spl обзор26

ОБЗОР 26 кръг

Красно село взе трилъра с ГДБОП

Мачът между Красно село и ГДБОП бе дербито от последния кръг в редовния сезон на SPL. Срещата бе много важна за двата отбора, като „кварталните“ предследваха именно униформените за второто място. В същото време ГДБОП все още имаше шансове да догони лидера СЗК Юнайтед, но това минаваше през задължителен успех срещу „белите“. Мачът стартира спокойно, като двата тима се изчакваха. В първия мач помежду им, те сътвориха истинско шоу, което бе спечелено от ГДБОП с 4:2. Сега, нещата вървяха равностойно до 12-ата минута, когато Стефан Крекманов даде преднина на Красно село. Това не се хареса на „униформените“, които се впуснаха в атака. Но през тази първа част концентрацията на тима пред гола липсваше. И докато се бяха захласнали в нападение, Александър Рангелов направи 2:0 за Красно село в 23-ата минута. Така завърши и първото полувреме на двубоя. След почивката „униформените“ трябваше да се хвърлят в неспирни атаки. И го направиха. Филип Матеев и Любомир Милошев набързо изравниха резултата в 31-ата и 31-ата минути.

Но Красно село не допусна това да се отрази на играта на игра. Малко след това Матеев се оказа грешник за ГДБОП, като след удар на Касабов в аут, топката рикошира в него и влетя в мрежата на „униформените“ за 3:2. Това сякаш разяри петицата на ГДБОП и почти моментално той се реабилитира за случилото се. Матеев успя отново да изравни в 34-ата минута. Играта на котка и мишка продължи две минути по-късно. Тогава се сцената се появи капитанът на „кварталните“ Радован Събев, който отново даде аванс на своите – 4:3. Но ГДБОП доказа, че трудно може да се предаде. И Виктор Йончев възстанови равенството за трети път мача – 4:4. Мачът вървеше усилено към равенство, но в последната 50-а минута Илиян Касабов вкара победен гол за Красно село и така той донесе изключително ценни три точки за своя отбор. Така преди плейофите ГДБОП остава на второ място с 54 точки, на цели 11 зад лидера СЗК. Красно село пък се залепи за „униформените“ на третата позиция с 52.

Статистика след Красно село – ГДБОП

Отборчето отчая Чуковете

В мач от последния кръг на редовния сезон в SPL АФК Чуковете се изправи срещу Отборчето. През сезона „миньорите“ бяха костелив орех в повечето мачове и се чакаше с интерес дали ще могат да откраднат нещо и от Отборчето, които напоследък стабилизираха представянето си. Срещата стартира равностойно, но сякаш атаките на Отборчето бяха по-организирани. При една от тях Петър Йорданов откри в 10-ата минута. Последваха силни минути за Чуковете и закономерно Ивайло Димитров изравни резултата. Но в края на полувремето изведнъж Отборчето вдигна оборотите. „Белите“ направо отчаяха противника си с 4 гола в последните 5 минути от полувремето.

По два пъти се разписаха Владимир Александров и Вангел Стойков. След почивката „миньорите“ се опитаха да стабилизират защитата си и да излязат от шока. И успяха да сторят само първото. Те не получиха нов гол чак до 39-ата минута, когато Александров реализира четвъртия си гол в мача. А малко след това Петър Йорданов съвсем реши нещата в полза на Отборчето. До края имаше време само за още един почетен гол на „миньорите“. Вкара го Данислав Младенов. Така Отборчето е на пето място в класирането, като дръпна с 6 точки на Black Hawk, и изостава на 5 от Тегавите. АФК Чуковете пък ще се надява да постигне успехи в плейофите, които да донесат на тима Малката купа.

Статистика след АФК Чуковете – Отборчето

Нова драма лиши Джентълмените от успех

Black Devils се изправи срещу ФК Джентълмените в последния си мач от редовния сезон в SPL. Срещата бе много важна и за двата отбора, тъй като победителят щеше да влезе в плейофите с голямо самочувствие. А пък „дяволите“ имат апетити за Малката купа. Но „аристократите“ стартира срещата по-активно. В 9-ата минута Станимир Стоянов откри за тима си. А три по-късно капитанът Асен Йочев покачи на 2:0. Джентълмените владееха положението на терена, но в 15-ата минута грешка в защитата доведе до дузпа за Black Devils. Тя бе хладнокръвно реализирана от Мартин Благоев. Това обаче на спря устрема на „аристократите“ и отново Йочев бе точен в 21-ата минута за 3:1. Джентълмените се опитаха да устискат аванса си до почивката, но не успяха. Емо Йорданов намали точно преди почивката и даде надежди на своя отбор.

