splобзор16

ОБЗОР 16 Кръг

„Бирите“ и „хаштаговете“ разделиха точките

В едно от старите дербита в лигата се изправиха един срещу друг ФК Биролом и #TwitterРитане. Двата отбора имаха дълга история помежду си като днешните домакини бяха спечелили цели три от четири пъти. Мачът тръгна очаквано с гол на Красимир Русев, който успя да матира защитата на гостите и даде така желания аванс. Така завърши и първото полувреме. В тридесет и шестата минута отново той се оказа на стрелкова позиция и удвои разликата. Играта на гостите не се получаваше, но играчите на „бирите“ ги подцениха и помислиха, че са спечелили срещата предварително. Първо Иван Орлов върна едно попадение и даде повод за радост на феновете по трибуните. В предпоследната минута Иван Мънин успя да преодолее защитата на домакините и донесе така желаната точка на отбора си. Крайният резултат остана 2:2. Така и двата отбора заслужено спечелиха по една точка и остават в долната част на класирането.

Връбница-1 и АФК Вазов със зрелищно реми

В битката за челните позиции в лигата се срещнаха Връбница-1 и АФК Вазов. Двата отбора играеха повече от прекрасно през изминалия сезон, но този мач щеше да е решаващ за класирането и на двата отбора. В единадесетата минута Светлин Маджаров даде аванс на гостите, но той трая само няколко секунди. Стоян Илиев в ответната атака реализира красиво попадение и изравни резултата. В самото начало на второто полувреме Петър Петров успя да накаже грешка в защитата на „поетите“ и да даде аванс на домакините за първи път в мача. В късната четиредесет и шеста минута Любослав Ковачки си отбеляза злощастен автогол и изравни двубоя за пореден път. Минута по късно Владимир Додов показа голмайсторския си нюх и даде предимство на гостите и почти сигурно спечели трите точки. Илиев не беше на това мнение и малко преди края на срещата вкара изравнителното попадение и така и двата отбора си разделиха по една така важна точка.

Летящите Холандци с голяма победа над „аристократите“

В един непредсказуем двубой се срещнаха отборите на Летящите Холандци и ФК Джентълмените. Двата отбора се познаваха прекрасно и се усещаше леко напрежение между играчите. Това не попречи на качеството на мача макар и да имаше няколко по – груби нарушения. В десетата минута Атанас Брайков откри резултата за домакините, но само минута беше нужна на Борис Сеизов да изравни. В самич край на първата част Стоян Тарънски намери пролука в противниковата защита и даде аванс на домакините за втори път. Началото на второто полувреме премина в малко по–лежерно темпо, но в четиредесет и втората и четиредесет и третата минута Тарънски и Георги Методиев с две брилянтни комбинации вкараха два гола и направиха разликата сериозна. Малко след тях Богомил Ангелов намали резултата, но Тарънски оформи хеттрика си и спечели трите точки за отбора си. С тази победа Летящите Холандци се изкачиха на седмата позиция, а ФК Джентълмените остават на единадесетата.

„Суходолци“ показаха на „лошите момчета“ кой е шефа

Едно от оспорваните дербита през този кръг беше Тегавите и Реал Суходол. Двата отбора се бореха за челните позиции през този сезон, а предния двубой беше завършил с минимална разлика за днешните гости. Любоир Николов изненада „лошите момчета“ още в третата минута, а Румен Милчев от дузпа удвои аванса. Малко преди края на първата част Николов оформи класическия резултат. След подновяването на играта Велислав Пешев изпусна нервите си и беше пратен под душовете. Численото превъзходство на гостите им помогна и Кристиян Иванов вкара нов гол. Любомир Петков върна един гол, но почти мигновено Иванов вкара второто си попадение в мача. В края на срещата Йордан Каерски вкара много красив гол с пета, но той не беше достатъчен да застраши противника. Николов оформи хеттрика си в последната минута на мача. С тази победа Реал Суходол временно излезнаха на първото място следвани плътно от Тегавите.