръг в SPL противопостави два от претендентите за титлата в лигата – Връбница и Красно село. И двата отбора имаха своите проблеми преди срещата. За момчетата на Петър Петров имаше липси на ключови играчи в отбора, докато при Красно село се усещаше липсата на игрова практика, тъй като тимът реши да почива по време на Купата на SPL. Срещата се очакваше да е силова и без много попадения в двете врати, тъй като двамата вратари Любо Ковачки и Лъчо Маринов бяха едни от най-силните в първенството. А и това бяха двете защити с най-малко допуснати попадение. Връбница бяха инкасирали едва 19 гола, а Красно село – 30. Есенният мач бе завършил 3:3 като тогава лидерът и мениджър на „червените“ Радо Събев бе изравнил в последния възможен момент. Така срещата стартира без особени положения, като и двете защити вършеха своята работа на много високо ниво. Постепенно мачът се превърна в надборване и надлъгване. Първи обаче своя удар нанесоха момчетата от Красно село. Влезлият добра форма Стефан Крекманов тръгна през центъра и като валяк стигна до вратата на противника, преди да нанесе решаващ удар за 1:0. Връбница не се стресна и опита да върне гола. Топовните удари на Петър Петров и Стоян Илиев обаче бяха блокирали или спасени. Постепенно мачът се поизнерви и футболът вече не царуваше на терена. Нещата вървяха към края на полувреме, когато Димитър Пенев хвърли дълъг пас по десния флаг, който свари защитата на Връбница неподготвена и Стоян Огнянов с кинжален удар направи 2:0 за „червените“. Това оказа голямо психологическо влияние за втората част. Връбница се опита да обръща мача, но натискът на тима бе някак хаотичен. В случаите, които тимът бе близо до гол обаче Лъчо Маринов и защитата се справи отлично. Така минутките се изнизаха и Красно село спечели мач и завърза още повече интригата за титлата.

Bombeta попиляха Вазов

Отборът на Bombeta се изправи срещу Вазов в мач на живот и смърт за двата тима. „Бомбите“ трупаха победа след победа и мечтите за титла, постепенно започнаха да се превръщат в реалност. „Поетите“ пък бяха в дупка и само победа днес ще поне малко да ги върне в борбата за челните позиции. Bombeta с нападателното дуо Милен Тодоринов – Виктор Илиев бяха като машите за голове. До момента двамата общо имат 60 гола от общо 99-те, които „бомбите“ бяха вкарали – най-много от всички тимове и в четирите лиги. Днес също се очакваха много, въпросът бе в коя от двете врати. Срещата започна със смазващо превъзходство на Bombeta и до 18-ата минута Тодоринов-Илиев бяха нанизали по един гол за 2:0 в полза на „бомбите“. Краси Кирилов пък реализира за 3:0 преди почивката. Вазов се опита да отговори, но без успех. Втората част не бе по-различна от първата. Тодоринов с две попадения и едно на Илиев направиха резултата разгромен 6:0. Път за Вазов нямаше, а Bombeta се забавляваха на терена. Някъде там все пак Сашо Тодоров показа, че и той има голов нюх. Мартин Маринов също вкара два гола, за да отсрами Вазов. Накрая обаче Милен Тодоринов реализира четвъртия си гол в мача и оформи крайното 7:3 в полза на Bombeta. Фитилът им продължава да свисти по посока титлата в SPL, докато за Вазов нещата стават много сложни.

Биролом взе старото дерби с Джентълмените

В едно от най-старите дербита в SPL се изправиха Джентълмените и Биролом. Двата отбора се познаваха отлично след като вече трета година водят люти битки по терените на лигата. Есенният мач бе завършил с успех на „бирите“ – 3:1, които искаха да постигнах нов успех, който да ги изкачи в класирането, за да може тимът да се бори за малката купа. Същото бе желанието и на Асен Йочев и Джентълмените, които обаче изоставаха повече с точките. През първото полувреме двата отбора редяха неуспешните атаки, като двата вратари и защити вършеха чудесно работата си. Това продължи чак до 21-ата минута, когато новата перла в селекцията на „аристократите“ Илко Шивачев заши топката в мрежата за 1:0. Джентълмените обаче отново се пропукаха след като поведоха и Петър Димитров изравни с елегантно копване малко след това. При 1:1 завърши и първото полувреме. Втората част бе коренно различна и двата тима се хвърлиха в атака за трите точки. Първи удар нанесоха Джентълмените. Големият им мениджър Асен Йочев показа завидно хладнокръвие, достойно за нападател на Аякс на ст. „Сантяго Бернабеу“, и поведе своите напред в резултата – 2:1. Нещата се развиха още по-добре за Джентълмените, когато се записа сред голмайсторите в 43-ата минута за 3:1. Стефан Цветков от Биролом обаче се оказа на точното място в точното време и върна своите в мача малко по-късно. След гола, сякаш на терена се чу отваряне на бира някъде от към вратата на „аристократите“ и момчетата на Павел Тодоров се хвърлиха бясно натам. И логичното се случи в 46-ата минута, когато Петър Димитров изравни резултата. Устремът на Биролом обаче не спря. Тимът търсеше пълния обрат, а Джентълмените бяха объркани в тези минути. И образцова атака в последната минута, освободи Калин Крумов, който с кинжален удар прониза вратаря Кирил Николов и донесе важния успех за Биролом. Двата отбора отново доказаха класата си и направиха отличен мач, достоен за едно най-старите дербита в лигата.