splобзор13-1

ОБЗОР 13-1 Кръг

Връбница–1 прегази #TwitterРитане

В последния мач от този кръг в SPL се изправиха един срещу друг Връбница – 1 и #TwitterРитане. Двата отбора нямаха мачове помежду си, но домакините се бореха да излязат на първото място и трите точки бяха от голямо значение за тях. Първото попадение отбеляза Иван Гогов в края на първата част и даде спокойствие на съотборниците си. След подновяването на играта отново Гогов прониза защитата на „хаштаговете“, а минути след него Петър Петров направи резултата класически. Двата отбора направиха по няколко груби нарушения и заслужено получиха по един жълт картон в иначе спокойния двубой. В последните две минути на срещата Гогов оформи хеттрика си, а колегата му Илиян Асенов оформи крайното 5:0 в полза на домакините. С тази победа Връбница – 1 завършват полусезона на първата позиция, а #TwitterРитане допуснаха своята осма загуба от началото.

„Бомбите“ гръмнаха „дяволите“

В един от двубоите през този последен кръг се срещнаха Bombeta и Black Devils. „Дяволите“ все още търсеха първата си победа през този сезон и се надяваха да я реализират срещу днешния си съперник. Любомир Станимиров откри за гостите в четвъртата минута, но в следващите десет минути домакините отбелязаха шест попадения. Виновниците бяха Благой Александров, на два пъти Виктор Илиев, Ради Милков, Милен Тодоринов и Момчил Стоилов. Преди края на полувремето Станимиров и Илиев размениха по още един гол. Мачът изглеждаше решен, но „дяволите“ не се предадоха и след подновяването на играта Георги Цветански върна още едно попадение. „Бомбите“ реагираха яростно и отбелязаха нови пет попадения чрез Тодоринов, Милков и три на Илиев. Иван Цекин и Марио Давидов размениха по един гол в заключителните минути на срещата и оформиха крайното 13:4 в полза на домакините. С тази победа Bombeta излязоха на втората позиция, а Black Devils остават на дванадесета.