spl обзор27

ОБЗОР (Плейоф, 1 кръг) 27 КРЪГ

СЗК на крачка от титлата

СЗК Юнайтед и Тегавите кръстосаха шпаги в дербито от първия плейофен кръг в първата шестица от SPL. „Сините“ искаха трите точки, които щяха да ги приближат на една ръка от титлата. Тегавите пък отчаяно се нуждаеха от точки, тъй като изоставаха от битката за Топ 3 в класирането. Първото полувреме бе много равностойно, като никой от тимовете нямаше видимо надмощие на терена. „Сините“ и „лошите момчета“ изтърваха по няколко положение и така се оттеглиха на почивка при 0:0. Интересното предстоеше през второто полувреме. СЗК нанесе първия удар в мача. Цветомир Спасов откри в 31-ата минута.

Но „лошите момчета“ не смятаха да се предават. Пламен Пенев изравни в 34-ата минута след отличен пас на Стелиян Петров. Попадение хвърли в екстаз феновете на Тегавите. Но СЗК бързо охлади ентусиазма им с гол на Димитър Стойчев, който се разписа в 36-ата минута. Нещата на терена отново се успокоиха. СЗК се прибра да брани крехката си преднина, а Тегавите натискаха. Голът за „лошите момчета“ се печеше, но за тяхно съжаление той така и не дойде. За сметка на това при една контра на СЗК Стелиян Петров имаше нещастието да си отбележи автогол. Всичко това стана в 48-ата минута на мача. Така СЗК е само на победа от титлата, докато мястото в Топ 3 за Тегавите изобщо не е сигурно.

Статистика след СЗК Юнайтед – Тегавите

Осакатен ГДБОП надви Отборчето

ГДБОП стартира плейофната си кампания с мач срещу коравия тим на Отборчето. Мачът в неделя вечер обаче се очертаваше много труден за „униформените“, които бяха много от звездите си. Мартин Соколчев и Филип Матеев бяха наказани. Братя Стоеви и Каландадзе също бяха аут от мача. Все пак след наказание и контузия се върнаха съответно Димитър Шаламанов и Крис Йонев. В състава на Отборчето отново си пролича липсата на Анжел Цонев. Срещата стартира равностойно, но въпреки липсите си ГДБОП нанесе първия удар в мача. Точен с глава бе Калоян Панчев в 11-ата минута. Завърналият се след тежка травма Крис Йонев пък удвои аванса на „униформените“ две минути по-късно след страхотен самостоятелен пробив. „Белите“ бяха объркани и не намираха отговор на двете попадение на съперника. До края на полувремето пък Любо Милошев прониза стража Мариян Андреев за трети път в мача и даде солидна преднина на тима си на почивката.

След подновяването на играта Отборчето излезе като нов отбор. В тима си личеше сила и решителност, която веднага бе материализирана в 30-ата минута чрез Мартин Василев. Нахъсани от ранното попадение Отборчето натисна още повече и отново Василев върна интригата в срещата с второ попадение в 34-ата минута. ГДБОП обаче реагира добра и затегна редиците в защита и не позволи на Отборчето да вкара още голове. В 42-ата минута пък Йонев реализира за 4:2, с което реши мача. До края повече попадение не паднаха и ГДБОП взе важни три точки, които ги правят фаворити за среброто в SPL. Освен това тимът отложи с поне седмица празненствата за СЗК. Отборчето игра стабилно и показа за пореден път, че може да спъне всеки тим.

Статистика след ГДБОП – Отборчето

„Дяволите“ излъгаха „миньорите“ в епично дерби

Black Devils се изправи срещу Чуковете в плейофна битка от SPL. Двата тима са добре познати един на друг като до сега „дяволите“ имаха тотален превес в победите срещу съперника си. Дали тенденцията щеше да бъде продължена оставаше да разберем. Мачът започна равностойно като и двата тима чакаха за грешки на противника си. Първи такава неточност допуснаха „миньорите“ и Цекин откри резултата в полза на „дяволите“. След допуснатия гол миньорите изглеждаха доста слисани, което доведе до нови две попадения в тяхната врата. За 2:0 бе точен Костадинов, а резултатът бе направен класически от Тодоров в 13 минута. „Жълтите“ нямаше какво да губят имайки предвид негативния резултат и се впуснаха в по-предни позиции. Натиска на „миньорите“ се отплати с две попадения, едното на капитана Васев и едно на Симонов, който отново напомни за добрите си дни на зеления килим. Разликата бе намалена само на гол, но за много кратко, защото Костадинов заби за 4:2 в 24 минута и даде отново солиден аванс на тима си преди почивката.

