spl обзор28

ОБЗОР (Плейоф, 2 кръг) 28 кръг

Красно село протегна ръце към бронза

Тегавите и Красно село излязоха в дерби, което най-вероятно щеше да изхвърли загубилия от битката за Топ 3 в SPL. Мачът на „Царско село“ стартира равностойно, като и двата отбора не искаха да бъркат. Нулевото реми се запази до 11-ата минута. Тогава след много хитър пас на Радован Събев, Сашо Рангелов откри за Красно село. Така „кварталните“ поведоха и се почувстваха по-комфортно на терена. Но в 20-ата минута емоционалния Стелиян Петров избухна с изравнителен гол след невероятно тупалка, която препарира вратаря Лъчо Маринов. При 1:1 завърши и първото полувреме. Втората част стартира по-добре за Красно село, които успяха да поведат с 2:1 чрез Николай Механджиев.

Така „кварталните“ се прибраха да бранят аванса си. Тегавите натиснаха газта, но не успяха да пробият отбраната на Красно село. Тимът успя да отбележи и трети гол. В герой се превърна Илиян Касабов, който се възползва от лека разконцентрираност на вратаря Павел Дичин. Малко след това обаче Пламен Пенев реализира със странична ножица много хубав гол и върна Тегавите в мача. Но за повече нямаше време и Красно село взе така важните три точки.

Статистика след Красно село – Тегавите

Отборчето отложи празненствата на СЗК

СЗК Юнайтед търсеше успех над Отборчето, който щеше да донесе на тима титлата в SPL. Мачът бе от втория плейофен кръг в лигата. Но „белите“ хич не смятаха да се дават без бой срещу СЗК. Те бързо дръпнаха в резултата с голове на Румен Тошев, Лазар Янкулов и Мартин Василев. Всичко това се случи до 10-ата минута и подейства като студен душ за лидера в класирането. Все пак СЗК се опомни малко след това и Димитър Стойчев върна своите в мача. До края на полувремето Боби Гласков направи 2:3 и върна с пълна сила интригата в срещата.

Малко преди почивката обаче Отборчето нанесе нов удар. Румен Тошев вкара за 4:2. След подновяването на играта СЗК се опита да отговори на предизвикателството и Боби Гласков отново върна тима си мача. Той извика „Айде“ в 32-ата минута. Но до края на срещата Отборчето показа страхотна игра и Румен Тошев добави нови две попадения, който донесоха трите точки на „белите“. Загубата пък ще отложи празненствата в СЗК с поне 1 седмица.

Статистика след СЗК Юнайтед – Отборчето

„Аристократите“ счупиха каръка и „бирите“

ФК Биролом и ФК Джентълмените бе едно от дербитата във втория кръг на плейофите в SPL. „Бирите“ се нуждаеха от задължителна победа, която да ги остави в печеливша позиция за Малката купа. „Аристократите“ пък през пролетта показват страхотен футбол, но изключително често губеха мачовете си заради липса на концентрация в последните минути. Дали и сега щеше да е така. Срещата стартира добре за Биролом. Звездата в атаката Мартин Попов откри в 10-ата минута. Последваха равностойни минути, като Джентълмените постепенно натиснаха своя съперник. Но гол не падаше. Все пак това се случи м 25-ата минута, когато Найден Найденов изравни резултата.

Втората част стартира по-същия начин като първата. Попов отново даде преднина на Биролом. Но Джентълмените не се предадоха. Този път доста по-бързо Найден Найденов възстанови равенството. Мачът позаспа, но към края на срещата нещата се раздвижиха. Ники Димитров от Джентълмените даде аванс на своите се хубава самостоятелна акция. До края Биролом натисна, но не успя да изравни. Така Джентълмените най-накрая постигат хубава победа, докато за Биролом остава горчилката.

Статистика след ФК Биролом – ФК Джентълмените

„Ястребите“ накълваха Красно село

Black Hawk се изправи срещу Красно село в любопитен мач от програмата на плейофите в SPL2. В петъчната вечер на „Царско село“, „кварталните“ стартираха по-добре мача и Радован Събев откри още в 7-ата минута. Но до края на полувреме Black Hawk просто играеше без грешка. В 14-ата минута Тони Димитров изравни, а до преди почивката „ястребите“ вкараха още 4 безответни попадения. Те бяха дело на Иван Иванов, Асен Стойчев, Христо Христов и отново Димитров. Секунди преди сигнала за пауза Сашо Рангелов все пак закачи Красно село в мача.

