spl обзор24

ОБЗОР 24 Кръг

Тегавите и СЗК не се надлъгаха

Отборите на Тегавите и СЗК Юнайтед се изправиха един срещу друг в дербито на кръга от SPL. „Лошите момчета“ трябваше да търсят трите точки, които да ги доближат до убедителния за момента лидер, а именно – СЗК. Мачът стартира спокойно, като двата отбора като че ли се разучаваха и по-скоро внимаваха да не допускат грешки в защита. Постепенно обаче Тегавите наложи своята воля и атаките към вратата на „сините“ почнаха да се зачестяват. Така в 18-ата минута след пас от тъч на Пламен Пенев, Димитър Димитров изстреля снаряд към вратата на Христо Милев. Ударът бе почти неспасяем, а Димитров се оказа в прегръдките на своите съотборници – 1:0 за Тегавите. СЗК се опита моментално да реагира, но през това първо полувреме играта на тима не се получаваше. При 1:0 дойде и почивката.

След нея събитията на терена не се промениха особено. Надлъгването продължи с пълна сила, но голът аванс за Тегавите дразнеше СЗК. При един корнер за „сините“ в 33-ата минута хубава топка доставена от Никола Манолов падна на главата на Кристиян Илиев. Той стреля с глава, а топката излизаше в аут, но в последния момент рикошира от Влади Владимиров и влетя в мрежата на правещия страхотен мач до този момент Павел Дичин. Така СЗК изравни резултата, а с това и играта. Все пак Тегавите не се предадоха и опитаха да стигнат до победата, но нямаха много чисти шансове. Дичин пък заключи своя врата и не позволи на съперника да направи пълен обрат. Така Тегавите и СЗК завършиха 1:1 в дербито на кръга. „Сините“ остават лидери в класирането, но „лошите момчета“ все още имат шанс да ги догонят.

Статистика след Тегавите – СЗК Юнайтед

„Дяволите“ изненадаха Отборчето

Black Devils и Отборчето бе един от много любопитните мачове в 24-я кръг на SPL. Трите точки бяха еднакво важни и за двата тима. За това и те започнаха да търсят головете още от първите минути. Но първо шансът се усмихна на Румен Тошев в 10-ата минута, който откри резултата. Малко след това обаче след хубава солова акция Кристиян Дейков изравни. В ответната атака обаче при изпълнение на тъч кълбото рикошира в Иван Василев и влетя в мрежата на Докузанов и Отборчето отново поведе – 2:1. Грешка в защитата на „белите“ обаче позволи на Емо Йорданов да изравни резултата. Така първото полувреме отиваше към равенство, когато Дейков реализира втория си гол в мача няколко секунди преди да изтече времето.

Така Black Devils взе аванс в резултата и имаше психологическо предимство за втората част. То бе материализирано от Иван Цекин, който вкара в 31-ата минута за 4:2. Отборчето обаче не се предаде и Владимир Александров върна тима си в мача след гол в 36-ата минута. „Белите“ тръгнаха да търсят обрата, а това отвори пространства в тяхната защита. Black Devils се възползва по прекрасен начин от това и Цекин и Йорданов сложиха точката на спора с попадения в 43-ата и 45-ата минути. Така „дяволите“ са на осмо място с 30 точки, – три по-малко от седмия Биролом. Отборчето пък остава на шеста позиция с 39 пункта.

Статистика след Black Devils – Отборчето

„Кварталните“ сложиха „ястребите“ в кафеза

Безкрайно интересен мач от неделната програма на SPL бе дербито между тимовете на Красно село и Black Hawk. Двубоят бе много напрегнат и равностоен, а и също ще бъде запомнен със скандалите в тима на „ястребите“, които в известна степен предрешиха изхода на мача. Първи до гол стигнаха домакините след попадение на Сашо Рангелов в 18 минута. Красно село добави и още един гол на сметката си само две минути по-късно чрез Касабов. Така на почивката резултатът бе 2:0. След подновяването на играта отново Красно село бе по-дейният тим и дуото Касабов – Рангелов добави нови две попадения за тима.

„Ястребите“, които се тресяха от вътрешни спорове по време на двубоя успяха да намалят в 31 минута с гол на Янев. Красно село отговори подобаващо с нов гол, този път дело на Радо Събев, който отново даде четири гола преднина на тима си. До края на мача гостите се стегнаха и успяха да върнат още две попадения, а реализатори бяха отново Янев с втория си гол в мача и головата машина на тима Тони Димитров, който се върна след изтърпяно наказание. За съжаление времето не стигна за повече и Красно село грабна важните за тях точки. „Ястребите“ загубиха и очевидно тимът има проблеми от вътрешно естество, но едва ли това ще им попречи да се върнат още по-силни за следващия им двубой.

Статистика след Красно село – Black Hawk

„Униформените“ с трудна победа над „хаштаговете“

#TwitterРитане прие един от лидерите в таблицата – тимът на ГДБОП. Мачът започна с очаквана доминация на „униформените“ и в рамките на 20 минути резултатът бързо набъбна на 4:0 в полза на гостите. Сред голмайсторите се записаха Шаламанов, Милошев и на два пъти хищникът в атаката на ГДБОП Марто Соколчев. „Хаштаговете“ успяха да намалят в самия край на полувремето след автогол на Милошев. Така полувремето завърши при резултат 4:1. През втората част домакините бяха решени да покажат най-доброто от себе си и с постепенни атаки успяха да стигнат до нови две попадения.

Димитров и Найденов върнаха „хаштаговете“ в мача правейки преднината на съперника само един гол. „Сините“ изпуснаха и още няколко изгодни положения, с които можеше дори да обърнат резултата в своя полза. Въпреки натиска на #TwitterРитане „униформените“ показаха класата си и в 49 минута Матеев сложи край на спора давайки нови три точки в актива на ГДБОП, които продължават да гонят лидера в таблицата СЗК. #TwitterРитане показа мъжество и страхотен футбол, но шансът не бе на тяхна страна.