spl обзор25

ОБЗОР 25 Кръг

Соколчев и ГДБОП оковаха „лошите момчета“

ГДБОП и Тегавите се изправиха в голямото дерби на кръга от SPL. В навечерието на плейофите двата тима искаха да бъдат в добро настроение и победа в сблъсъка щеше да им осигури това. Битката започна буквално от първата минута, като никой от отборите не отстъпваше. „Черни“ и „бели“ се вкопчиха здраво. Първи удар нанесоха ГДБОП. „Униформените“ поведоха с попадение на Мартин Соколчев в 14-ата минута. От тук до края на полувремето феновете видяха много красиви атаки и извънземни отигравания. Но защитните валове на ГДБОП и Тегавите вършеха добре своята работа и повече голове нямаше до почивката. След нея „униформените“ и „лошите момчета“ продължиха надлъгването.

Тегавите обаче губеха в резултата, а часовникът тиктакаше бързо. Така „лошите момчета“ се принудиха да рискуват и да се хвърлят в неспирни атаки в последната част от мача. Това обаче им донесе само главоболия. При страхотна комбинация пред вратата на иначе отличия Павел Дичин, отново Соколчев бе на точното място, за да наниже втория гол на ГДБОП. Преднината бе достатъчна на „униформените“ и до края на срещата те не отбелязаха повече, но и не допуснаха, което бе по-важното за тях. Така ГДБОП продължава да гони лидера на СЗК Юнайтед, като тимът ще разчита на това в плейофите. „Лошите момчета“ се отдалечиха доста от шанс за титла, но все още могат да се борят поне за второто място.

Статистика след ГДБОП – Тегавите

Ключов успех за СЗК над Black Hawk

СЗК Юнайтед при Black Hawk в много напечен мач и за двата отбора. „Сините“ не искаха да губят преднината си на върха, докато този мач бе един от последните шансове на „ястребите“ да се закачат стабилно в битката за челните места. Срещата стартира с много красиви комбинации и хубав футбол. Стефан Вановски даде аванс на СЗК с попадение в 4-ата минута. Black Hawk обаче отново почти веднага и след прекрасен извеждащ пас на Христо Христов – Росен Янев изравни резултата. Последваха минути на надлъгване. Постепенно обаче СЗК наложи волята си и Цветомир Спасов, а след това и Кристиян Илиев направиха 3:1 за „сините“. В самия край на полувреме те получиха право да изпълнят и дузпа, която Слави Стоянов реализира за 4:1 на почивката.

След подновяването на играта „ястребите“ натисната, но и пропуснаха много положения. Звездата на тима Тони Димитров нямаше ден. А междувременно Кристиян Илиев направи 5:1 в 33-ата минута. Малко по-късно обаче Христов реализира чудесен гол и върна надеждите на Black Hawk. Но до края на мача СЗК „заключи“ вратата си и не допусна повече попадения. Така „сините“ прибавят много ценни точки в битката за титлата, докато Black Hawk трябва да прави подвизи в плейофите.

Статистика след СЗК Юнайтед – Black Hawk

„Хаштаговете“ с ценен успех над „бирите“

#TwitterРитане и ФК Биролом излязоха един срещу друг в люта битка за трите точки. Мачът започна с по-добра игра на „хаштаговете“, които бързо установиха контрол над случващото на терена. И материализираха това с голове на Александър Милов и Боби Димитров съответно в 4-ата и 7-ата минути. Срещата продължи в същото русло като #TwitterРитане имаше надмощие, но пропускаше положенията си. Постепенно „бирите“ се посъбудиха и се опитаха да променят случващото се. Но вместо да се върнат в мача, те отново инкасираха попадение. То бе дело отново на Милов. При резултат 3:0 дойде и почивката.

След нея „бирите“ заиграха с повече хъс и не се отказаха да гонят дивото. Тимът стабилизира представянето си и започна да създава повече голови положения. #TwitterРитане пък се защитаваше храбро и не допускаше изненади. А при една от контраатаките си Боби Димитров направи резултата 4:0. Така в 41-ата минута нещата изглеждаха решени, но все пак Калин Крумов успя да върне един за „бирите“. Това обаче стана 3 минути преди края. В последните минути на мача имаше време само за Милов да оформи своя хеттрик. Така #TwitterРитане взима ключова победа преди плейофите. ФК Биролом пък твърдо остава в долната половина и ще спори за малката купа в SPL.

Статистика след #TwitterРитане – ФК Биролом

Отборчето превзе кораба на „пиратите“

АФК Пират и Отборчето бе сред любопитните мачове от програмата на SPL. Двата тима бяха на противоположни полюси преди мача. Пират се бореше за своето оцеляване в надпреварата, а Отборчето за местата в подножието на върха. Срещата стартира с надмощия на „белите“ и логично Димитър Ранджев откри в 7-ата минута. Отборчето продължи да натиска и брат му Стилиян покачи на 2:0. До края на полувремето отново Димитър Ранджев направи 3:0. През второто полувреме „белите“ продължава да диктуват събитията на терена. Александър Христов, които бе асистирал за първите три попадения на своите съотборници направи 4:0 в 35-ата минута.

А малко след това Димитър Ранджев реализира и пети. Пират бе развял бялото знаме и дори за разнообразие титулярният страж на тима Христо Цонев – Котката бе излязъл като полеви играч. И в 44-ата минута той успя да се разпиша като това предизвика много усмивки сред феновете. Все пак Отборчето вкара още един гол до края на мача и той бе дело на Стилиян Ранджев за крайното 6:1. Отборчето взе важни три точки, докато Пират ще разчита на силно представяне в плейофите, за да запази мястото си сред най-добрите.

Статистика след АФК Пират – Отборчето

Красно село съсипа Чуковете

Красно село излезе срещу Чуковете в търсене на задължителни 3 точки, които да оставят тима в битката за медалите в SPL. „Миньорите“ пък се облизваха за Малката купа. Но още през първото полувреме „кварталните“ решиха нещата. Те буквално счупиха своя съперник като нанизаха девет безответни гола до почивката. По два пъти се разписаха Александър Рангелов, Стоян Огнянов, Илиян Касабов и Константин Йорданов, а едно попадение добави Краси Кръстев. При 9:0 завърши полувремето. През втората част вече при решен мач Чуковете все пак се посъбудиха. Стаско Милев и Веско Весерионов бързо върнаха две от попаденията.

Но атаката на Красно село нямаше спирка. Касабов и Рангелов бързо върнаха двете попадения. Последва още една размяна на по два гола. Точен за „кварталните“ бе Рангелов, а Фусков и Васев за Чуковете. До края мача лидерът при голмайсторите в SPL Сашо Рангелов продължи да се вихри и добави още 3 попадения на сметката си. Фусков пък отбеляза още един от почетните попадения за „миньорите“. Така Красно село взе трите точки с разгром – 16:5 над Чуковете, които някак трябва да се отърсят от този шок.