splобзор15

ОБЗОР 15 Кръг

„Поетите“ и „холандците“ със заслужено реми

Едно от свирепите дербита през тази седмица беше АФК Вазов и Летящите Холандци. През последната им среща днешните гости успяха да вземат победата с малка разлика. Александър даде силен старт на домакините като отбеляза първото попадение още в единадесетата минута. Така завърши и първата част. През второто полувреме имаше предалено много груби нарушения и бяха раздадени цели седем жълти картона. До принудително напускан на терена не се стигна, но като цяло играта бе груба и агресивна. В двадесет и седмата минута Милен Стоянов изравни резултата с красиво попадение. Малко след него Александър Симонов даде аванс на гостите. Последваха отново минути на нервност и положенията пред двете врати не бяха много. Все пак в късната четиредесет и пета минута Тодоров показа завидно хладнокръвие и изравни резултата. Така и двата отбора разделиха по една точка. АФК Вазов остават на шестата позиция, а Летящите Холандци на седма.

Bombeta с впечатляваща победа

В късната съботна вечер се изправиха един срещу друг Bombeta и Реал Суходол. И двата отбора имаха сериозни амбиции за този сезон, но победата днес беше задължителна. Александър Тодоров откри за гостите в осмата минута, но Марио Давидов и Милен Тодоринов бързо обърнаха мача. Не станахме свидетели на повече попадения през първата част. След подновяването на играта Любомир Николов върна равенството в мача. Виктор Илиев се превърна в герой като отбеляза два гола за „бомбите“ и им даде сериозен аванс. Тодоринов показа голмайсторския си нюх и увеличи разликата с още един гол. Все пак домакините подцениха противника и замалко да си изпатят от това. Станой Бранков отбеляза два гола в рамките на три минути и постави противника в затруднено положение. Времето не стигна за повече и крайният резултат остана 5:4 в полза на Bombeta, с тази победа те взеха временно първата позиция в класирането.

АФК Бай Тошо победиха „бирите“ за трети път

Едно от познатите ни дербита беше АФК Бай Тошо и ФК Биролом. Те имаха две срещи помежду си и „комунистите“ бяха спечелили всяка една от тях. Владислав Робев изненада защитата на домакините и в шестата минута даде минимален аванс на гостите. Малко преди сигнала за почивка Владислав Василев и Борислав Фусков с две светкавични попадения обърнаха резултата. В тридесет и третата минута Фусков удвои аванса от дузпа, а няколко минути по късно Божидар Божков нанесе и четвъртото попадение за домакините. В четиредесет и втората минута Петър Димитров намали разликата и даде минимални надежди на „бирите“. Малко след него Фусков оформи хеттрика си, с което заслужено спечели приза играч на мача. В самия край на срещата Даниел Васев показа голмайсторския си нюх и заби последния пирон в ковчега на гостите. Крайният резултат беше 6:2 в полза на ФК Бай Тошо, с тази победа те се доближиха максимално до плейофните позиции и очакват следващия си съперник. ФК Биролом остават на деветото място във временното класиране.

Тегавите с измъчена победа над „хаштаговете“

Тегавите и #TwitterРитане направиха един страхотен двубой в късната неделна вечер. Двата отбора се срещаха за четвърти път като досега „лошите момчета“ бяха спечели всеки един от мачовете. В деветата минута Яни Дончев хвърли всички в шок като прониза вратата на Павел Дичин. Все пак в тринадесетата Стелиян Петров засече центриране на Велислав Пешев и изравни. Малко преди края на първото полувреме отново Петров успя да изведе домакините напред в резултата. През втората част се играеше малко футбол, играта беше накъсана от многото нарушения, а картоните не бяха малко на брой. Все пак в тридесет и първата минута Петров оформи хеттрика си и даде известно спокойствие на отбора си. „Хаштаговете“ упражниха сериозен натиск и в тридесет и седмата минута Александър Милов намали разликата и даде надежда на съотборниците си, че могат да измъкнат поне точката. Защитата на домакините успя да затвори мача, но имаше моменти на паника и само късмета ги спаси. С тази победа Тегавите временно заеха първата позиция в класирането.

„Кварталните“ взеха едно паметно дерби

В един от старите сблъсъци в лигата се срещнаха ФК Джентълмените и Красно Село. Двата отбора имаха безброй срещи помежду си и „кварталните“ бяха спечелили всяка една от тях. Във втората минута Илко Шивачев хвърли гостите в потрес и даде аванс на тима си. Докрая на полевремето Красно Село не спираха да атакуват, но голът така и не дойде. Почивката им подейства добре и Филип Аврамов изравни веднага след подновяването на играта. Все пак в тридесет и втората минута Шивачев за втори път изненада защитата на гостите и даде аванс на Джентълмените. Нещо се пропука в играта им след този гол и Николай Механджиев, Андрей Попов и Стоян Огнянов успяха за пет минути с три попадения да обърнат резултата. В тридесет и осмата и четиредесет и втората минута Мартин Василев и Богомил Ангелов вкраха два бързи гола и изравниха резултата за пореден път. Михаил Пашов и Попов в самия край на мача се оказаха най – съобразителни и донесоха победата на гостите. Крйният резултат беше 6:4 в полза на Красно Село и с тази победа те се понесоха стремглово към първите позиции.