spl обзор29

ОБЗОР (Плейоф, 3 кръг) 29 кръг

Шампионска победа за СЗК

Много важен мач и за двата тима бе дербито на кръга между СЗК и Красно село. Победата в двубоя значеше шампионската купа за „сините“ предсрочно, а тимът на Красно село се бореше да затвърди третата си позиция в класирането, която им осигурява медали от надпреварата. Мачът започна зашеметяващо и по шампионски за тима на СЗК. Тимът бе безпощаден през цялата първа част и развинти противника си. СЗК отбеляза цели пет попадения в рамките на 20 минути. Илиев се отчете с хеттрик, а Манолов добави още два гола. След смазващото преимущество на „сините“ тимът нормално намали оборотите, което позволи на Красно село да върне едно попадение чрез Пашов в самия край на полувремето.

През втората част тимът на СЗК направи няколко не до там толкова адекватни смени, а и солидната преднина сякаш наля бетон в краката на момчетата и те допуснаха съперника да разгърне потенциала си. Колосът Стефчо Кракманов намали в 32 минута, а след него Радо Събев и Сашо Рангелов буквално нажежиха обстановката намалявайки преднината на СЗК само до един гол. „Сините“ се окопитиха и в оставащите 5 минути не допуснаха нови изненади и по този начин грабнаха точките, които ги направиха недостижими на върха два кръга преди края на шампионата. Красно село въпреки загубата по всяка вероятност ще грабнат бронза колкото и незадоволително да е за тима имайки предвид класата на отбора.

Статистика след СЗК Юнайтед – Красно село

„Униформените“ с нов успех над „лошите момчета“

Поредното дерби в SPL противопостави Тегавите и ГДБОП. „Униформените“ бяха сигурни за втората си позиция, но мачът бе изключително важен за Тегавите, които се бореха за третата позиция с тима на Красно село, а загубата на точки тук би коствала и шанса на тима за някакви отличия в края на сезона. Мачът започна ужасяващо за „лошите момчета“, които след атака на съперника и рикошет си отбелязаха автогол, а грешникът бе Владимиров, който за четвърти път през сезона пронизва вратаря си Павел Дичин. Въпреки неприятния момент от началото на двубоя тимът воден от Дичин изравни играта и на моменти превъзхождаше своя съперник. ГДБОП също даваха сериозен отпор, но до нови попадения през първата част не се стигна.

След почивката „униформените“ излязоха решени да обезсмислят сблъсъка и след масиран натиск стигнаха до нови две попадения на сметката си. Йончев бе точен в 29 минута, а две по-късно звяра Мартин Соколчев направи резултата класически. След солидната преднина, тимът на ГДБОП се отпусна и заигра по-лежерно, което веднага бе използвано от Тегавите. Пламен Пенев намали в 49 минута, а в последната 50 грешникът за тима Владимиров направи 2:3. За съжаление за повече нямаше време и точките отидоха в сметката на ГДБОП, които подпечатаха на 100% сребърните си медали от надпреварата.

Статистика след Тегавите – ГДБОП

„Ястребите“ накълваха Отборчето

В поредната сесия от плейофите на SPL един срещу друг се изправяха тимовете на Отборчето и Black Hawk. Мачът започна равностойно като имаше доста опасни положения и пред двете врати, но вратарите на двата тима показаха доста класа и умения и се справиха чудесно със задачите поставени от противниковите нападатели. Така се стигна до 15 минута, в която тима на „ястребите“ откри резултата след прекрасна изява на Росен Янев. Black Hawk усети слабостите в тима на Отборчето и Харизанов удвои в 21 минута. Така на почивката гостите имаха аванс от две попадения. След почивката Отборчето излезе по-мотивираният състав и намали с попадение на Ранжев. Разклатената отбрана на „ястребите“ обаче веднага се коригира и не допусна нови изненади.

Тимът воден от Тони Димитров натисна сериозно противника си и след канонада от удари Стойчев вкара в 38 минута ,а играещия прекрасно този ден Росен Янев наниза нови два гола оформяйки своя хеттрик в мача. По-интересното е, че Тони Димитров бе изгонен за втори жълт картон и „ястребите“ успяха да вкара два гола с човек по-малко. До края на двубоя остана време само за още един почетен гол в актива на Отборчето, а негов автор стана Милев в последната 50 минута на двубоя. Така „ястребите“ взеха трите точки и доиграват сезона, което се отнася и за техния съперник тъй като и двата тима са изгубили вече шансовете си за отличията в края на сезона.

