splобзор1

„Поетите“ започнаха сезона със стихотворна стъпка

Битките по терените на SPL започнаха и тимовете на Вазов и Красно село се оказаха един срещу друг както отреди жребия. Двата отбора не криеха апетитите си към титлата още преди началото на сезона като те бяха готови на всичко за да се доберат до трите точки на старта. Мачът започна в изключително бързо темпо, което водеше безброй единоборства и даже грубости. Все пак „поетите“ съумяха да открият в 6 минута с гол на Марков след неразчетена намеса на стража на Красно село Лъчо Маринов. След гола темпото се запази като изоставащият тим на Красно село натисна и стигна до равенството в 10 минута с гол на неостаряващия Радован Събев. До края на полувремето играта определено загрубя и красотата на футбола бе тотално помрачена. Все пак Вазов поведоха отново в последните секунди от тази първа част с гол на на Здравко Росенов. Така тимовете се оттеглиха на почивка като домакините имаха гол преднина на сметката си. След като играта бе подновена ситуацията не се бе променила особено много. Футболните достойнства липсваха, а нарушенията, грубите влизания и препирните межу играчите изобилстваха. Така се стигна до 40 минута, в която отново хищническия нюх на Росенов донесе два гола аванс за сините. Красно село нямаше какво да губят и се хвърлиха в атака ва банк. В 49 минута Аврамов намали за 2:3, а секунди по-късно магьосника Стоян Огнянов изравни и върна ремито на терена. Хиксът се очертаваше и може би бе резонният резултат от този груб и напечен мач. Обаче никой не бе питал Попов от Вазов, който буквално в последната секунда на двубоя вкара за 4:3 и окичи „поетите“ с трите точки от двубоя.

„Комунистите“ капитулираха край Суходол

В мач от първия кръг на SPL АФК Бай Тошо срещаше Реал Суходол. И двата тима излизаха за трите точки в този оспорван сблъсък още в началото на сезона. Мачът започна доста равностойно като и двата тима залагаха предимно на защитата. Въпреки опитите на качествените нападатели в отборите резултатът така и не бе открит чак до 23 минута, когато гостите от Суходол съумяха да реализират чрез Момчилов. Така завърши и първото полувреме. След кратката почивка тимовете подновиха играта като на терена се водеше истинска битка. В 30 минута Бенев от Суходол след самостоятелена акция отново наказа съперника покачвайки за 2:0 в полза на своя тим. „Комунистите“ трябваше да направят нещо и опитаха да пресират противника си още в собственото им наказателно поле. Така една от звездите на тима плевенския голмайстор Дейвид Арабаджиев намали в 33 минута за 1:2. Суходолци запазиха самообладание и укротиха страстите с нов гол на Шандуков. „Тошовци“ нямаха път назад и се втурнаха с всички сили в нападение. Това доведе до бързо изравняване на резултата след попадения на магьосника Цветан Кръстев и трансферната бомба на тима Кико Джоманов. Хиксът обаче се запази само 5 минути. Увлечени в атаки „комунистите“ изоставиха отбраната си и това бе мигновено наказано от Бенев, който се разписа за 4:3 в самия край на мача. Така Реал Суходол направи отличен старт в лигата, а „комунистите“ капитулираха още в първия кръг, което обаче само може да ги мотивира за следващите им двубои.

Връбница отчая „дяволите“ на старта

„Дяволи“ срещу „момчетата от квартала“ бе следващото дерби в SPL в неделния следобяд на комплекс Царско село. Два непознати един за друг тимове изправяйки се един срещу друг на старта на първенството. Мачът започна равностойно, но все пак се стигна до 18 минута, в която головият хищник на Връбница Пепи Петров откри сметката си този сезон. След попадението за гостите последваха още две във вратата на „дяволите“. Гогов и Ганчев дадоха класическа преднина на тима си преди почивката. След подновяването на играта доминацията на Връбница се засили и попаденията заваляха. Асенов на два пъти и отново Петров направиха резултата 6:0. „Дяволите“ бяха сериозно загазили и въпреки усилията, които положиха не успяваха да реализират положенията си, а грешките в защитата им зачестяваха. Връбница от своя страна разгъна потенциала си и „момчетата от квартала“ се наслаждаваха на играта си. Гогов в 44 направи 7:0 и подпечата категоричния успех за своите на старта. „Дяволите“ загубиха с разлика, но тима все още прави селекция и определено ще има какво да покаже в следващите мачове.

Тегаво начало за Биролом

Едно от старите дербита в лигата бе следващия мач от програмата на SPL. Тегавите се изправяха срещу старите си врагове – тимът на Биролом. Мачът започна в стил SPL, Атанасов откри за бирите в 3 минута, а в ответната атака големият Стенли Петров върна равенството. След бързо разменените голове Тегавите поеха инициативата изцяло. Петков, Крумов, Йорданов и отново Стенли Петров направиха резултата 5:1 на полувремето. След почивката „бирите“ върнаха един гол след страхотно изпълнение на Калин Крумов, но това бе от малкото хубави моменти за „бирите“ тази вечер. След гола рецитала на „лошите момчета“ продължи. Мартин Благоев наниза два бързи гола, а неспирният Петров заби за хеттрика си. „Бирите“ бяха като зашеметени ,но все пак в 35 минута Атанасов се записа сред голмайсторите бележеки третия гол за тима си в мача. Последваха отново тежки минути за „бирите“. Ангелов си отбеляза автогол, а Йорданов, Стенли Петров и Пешев довършиха съперника си с нова поредица от голове. Така Тегавите грабнаха точките след разгромното 13:3 в тяхна полза. „Бирите“ има над какво да помислят след този двубой, но момчетата знаят че бирата лекува всички рани.

„Аристократите“ с отличен старт

#TwtterРитане прие тима на Джентълмените в късния двубой от програмата на SPL. Двата тима се познаваха от миналия сезон, но и двата състава претърпяха някой промени през лятото. „Аристократите“ започнаха двубоя доста настървено под командите на своя митичен капитан Асен Йочев, който още лекуваше контузия и в този мач се изявяваше под рамката на вратата за своя тим. В 11 минута Емилиян Методиев откри резултата за Джентълмените давайки добър старт на своя тим. #TwtterРитане дадоха сериозен отпор, но капитанът Йочев седеше здраво на своята врата и не допусна изненади. Така първата част завърши при минималното 1:0. След като играта бе подновена „хаштаговете“ натиснаха сериозно съперника си и защитата на „аристократите“ най-после капитулира. Равенството бе възстановено в 29-ата минута, когато Богомил Ангелов си отбеляза автогол. Последваха минути на равностойна игра като и двата отбора изпуснаха някои изгодни позици за отбелязване на гол. Стигна се до 37 минута, в която след красиво изпълнение отново Емилиян Методиев се разписа и даде преднина за „аристократите“. До края на мача Джентълмените затвориха постъпите към своята врата и не позволиха на съперника да реагира след попадението. Така времето изтече и Джентълмените грабнаха победата правейки отличен старт на сезона, докато за #TwtterРитане останаха позитивите от играта им и не лошото представяне.