splобзор12

ОБЗОР 12 Кръг

„Бирите“ с късна драма

Най–оспорваното дерби през този кръг беше Летящите Холандци срещу ФК Биролом. Двата отбора бяха с приблизително равен актив от точки и победата беше от изключителна важност. Страхил Марков откри за гостите, а в десетата Димитър Джегалски изравни резултата с красиво попадение. До края на полувремето Манол Стоилов отбеляза два гола и даде аванс на ФК Биролом, а Стоян Тарънски върна едно попадение и направи резултата 2:3 на почивката. В средата на втората част Тарънски и Стоилов размениха по още един гол, а в късната четиредесет и осма минута Александър Симонов изравни. За съжаление мачът стана по – агресивен от очакваното и Павел Димитров беше изгонен, което оказа влияние на играта на домакините. Буквално в последната секунда на двубоя Марков стана герой за съотборниците си като вкара победното попадение. Така след тази измъчена и трудна победа ФК Биролом са на осма позиция плътно следвани от днешните си съперници.

„Кварталните“ пометоха „дяволите“

В един труден двубой се изправиха тимовете на Красно Село и Black Devils. Двата отбора имаха две срещи помежду си, единият беше завършил наравно, а другият с победа за „кварталните“. Димитър Пенев откри резултата за домакините в третата минута а след него Стефан Крекманов, Радован Събев и Филип Аврамов добавиха по едно преди почивката. След подновяването на играта Красно село продължиха силната си игра и направо смачкаха противника си. Преди средата на втората част Андрей Попов и на два пъти Аврамов направиха резултата разгромен. В четиредесетата минута Владислав Методиев намали резултата, но почти на секундата Събев върна аванса на домакините. Малко преди последния съдийски сигнал Иван Цекин оформи крайното 8:2 в полза на „кварталните“. След тази победа Красно Село затвърдиха третата си позиция и са в битката за първото място, а Black Devils все още търсят първата си победа.

„Лошите момчета“ с луда победа над „комунистите“

В съботната вечер се изигра един от най–важните мачове за този кръг, Тегавите срещу АФК Бай Тошо. Двата отбора се бореха за плейофните позиции и този двубой беше от изключителна важност. В тринадесетата минута Пламен Пенев откри резултата за домакините, но в следващите пет минути Дейвид Арабаджиев и Кирил Джоманов изведоха гостите напред. В двадесетата минута Мартин Благоев отново върна равенството с плътен и силен удар, но отново Джоманов даде аванс на „комунистите“ малко след него. Малко преди сигнала за почивката Пенев и Велислав Пешев обърнаха резултата отново в полза на „лошите момчета“. След почивката и двата тима започнаха да играят още по-качествен футбол и Джоманов за пореден път докара двубоя до патова ситуация. Буквално няколко секунди по–късно Пенев с третото си попадение в мача изведе Тегавите напред. Крайният резултат беше 5:4 в полза на домакините и със спечелените три точки те трайно си спечелиха мястото в първата шестица. За АФК Бай Тошо това беше пета загуба от началото на сезона.

Реал Суходол прегази „хаштаговете“

В един от интересните двубои в SPL се срещнаха отборите на Реал Суходол и #TwitterРитане. Двата отбора нямаха срещи помежду си, но трите точки бяха много важни за всеки от тях. Георги Маринов откри за гостите в единадесетата минута, но Камен Тодоров изравни малко по късно. Преди почивката Борис Минчев за втори път изведе „хаштаговете“ напред, но Тодоров и Михаил Георгиев обърнаха резултата малко преди края на първата част. През второто полувреме се усети силна умора в редиците на #TwitterРитане и това сериозно повлия на тяхната игра в защита. Два пъти Любомир Николов, три пъти Георгиев, веднъж Кристиян Иванов и един автогол на Жельо Иванов направиха резултата разгромен в полза на домакините. Макар играта на гостите да беше на едно добро ниво почти през цялото времетраене на срещата, те загубиха убедително. Така Реал Суходол вече са на втора позиция, а #TwitterРитане остават на единадесетата.

„Бомбите“ свалиха „поетите“ на земята

В един от най-интересните двубои в неделната вечер се срещнаха отборите на АФК Вазов и Bombeta. Двата отбора имаха три срещи помежду си, но „поетите“ бяха излизали победители от мачовете цели два пъти. През първата част единственото попадение отбеляза Мирослав Трендафилов за домакините. Имаше още много интересни моменти през първата половина на двубоя, но те не завършиха с гол. През второто полувреме в тридесетата и тридесет и петата минута Милен Тодоринов и Красимир Кирилов обърнаха резултата в полза на гостите почти светкавично. Трябва да се отбележи, че играта и на двата отбора беше изключително коректна и нарушенията почти липсваха. В тридесет и седмата Валентин Дремджиев изравни и даде надежди на съотборниците си. В самия край на срещата една от звездите на „бомбите“ Виктор Илиев намери пролука в противниковата защита и донесе победата на отбора си. Така АФК Вазов вече са на четвърта позиция, а Bombeta са близо до тях на шеста.

Връбница–1 се върнаха върха

В поредното неделно дерби излизаха един срещу друг Връбница–1 и ФК Джентълмените. Двата отбора бяха далеч един от друг в класирането, но разполагаха с опитни футболисти. Петър Петров откри резултата за домакините в седмата минута, но почти мигновено Асен Йочев върна гола. Преди сигнала за почивката Стоян Илиев и Иван Гогов дадоха преднина на Връбница–1. През второто полувреме Джентълмените направиха всичко възможно да откраднат победата, но силите не им стигнаха. Петров в тридесет и осмата направи аванса малко по–сериозен, но Мартин Василев върна попадението буквално секунди по късно. От там до края на срещата гостите изглеждаха изтощени и допуснаха още три гола, дело на Владислав Спасов, който беше над всички в самия край на двубоя. Със спечелването на тези три точки Връбница–1 вече са лидери във временното класиране, а Джентълмените допуснаха своята осма загуба.