Статистика след Отборчето – Black Hawk

„Бирите“ с важна крачка към малката купа

Борещият се за малката купа в SPL тим на ФК Биролом прие коравите момчета от #TwitterРитане в спор за трите точки. Двубоят започна с попадение още в 3 минута, а то бе на сметката на „хаштаговете“. Отбраната на бироломци бе матирана от Боби Димитров, който е и един от основните реализатори за „сините“. Биролом се стъписа от ранно получения гол, но постепенно овладя играта в свои ръце и към края на полувремето нанесе двоен удар, с който обърна резултата изцяло в своя полза. Головете за „зелено-черните“ донесоха Попов и Александров. Така първата част завърши при резултат 2:1 в полза на Биролом.

След подновяването на играта силите на терена бяха изравнени като гостите се опитваха с всички сили да изравнят. Увлечени в предни позиции „хаштаговете“ бяха позабравили за защитата си, което позволи в последните минути на мача звездата на Биролом Иван Павлов да се разпише на два пъти и да затвърди категоричния успех на своя тим. #TwitterРитане показа отново прочутия дух на тима, но отново не съумя да се пребори за победата, докато за тима на Биролом победата значеше много и шансовете им за малката купа значително нараснаха преди директният сблъсък на тима с отбора на „дяволите“, където може би ще се реши всичко.

Статистика след ФК Биролом – #TwitterРитане

„Пиратите“ излъгаха „миньорите“ в епичен сблъсък

Дербито на дъното в SPL АФК Чуковете – АФК Пират предложи доста емоции на всички зрители наблюдавали двубоя. Мачът започна ударно за „пиратите“, които с две попадения на Бояджиев дръпнаха в резултата. „Миньорите“ обаче се славят като тим, който никога не се предава и „жълто-черните“ успяха да върнат едно попадение в самия край на първата част след като тарана на тима Сашо Симонов бе изпуснат, а той не прости на противниковия вратар. Така двата тима се оттеглиха на почивка с гол преднина в полза на „пиратите“. След подновяването на играта гостите отново взеха инициативата и успяха да стигнат до нови две попадения като едното бе отново дело на Бояджиев, а другото на плевенския магьосник Цветан Кръстев. Чуковете отново се вдигнаха на щурм, но липсата на всякакъв късмет и малшанса ги лиши от ред попадения. Все пак играещият президент на тима Васев върна едно попадение след безпощадно воле и намали за 2:4. „Пиратите“ не се разколебаха и фамозният тази вечер Димитър Бояджиев отново наказа съперника с четвъртия си гол в мача.

Последваха нови силни минути за „миньорите“, а те бяха провокирани от самостоятелния рейд на централния защитник на тима Ивайло Димитров, който сам разнищи отбраната на корсарите бележейки третия гол за Чуковете. Пиратите обаче стигнаха и до шесто попадение дело на Емил Митов – Армееца, който с безпощадна тупалка почти скъса мрежата зад стража на съперника. Последните минути сякаш бяха лишени от смисъл заради добрия аванс на гостите, но в 45 минута отново „жълто-черните“ намалиха разликата само на две попадения след втория гол в мача на Васев. Последните минути бяха напрегнати като отново домакините пропуснаха много чисти положения, а останалото спаси великана на вратата Ицо Цонев – Котката. Така Пират грабна важни точки, но все пак остава на дъното в таблицата, докато техният съперник показа отново добър футбол, но малшансът ги лиши от победата.

Статистика след АФК Чуковете – АФК Пират

„Аристократите“ шокираха „дяволите“

Джентълмените приеха Black Devils в интересен мач от програмата на SPL. Преди сблъсъка като фаворит за спечелването на точките бе сочен тима на „дяволите“ имайки и предвид липсата на капитана на съперника Асен Йочев, който страдаше от травма, но те допуснаха ранно попадение в своята врата, а реализатор за „аристократите“ стана Емилиян Методиев. Момчетата на Влади Методиев веднага вдигнаха оборотите и в рамките на 7 минути завъртяха резултата. Йорданов, Благоев и Цекин вкараха за 3:1. „Аристократите“ обаче показаха сериозен дух и умения и респективно Семков намали в 22 минута, а Димитров изравни в края на полувремето.

След почивката Джентълмените натиснаха сериозно съперника си, а Емилиян Методиев се развихри правейки на пух и прах противниковата отбрана. Той наниза нови три попадения на сметката си и даде преднина на своя отбор. „Дяволите“ бяха шокирани и до края не успяха да се противопоставят на съперника си, а вместо това допуснаха и още едно попадение във вратата си. Негов автор стана Ники Димитров, който подпечата категоричния успех на Джентълмените. С тази загуба интригата за Малката стана още по-голяма. Джентълмените пък най-после извлякоха дивиденти от прекрасните си игри през сезона.