splобзор10

ОБЗОР 10 Кръг

„Комунистите“ свалиха „поетите“ от облаците

В късната неделна вечер станахме свидетели на най–голямото дерби от десетия кръг на SPL. За четвърти път един срещу друг се изправяха АФК Вазов и АФК Бай Тошо, като статистиката сочеше, че гостите са фаворит. Първото полувреме по–добрите на терена бяха „комунистите“ и отбелязаха три попадения чрез Цветан Кръстев, Дейвид Арабаджиев и Даниел Васев. „Поетите“ изглеждаха нервни и мачът продължи в същия дух. Отново Арабаджиев, Кръстев и веднъж Мартин Петров направиха резултата разгромен. Все пак Цветомир Попов и Жеко Мишонов върнаха две попадения в тридесет и седмата и тридесет и осмата минута. Петров и Кръстев вкараха по още един гол, а Александър Тодоров с две бързи попадения направи резултата по–поносим. В края Жеко Мишонов бе пратен малко по-рано под душовете за много груб фаул. Срещата завърши 8:4 в полза на „комунистите“. Така АФК Бай Тошо вече са на четвърта позиция и следват плътно днешните си съперници.

„Бирите“ опияниха „дяволите“

В един от най-равностойните двубои на SPL се срещнаха ФК Биролом и Black Devils. Двата отбора има три срещи помежду си, по една победа за двата отбора и един равен. Статистиката сочеше, че станем свидетели на едно интересно и зрелищно дерби. Йордан Атанасов откри резултата много рано в срещата за домакините с красиво попадение в третата минута. Кристиян Димитров изравни в дванадесетата и даде надежди на отбора си, че ще се преборят за първата си победа през този сезон. За съжаление на „дяволите“ Атанасов даде аванс на „бирите“ за втори път малко преди почивката. Втората част бе изключително равностойна и двата отбора бяха близо до ново попадение, но само късметът спаси защитата на двата тима. Все пак две минути преди края Атанасов завърши хеттрика си и запечата победата за домакините. Така „дяволите“ продължават да бъдат на последна позиция, а техните съперници от ФК Биролом се изкачиха на осмата.

Красно Село приземи „холандците“

Един от най–чаканите мачове от десети кръг бе Красно Село срещу Летящите Холандци. Двата отбора играеха колебливо последно време, но класата на играчите бе несъмнено на много високо ниво. Андрей Попов и Радован Събев, съответно в девета и дванадесета минута, откриха резултата за домакините, но само няколко секунди по късно Димитър Джегалски върна едно попадение. Малко преди сигнала за почивката отново Попов направи аванса на „кварталните“ по–сериозен. Втората част започна доста интензивно и до тридесет и петата минута Ростислав Драганов с два бързи гола върна равенството в мача. В последните петнадесет минути сякаш нещо се пречупи в „холандците“ и те допуснаха осем попадения. Играта на Красно Село не беше на високо ниво, но все пак успяха да се доберат до убедителна победа. Головете бяха отбелязани от само трима играчи, четири от Стоян Огнянов, два от Стефан Крекманов и два от Красимир Кръстев. Така с неубедителна игра Красно Село се добраха до трите точки, а Летящите Холандци допуснаха своята пета загуба.

„Бомбите“ гръмнаха „суходолци“

В късната неделна вечер на ноември се срещнаха силните отбори на Bombeta и Реал Суходол. И двата отбора бяха в завидна форма и се очертаваше един интересен двубой. През първото полувреме Милен Тодоринов и Благой Александров отбелязаха две попадения за домакините и дадоха сериозна заявка за трите точки. Реал Суходол се опитаха да упражнят натиск през втората част, но няколко мълниеносни контраатаки на „бомбите“ ги свариха неподготвени. Отново Александров, Красимир Кирилов и Цветелин Цветанов направиха аванса повече от огромен. В последните пет минути на срещата бяха разменени няколко попадения от двата отбора. Михаил Георгиев и два пъти Любомир Николов отбелязаха за гостите, а Виктор Илиев и Тодоринов за домакините. Така Bombeta след днешната си победа вече са много близо до първата шестица, а съперниците им от Реал Суходол загубиха ценни точки и се отдалечиха от лидерите.

Тегавите с трудна победа над „хаштаговете“

За трети път в историята на SPL станахме свидетели на дербито между Тегавите и #TwitterРитане, като във всичките срещи победители бяха „лошите момчета“. Любомир Петков и Стелиян Петров откриха за домакините в трета и девета минута, а Красимир Цоков върна едно попадение малко преди почивката. Играта бе равностойна и всеки един от двата отбора можеше да излезне победител. В двадесет и осмата минута Иван Шопски си отбеляза невероятно красив автогол и изравни резултата. В средата на полувремето Велислав Пешев и Цоков размениха по още едно попадение, но от там докрая #TwitterРитане рухнаха и оставиха „лошите момчета“ да отбележат цели четири попадения, дело на Петров, Пешев, Мартин Благоев и Емил Йорданов. Иван Мънин върна един гол почти в края на мача, но той не бе достатъчен да измъкне дори точката. Така Тегавите вече са на шеста позиция, а #TwitterРитане допуснаха своята пета загуба от началото на сезона.