splобзор11

ОБЗОР 11 Кръг

Красно Село с късен обрат срещу АФК Бай Тошо

Едно от най–интересните дербита за вечерта беше АФК Бай Тошо срещу Красно Село. Двата отбора имаха един двубой помежду си и „кварталните“ бяха излезли победители от него. Двата тима спретнаха контрола преди старта на сезона. Първото полувреме завърши при нулево равенство, мачът бе изключително равностоен, но трябва да се отбележи, че и двамата стражи Бойко Колев и Лъчезар Маринов направиха чудеса от храброст, за да запазят мрежите си сухи. Все пак в тридесет и третата минута Мартин Петров откри резултата за домакините с гол от корнер. Красно Село започнаха да атакуват още по–яростно и това доведе до умора в защитата на „комунистите“. В последните десет минути на мача гостите отбелязаха три попадения чрез Андрей Попов, Радован Събев и Стоян Огнянов. Макар и с късна победа „кварталните“ се окичиха с трите точки и вече са на четвърта позиция, а техните опоненти остават на седмата, но съвсем близо до влизането в плейофната зона.

„Лошите момчета“ взеха старото дерби с „дяволите“

В единадесети кръг на SPL се срещнаха два познати отбора, Тегавите и Black Devils. Те имаха две срещи помежду си и си бяха разменили по една победа. Срещата започна много силно за домакините и преди почивката те поведоха с три гола, дело на Мартин Благоев и две на Емил Йорданов. Играта не бе накъсана от излишни нарушения и можехме да се насладим на хубавия футбол. Веднага след подновяването на играта Стелиян Петров отбеляза красиво попадение и направи разликата в резултата значителна. В тридесет и петата и четиредесет и третата минута, Любомир Станимиров и Мартин Димитров върнаха два гола, но отново Петров малко след тях върна класическия аванс на домакините. Минута преди края Димитров оформи крайния резултат 5:3 в полза на „лошите момчета“. Така вече Тегавите могат да се похвалят с положителна статистика срещу отбора на Black Devils и след тези спечелени три точки да се настанят постоянно в горната шестица на класирането.

„Бомбите“ бомбардираха ФК Джентълмените

За първи път в SPL се срещнаха двата отбора на Bombeta и ФК Джентълмените. И двата тима бяха известни с красивата си игра и невероятните си попадения, което ни гарантираше един голов спектакъл. През първото полувреме домакините отбелязаха пет попадения чрез Милен Тодоринов, Благой Александров, две на Цветелин Цветанов и Момчил Стоилов. Гостите макар и под сериозен натиск върнаха два гола, дело на изявения голмайстор Асен Йочев. Втората част „бомбите“ продължиха да нападат все така яростно и вкараха цели седем пъти. Голмайсторите бяха Цветанов, два пъти Тодоринов и четири пъти Александров. Резултатът беше разгромен, но гостите не спряха да търсят попадението до края на мача и показаха сила и борбеност. Така Bombeta вече са на шестата позиция в класирането след спечелените три точки, а днешните им съперници са се настанили трайно на десетата позиция.

„Поетите“ вече са лидери

В неделната вече на игрищата на комплекс Царско Село станахме свидетели на двубоя между АФК Вазов и ФК Биролом. Отборите не се бяха срещали досега в лигата и можехме само да гадаем за изхода от срещата. В третата минута Йордан Атанасов откри резултата за гостите. Домакините обърнаха малко преди края на първата част с две попадения дело на Иван Хаджиев и Александър Тодоров. Нарушенията в двубоя бяха изключителна рядкост и това само остави зрителите да се насладят на хубав футбол. До четиредесет и третата минута защитата и на двата отбора парира всички удари, но тогава Адриян Кръстев порази вратата на „бирите“, а минута по късно Калин Крумов отново намали резултата. В самия край на мача Дейвид Василев с две красиви попадения завоюва окончателно победата за „поетите“. След спечелването на тези три точки АФК Вазов излязоха на първата позиция в класирането, а ФК Биролом остават на деветата.

Летящите Холандци наказаха грешките на „хаштаговете“

В битката в долната част на класирането се срещнаха Летящите Холандци и #TwitterРитане. Двата отбора нямаха мачове помежду си, но се намираха непосредствено близо един до друг в класирането и мачът беше от голяма важност. Любомир Кайнакчиев откри резултата за домакините в тринадесетата минута, а Яни Дончев изравни в последната минута на първата част. Второто полувреме започна с гол на Любомир Найденов, който изведе гостите напред в резултата за първи път. „Холандците“ се мобилизираха и в следващите няколко минути отбелязаха две попадения дело на Сезер Сабриев и Диитър Джегалски. В тридесет и шестата минута Мартин Ангелов изравни резултата за пореден път и даде надежди на феновете на „хаштаговете“. За съжаление минута по-късно Красимир Цоков си отбеляза автогол, а Джегалски с второто си попадение за срещата затвърди победата на домакините. Така Летящите Холандци излязоха на осмата позиция, а колегите им от #TwitterРитане остават на единадесета.