spl обзор22

ОБЗОР 22 Кръг

Драматичен успех за Отборчето

В дербито на кръга Отборчето се изправяше срещу Красно село в битка за челните места в класирането. „Кварталните“ тръгнаха великолепно с гол още във втората минута след попадение на голмайстора на тима и временния лидер в класацията за голмайстор в лигата Сашо Рангелов. Добрата игра на Красно село бе за затвърдена с още един гол на Касабов в 11 минута. След добрата преднина тимът на Красно село отпусна газта и даде възможност на своя съперник да покаже най-добрата си игра. „Оранжевите“ намалиха в 22 минута чрез Стойков и така резултатът на полувремето бе 2:1.

След почивката Отборчето продължи с натиска си и още в 26 минута отново Стойков изравни резултата. Гостите от квартала усетиха порива на своя съперник и се стегнаха. В 34 минута моторът на отбора Радован Събев отново поведе своите напред в резултата. Минутите минаваха и Красно село бяха на две от победата. Отборчето обаче не мислеше да се предава и правещият страхотен мач Стойков изравни в 49 минута, а в последната 50 отново той прати в екстаз целия си отбор бележейки победното попадение за своя отбор. Така в мега битката победата бе за тима на Отборчето, които отново показаха, че са фактор в лигата. За Красно село остана разочарованието от изпуснатия в последните минути мач.

Статистика след Отборчето – Красно село

Мегасблъсъкът на дъното не излъчи победител

Двата тима в дъното на таблицата в SPL Джентълмените и Пират се изправяха един срещу друг в много важен сблъсък и за двата отбора. Мачът започна ужасяващо за „аристократите“, които си отбелязаха автогол още в третата минута, а грешник бе Ангелов. Грешката му обаче бе мигновено поправена от Семков още при следващата атака и така отново бе възстановено равенството в мача. Последваха силни минути за „пиратите“. Арабаджиев и Бояджиев вкараха по едно попадение давайки два гола аванс на корсарите. „Аристократите“ в техен стил показаха страхотния си дух и отново не се дадоха на противника си. Семков в 7 минута намали, а големият капитан на тима Асен Йочев с две рутинни за него попадения обърна развоя на срещата в полза на неговия тим. Голеадата обаче не спря до тук. Отново с обрат убийственото дуо Арабаджиев – Бояджиев направиха 5:4.

Полувремето не бе свършило обаче и отново Йочев вкара за Джентълмените оформяйки резултата на почивката 5:5. След подновяването на играта „аристократите“ щурмуваха кораба на „пиратите“ и с голове на отново на Йочев и Савов направиха 7:5. Играта се успокои, но това бе само за няколко минути. Арабаджиев върна едно попадение, а халфът Митов избухна с два гола и отново изведе пиратския екипаж напред с гол преднина. Шеметният сблъсък обаче не бе завършил. В 48 минута Емо Хаджиев отново изравни за „аристократите“ и направи последните минути на мача инфарктни. Все пак двата тима не успяха да си вкарат още голове и това дерби в стил SPL завърши при колосалното 8:8. Така двата тима поделиха точките и все още са в неприятната за тях зона на последните два тима в класирането.

Статистика след ФК Джентълмените – АФК Пират

„Дяволите“ разбиха „миньорите“

Чуковете приеха Black Devils в битка от долната част на таблицата в SPL като и двата тима имаха апетит за шестото място, което щеше да им позволи да играят в плейофната зона и в битката за челните позиции в крайното класиране. „Дяволите“ започнаха ударно мача още в 4 минута с попадение на Методиев. След него сред голмайсторите се записаха Благоев и Станимиров. Смаяните „миньори“ не успяха да покажат добрата си игра от миналия двубой и сякаш не бяха на себе си. Така резултатът на полувремето бе класическото 3:0 в полза на „дяволите“.

През втората част нищо не се промени и гостите продължиха с головата си серия с три попадения на Тодоров. „Миньорите“ успяха да вкарат почетния си гол в 36 минута с попадение на Васев. След гола „жълтите“ тотално изпаднаха в черна дупка, а съперникът им добави още два гола на сметката си чрез неспирния Тодоров. Така „дяволите“ разнищиха противника си и грабнаха трите точки в мача. Чуковете продължават с нестабилната си форма и колебливите си изяви.

Статистика след АФК Чуковете – Black Devils

„Лошите момчета“ биха и „хаштаговете“

#TwitterРитане прие Тегавите в сблъсък от SPL. Двата тима силно желаеха трите точки, но кой щеше да ги грабне следваше да разберем. Двубоят започна изключително равностойно като Тегавите натискаха повече, но „сините“ показаха небезизвестната си защита. Все пак натиска на гостите бе материализиран към края на първата част с три попадения. Смъртоносното нападателно трио на „лошите момчета“ Пенев-Пешев-Петров наниза головете и даде солиден аванс от три гола на почивката на Тегавите. След подновяването на играта #TwiterrРитане намали с гол на Цоков в 30 минута.

Това ужили „лошите момчета“ и те веднага отговориха с канонада от голове. Пешев, Пенев и Владимиров бяха на стрелковите позиции и дадоха още по-солидна преднина на тима си. Домакините вкараха и в 45 минута чрез Георгиев, но попадението бе заличено от Пешев почти мигновено. „Сините“ имаха сили само за още един гол дело на Андреев в 49 минута, а точката в мача бе сложена от звяра в атаката на Тегавите Пламен Пенев в последната 50 минута. Така Тегавите твърдо застават на втората позиция, а за „хаштаговете“ остана отново горчивата тръпка от загубата.

Статистика след #TwiterrРитане – Тегавите

„Ястребите“ отново полетяха с победа над „бирите“

ФК Биролом посрещна Black Hawk в интересен двубой от програмата на SPL. Мачът бе много интересен и нулевото равенство се запази чак до 19 минута, в която Христов от „ястребите“ откри резултата за своя тим. „Бирите“ се разконцентрираха след попадението и допуснаха още един гол в самия край на полувремето. Точен за гостите бе Янев. Така при резултат 2:0 завърши първата част.

След почивката „ястребите“ бяха по-настойчиви и в 38 минута Котаров направи 3:0. Бироломци не бяха на себе си и въпреки не лошата им игра не успяваха да отбележат попадение. Точката в мача сложи Стойчев в 45 минута оформяйки крайното 4:0 за „ястребите“. Така „бирите“ остават на 7 позиция, а „ястребите“ отново летят към челните места в таблицата.