spl обзор30

ОБЗОР (Плейоф 4 кръг) 30 кръг

„Униформените“ шокираха „кварталните“ в последната минута

ГДБОП прие тима на Красно село в поредния плейоф само седмица преди края на шампионата. И двата тима бяха затвърдили позициите си респективно „униформените“ втората, а Красно село третата в крайното класиране. Мачът бе въпрос на чест. „Униформените“ влезнаха в двубоя по-настървено и Панчев откри в 4 минута, а спечелилият приза Гол на месец май Филип Матеев удвои в 17 минута давайки комфортен аванс на своя тим. Красно село веднага отвърна на удара с попадение на голмайстора на тима Сашо Рангелов. Последваха нови силни минути за „униформените“ и Иван Стоев наниза две нови попадения във вратата на Лъчо Маринов. Полувремето завършваше, когато дойде време за гола на Стефан Крекманов от тима на Красно село, който прати двата отбора на почивка при резултат 4:2.

След подновяването на играта „кварталните“ влезнаха изключително нахъсани да обърнат развоя на мача и с попадения на Огнянов и Крекманов изравниха за 4:4. „Униформените“ взеха мерки и Любо Милошев наказа съперника след добра комбинация давайки отново гол преднина за своите. Красно село обаче веднага отговори с голове на отново на Огнянов и Рангелов преобръщайки развоя на 360 градуса. Времето изтичаше, когато Матеев изравни в 49 минута и вече всички виждаха равенството в мача, но никой не бе питал Кристиян Антов, който избухна с попадение в последната 50 минута и хвърли в екстаз целия тим на ГДБОП, които се поздравиха с много трудна, но заслужена победа срещу един доста солиден тим какъвто е тимът на Красно село.

Статистика след ГДБОП – Красно село

„Аристократите“ унищожиха и „миньорите“

В поредна сесия от най-старото дерби в SPL Чуковете приеха тима на Джентълмените като и двата тима доиграваха сезона загубили шансове за всякакви отличия. Чуковете се стабилизираха в последно време и въпреки загубите отборът търпи развитие като разчита на младите си надежди, които ще са основата на тима през следващия сезон. Джентълмените пък бяха отново без своя ментор – капитанът Асен Йочев, който лекува трайна контузия по заръка на жена си. Джентълмените откриха резултата още в 4 минута с гол на малката фурия на тима – Павел Димитров. След попадението тима на „миньорите“ изравни играта и пияния майстор на коженото кълбо Александър Симонов изравни за 1:1. Към края на първата част обаче защитата на „жълто-черните“ издиша и Ники Димитров – братът на легендата на „жълтите“ Лъчо Димитров се разписа, а след него Георгиев направи резултата 3:1 в полза на „аристократите“.

Така завърши и първата част на двубоя. След почивката „аристократите“ продължиха лекцията си и тандема Ники – Павел Димитрови добавиха нови две попадения на сметката на тима. „Миньорите“ изглеждаха безпомощни въпреки многото пропуски и креативните комбинации, но все пак железният защитник на тима Ники Диканчев намали за 2:5. До края остана време за „аристократите“ да направят победата си разгромна – отново Ники и Павел Димитрови се разписаха, а края на спора сложи Ивайло Методиев – Доктора с прецизен зъболекарски шут оформяйки крайното 8:2 в полза на Джентълмените.

Статистика след АФК Чуковете – Фк Джентълмените

„Хаштаг“ за пиратите с гол накрая

Аутсайдерът АФК Пират посрещна тима на #TwitterРитане в плейофен мач от програмата на SPL. Началото на мача бе доста интригуващо и неочаквано. С две попадения на плевенския магьосник и гуру на тима Цветан Кръстев пиратите бързо дръпнаха в резултата. Но след попаденията тимът допусна куп грешки и тандемът Димитров – Дончев вкара 4 безответни попадения обръщайки мача в полза на „хаштаговете“, а Андреев в последната минута от първата част затвърди преднината на тима. Така полувремето завърши при резултат 5:2 за #TwitterРитане.

След почивката пиратите се взеха в ръце и старото куче в тима Димитър Пенев се развихри по терена бележейки три гола, с които изравни резултата в мача. Хиксът се виждаше сигурен, когато Марков от #TwitterРитане обезкуражи феновете на пиратите разписвайки се в последните секунди от мача и давайки победата на „хаштаговете“, които отново показаха знаменития си дух за победа. Пиратите остават на дъното, което им гарантира плейофа с третия от SPL1 тимът на Bоmbeta в битка за оцеляването.

Статистика след АФК Пират – #TwitterРитане

Шампионите подрязаха крилата на „ястребите“

Сигурният шампион в SPL, тимът на СЗК Юнайтед прие Black Hawk в плейофен двубой от програмата на SPL. И двата тима вече не се бореха за нищо като СЗК е сигурен шампион, а „ястребите“ доиграваха сезона в лежерно темпо. Първата част бе много равностойна и до голове не се стигаше и като красивите моменти не липсваха и изобилстваха. Все пак „сините“ се разписаха в 21 минута с гол на Стойчев. С тази минимална преднина за СЗК завърши и полувремето.

След подновяването на играта „ястребите“ пикираха над вратата на съперника и Йорданов завъртя мача в тяхна полза след две попадения. Шампионите обаче показаха защо на 17 юни ще вдигнат купата и с две попадения на Стоянов и автогол на Харизанов обърнаха развоя и отчаяха противника. Така тимът на СЗК завърши шампионския си сезон с поредна победа, а за Black Hawk остана задоволството от прекрасния сезон и добрите игри на тима.

Статистика след СЗК Юнайтед – Black Hawk

„Дяволите“ взеха дербито с Биролом

Black Devils се изправи в директен сблъсък с конкурента си за малката купа в SPL – ФК Биролом като победителят от мача щеше да вземе безценно предимство в битката за купата. Двубоят започна с гол на Христов, който изведе бироломци с едни гърди напред. След попадението обаче „зелено-черните“ допуснаха обрат. Дейков и Цекин от тима на „дяволите“ бяха виновни за това. Играта се изравни и Робев от Биролом отново изравни резултата със страхотен самостоятелен рейд и красив завършващ удар. „Дяволите“ подскочиха като ощипани и Дейков и Цекин отново се нагърбиха и вкараха за 4:2. Така завърши и полувремето.

След почивката двубоя бе равностоен като Биролом имаха възможност и да вкарат от дузпа, но за съжаление стража на „дяволите“ не им позволи след страхотна намеса. В 42 минута Марто Благоев пък вкара отново за „дяволите“ и обезкуражи съперника които имаше сили само за още едно почетно попадение дело на Робев. Така „дяволите“ си осигуриха две точки преднина преди последния кръг и протягат ръце към малката купа, докато бирите ще се надяват на сигурна победа срещу коравия тим на Чуковете и грешка на съперника им.