След подновяването на играта „дяволите“ затвърдиха добрата си игра с нов гол на Тодоров. Чуковете не се бяха отказали да гонят нещо в мача и Васев отново намали. Black Devils обаче не изпуснаха контрола върху мача и отлично представящият се Костадинов наниза нови две попадения за тима си. Гостите отново обаче дадоха отпор на съперника си Симонов се разписа на два пъти и отново върна интригата в мача, а колегата му в защитата Диканчев съвсем нажежи обстановката вкарвайки за 7:6. Така до края оставаха две минути, а Чуковете гонеха хикса с пълни сили, но миг разсеяност позволи на Дейков от „дяволите“ да сложи край на спора бележейки за 8:6 и давайки победата на своя тим. След тази загуба тима на Чуковете остана без шансове за малката купа и отборът ще доиграе спокойно сезона, докато за Black Devils борбата продължава и тима е в доста добра позиция за спечелването на купата.

Статистика след Black Devils – АФК Чуковете

#TwitterРитане надигра трудно „аристократите“

Първият кръг от плейофите в SPL предложиха много емоции включително и в мача между ФК Джентълмените и #TwiterРитане. Битката бе от втората шестица на подреждането като за „аристократите“ точките бяха важни, за да може тимът на Асен Йочев да се отдалечи от зоната на плейоф за изпадане от SPL. „Хаштаговете“ пък почти сигурно си бяха осигурили мястото в елита и догодина, но бяха далеч борбата за Малката купа. Срещата стартира с натиск на #TwitterРитане и Борислав Димитров откри резултата още в 9-ата минута. Само три по-късно пък Александър Милов удвои аванса на своите. ФК Джентълмените, които през сезона изиграха доста страхотни мачове изпълнени с много емоция и обрати, но често пъти се озоваваха на губещата страна, реагираха бързо.

Капитанът и голямата звезда на тима Асен Йочев върна един гол в 15-ата минута. При този резултат завърши и първото полувреме. През втората част играта се поуспокои, а постепенно липсата на чисти голови положения се усети. С течение на времето „аристократите“ опитваха да нападат повече, за да могат да изравнят резултата. Но и този път късметът не им се усмихна. Вместо това #TwitterРитане реализира трети гол чрез Александър Милов. Така #TwitterРитане взе трите точки и ще доиграе сезона с гордо вдигната глава. Битката между ФК Джентълмените и АФК Пират обаче изглежда ще продължи.

Статистика след ФК Джентълмените – #TwitterРитане

Мартин Попов потопи сам кораба на „пиратите“

В доста ключов и за двата отбора се превърна сблъсъка от първия кръг в плейофите от долната половина на SPL между ФК Биролом и АФК Пират. „Бирите“ драпаха с всички сили за точки в борбата за Малката купа от SPL. АФК Пират пък продължаваше да потъва и стоеше закотвен на последното място. И само добро представяне в плейофите можеше да осигури на тима оставане в елита. Срещата стартира добре за Пират. В 5-ата минута Любен Милачков откри за тима давайки му надежди да доплува до брега. Но още в следващата минута звездата на тима Мартин Попов върна гола. В отсъствието на наказания Иван Павлов тежката задача да бележи голове се падна именно на Попов.

И той обърна мача в 25-ата минута с второто си попадение в срещата. Така завърши и първото полувреме – 2:1 за Биролом. През втората част нещата за Пират продължиха да се влошават. Попов оформи своя хеттрик в 33-ата минута , а пет по-късно той реши нещата с четвърти гол. До края Пират показа хубави неща на терена, но не бе ефективен. Именно за това трите точки отиват в актива на Биролом, а Пират остана на дъното.