След подновяването на играта, „аристократите“ заиграха малко по-предпазливо, а Black Devils се опита да натисне. Минутите течаха, но нови голове на падаха. Така бе чак до 46-ата минута, когато Благоев изравни за 3:3. И докато Джентълмените бяха смутени от развоя на събитията, Емо Йорданов се откъсна само срещу вратаря на „аристократите“ и умело го преодоля, за да донесе инфарктна победа за „дяволите“. Така Black Devils е само на точка за Биролом в битката за Малката купа в SPL преди плейофите.

Статистика след Black Devils – ФК Джентълмените

Люто реми между Биролом и Тегавите

Мачът между ФК Биролом и Тегавите бе едно от дербитата на последния кръг от редовния сезон в SPL. Двата отбора имат богата история в лигата, като миналия сезон завършиха съответно на трето и второ място в таблицата. Сега нещата бяха малко по-различни, тъй като „бирите“ търсена начин да дръпнат на Black Devils за Малката купа, докато „лошите момчета“ търсеха място в Топ 3. Срещата стартира много равностойно, а в двата отбора имаше доста липси. Липсваше головата машина на „бирите“ Мартин Попов, както и тази на Тегавите – Пламен Пенев. Може би и това „спомогна“ за ниската резултатност в срещата. Резултатът бе открит в 7-ата минута от Иван Павлов. Четворката на „бирите“ бе най-съобразителен и оплете топката в мрежата на Павел Дичин. Тегавите обаче натиснаха своя съперник и логичното се случи в 18-ата минута, когато Велислав Пешев изравни.

Развълнувани от попадението си Тегавите полетяха и две минути по-късно успяха да обърнат нещата, а точен бе Симеон Васев. Така завърши и първата част. След подновяването на играта, двата тима се успокоиха и темпото спадна. Рязко имаше 100%-и голови положения. Но времето минаваше, а ФК Биролом губеше. В 43-ата минута „бирите“ успяха да изравнят чрез Калин Крумов, който бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на Тегавите. След това попадение мачът се отвори и положенията заваляха буквално едно след друго. Но всички те бяха пропилени. Така мачът завърши 2:2, като и двата тима не могат да бъдат доволни от резултата. Тегавите остават на четвърто място с 50 точки, две по-малко от третия Красно село. ФК Биролом пък вече води само с точка на Black Devils за Малката купа в SPL преди плейофите.

Статистика след ФК Биролом – Тегавите

СЗК се поизпоти, но победи „аристократите“

СЗК Юнайтед завърши редовния сезон с мач срещу коравите Джентълмени. „Сините“ търсеха поредния си успех през сезона, който да затвърди лидерската им позиция. Що се отнася до „аристократите“, но тимът на Асен Йочев търсеше най-после да счупи каръка. На веднъж през сезона отборът губеше точки в последните минути на мачовете си. СЗК обаче натисна газта рано и още в първата минута Цветомир Спасов откри за СЗК. Слави Стоянов пък направи 2:0 три минути по-късно. Последваха равностойни минути, като на моменти Джентълмените дори превъзхождаха леко своя противник. И Емилиян Методиев ги върна в срещата с попадение в 20-ата минута. Но в края на полувреме Слави Стоянов направи 3:1 и даде комфортен аванс на СЗК на почивката.

След нея „сините“ отново бяха по-активни и Димитър Стойчев направи 4:1. Сърцето и душата на Джентълмените Асен Йочев обаче намали за 2:4 в 35-ата минута, но за негово съжаление този гол почти веднага бе върнат от Димитър Петров. „Аристократите“ продължиха да не се предават и Йочев отново намали, този път от дузпа в 39-ата минута. До края на срещата обаче СЗК не позволи изненади и Димитър Стойчев и Слави Стоянов фиксираха крайното 7:3 в полза на лидерите. Те вече имат 65 точки преди старта на плейофите. ФК Джентълмените остава на 11 позиция с 16 пункта.