През втората полувреме нещата на терена не бяха толкова вихрени. Black Hawk обърна повече внимание на своя защита. Но все пак тимът съумя да вкара още един гол, дело на Росен Янев в 40-ата минута. До края „ястребите“ отпуснаха газта. А Красно село се хвърли да обръща мача. Първо Иван Иванов си вкара нелеп автогол. А след това Илиян Касабов даде надежди на „кварталните“. В 49-ата минута Радован Събев дори направи 5:6, но време за повече нямаше и при този резултат завърши мача.

Статистика след Красно село – Black Hawk

„Хаштаг“ Сашо Симонов отчая #TwitterРитане

АФК Чуковете и #TwitterРитане бе един от любопитните мачове в плейофите на SPL. Двата тима доиграваха сезона, но със сигурност искаха победата, която да им даде още самочувствие преди лятната ваканция. Срещата започна равностойно, дори лежерно. Положения пред двете врати почти нямаше. Битката се водеше основно в средата на терена. И така, логично, полувремето завърши при резултат 0:0. След подновяването на играта обаче в състава на Чуковете се забеляза леко пробуждане. Като току що станала мечка от зимен сън Александър Симонов се нахвърли върху плячката си и откри резултата в 33-ата минута.

А малко след това той удвои преднината на своите. Така Чуковете взеха комфортен аванс и отново се прибраха в своята половина да чакат мача да свърши. Но #TwitterРитане не смяташе да се предава. Тимът все пак стигна до гол. Той бе дело на Яни Дончев в 49-ата минута. Но за негово съжаление, времето не стигна за повече и така Чуковете взеха победата над #TwitterРитане.

Статистика след АФК Чуковете – #TwitterРитане

„Дяволите“ пратиха Пират в ада с рекорди

Black Devils излезе срещу АФК Пират в търсене на задължителни три точки, които да остават тима в борбата за Малката купа в SPL. „Дяволите“ сякаш таяха някакъв гняв в себе си и видяха, че точно сега е момента да го изкарат. Тимът просто разпердушини своя съперник без никакви милост. Като герои станаха Мартин Благоев и Кристиян Дейков. Двамата се развихриха и поставиха нови рекорди в SPL. Благоев наниза цели 13 гола в мача, което го направи номер 1 по брой отбелязани попадения в 1 мач.

Колегата му Кристиян Дейков пък подаде за точни попадения цели 14 пъти, който също го направи номер 1. Но в класацията за най-много точни пасове. Някакси между другото Никола Докузанов добави 4 попадения, а по един път се разписаха Любомир Станимиров и Иван Цекин за крайното 19:4 в полза на Black Devils. Клетите Пирати пък отсрамиха Лъчезар Арсов, Пламен Марков, Ангел Тошев и Христо Цонев от дузпа.

Статистика след Black Devils – АФК Пират

ГДБОП надви „ястребите“

ГДБОП търсеше задължителен успех срещу Black Hawk, който да остави тима в битката за титлата в SPL. Във втория кръг от плейофите „униформените“ стартира колебливо мача и бяха наказани от Тони Димитров в 8-ата минута. Black Hawk се опита да затвърди възходящата си линия и го направи. Но това се промени в 20-ата минута. Тогава намиращият се в страхотна форма Филип Матеев изравни. А малко след това душата на ГДБОП Димитър Шаламанов направи пълен обрат в срещата. При този резултат завърши и първото полувреме. През втората част първият удар отново бе за Black Hawk. Росен Янев изравни резултата в 30-ата минута.

Последваха равностойни минути, като двата отбора се дебнеха и търсеха пролуки в защитите на противника. Такива не се отвориха чак до 40-ата минута. Тогава Крис Йонев напомни за най-добрите си дни и поведе ГДБОП напред към победата. Малко след това и Любо Милошев вкара за 4:2. Тони Димитров нърна своите в мача в 45-ата минута, но накрая Матеев оформи крайното 5:3 за ГДБОП. Така „униформените“ продължават да преследват СЗК Юнайтед за титлата в SPL.