spl обзор21

ОБЗОР 21 Кръг

СЗК подчини Отборчето с 3:1

СЗК Юнайтед посрещна в Отборчето в дербито на 21-я кръг от SPL. В полите на Витоша мачът се очакваше с огромен интерес. СЗК бяха лидери в класирането, но серията победи на Отборчето им бе дала огромно самочувствие. Сблъсъкът стартира с равностойна игра. Но първият удар в мача бе за СЗК. Кристиян Илиев откри още в 3-ата минута. Последваха равностойни минути. Отборчето показа зъбите си в 14-ата минута. Тогава Александър Христов изравни след добавка. До края на полувремето „сини“ и „червени“ имаха своите шансове, но до нови попадения не се стигна.

Така развръзката остана за второто полувреме. То обаче стартира, както и първото – с гол на Кристиян Илиев. И резултатът стана 2:1 за СЗК. А не след дълго и Велизар Иванов реализира за 3:1, с което даде сериозен аванс на „сините“. Отборчето се опита да натисне, но не успя да вкара своите положения. Така до края на мача повече голове не паднаха и СЗК взе важни три точки. Серията на Отборчето бе спряна, но тимът игра силно и със сигурност при повече късмет можеше да измъкне нещо от този двубой.

Статистика след СЗК Юнайтед – Отборчето

ГДБОП се справи с „дяволите“

Носителят на Купата на SPL ГДБОП се изправи срещу добре познатия си съперник Black Devils. Двата тима вече играха два пъти през този сезон – един път за първенство и един за Купата. Но и двата им мача завършиха с убедителен успех за „униформените“. Такъв се очертаваше и сега след като Мартин Соколчев откри за тима си още в 7-ата минута. Но кадровите проблеми в състава на ГДБОП си оказаха влияние. Тимът натискаше и контролираше събитията, но трудно стигаше до 100%-и голови шансове.

Все пак точно преди края на полувремето Филип Матеев направи 2:0 и успокои своите. След почивката пък отново той покачи на 3:0. Владимир Бонджов върна един от головете в 30-ата минута. Но това бе всичко, което постигнаха „дяволите“ до края на мача. От другата страна Соколчев добави още едно попадение в 33-ата минута, с което фиксира крайното 4:1. Така ГДБОП продължава да гони с всички лидерите, а Black Devils допусна неприятна загуба.

Статистика след ГДБОП – Black Devils

„Миньорски“ обрат срещу „ястребите“

Black Hawk и АФК Чуковете излязоха един срещу друг в доста очакван мач от феновете. През есента тимовете завършиха при страхотното 8:8, а сега феновете отново очакваха драма. Все пак Black Hawk започна по-добре мача и дръпна с 3:0. Головете бяха дело на Христо Христов, Иван Иванов и Росен Янев. През първата част „ястребите“ владееха случващото се на терена и можеха да се оттеглят на почивка и с по-голяма преднина. Тимът обаче направи доста пропуски. Към края на първата част Чуковете се посъбудиха. Денислав Младенов реализира два гола и просто така авансът на „ястребите“ почти бе стопен.

През второто полувреме Чуковете излязоха много мотивирани, но в същото време и внимателни. В 39-ата минута Младенов изравни резултата, а още объркани от случилото се Иван Миков дори направи пълен обрат минута по-късно. Black Hawk реагира. „Ястребите“ разпериха криле и Асен Стойчев отново възстанови равенството. Нещата отиваха към второ равенство между тези отбори. Но летящият в този двубой Денислав Младенов донесе трите точки в актива на „миньорите“. Той реализира в 48-ата минута, с което донесе успеха на своите. Чуковете вече са на осмо място с 25 точки, докато Black Hawk е шести с 33.

Статистика след Black Hawk – АФК Чуковете

Биролом с минимален успех над „аристократите“

ФК Джентълмените и ФК Биролом се изправиха в едно от най-старите дербито от SPL. През този сезон двата тима играят на приливи и отливи, като не можеше да се очаква изявен фаворит в срещата. Тя започна с атаки на „бирите“ и по-внимателна игра от страна на Джентълмените. Попадения обаче не падаха, а постепенно двата тима заключиха съвсем вратите си. Отбраните действаха изключително концентрирани, а вратарите Калин Калев и Пламен Петкански не даваха и пиле да прехвъркне. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Второто полувреме започна по същия начин както завърши първото.

Постепенно обаче Биролом отстъпи инициативата на своя съперник. „Аристократите“ започнаха да натискат, но Петкански имаше ден. Стражът извади дори и невъзможното. И докато голът във вратата на „бирите“ се печеше, при една контраатака Мартин Попов се отскубна и мушна топката във вратата на Джентълмените. До края имаше 12 минути, в които Асен Йочев и компания хвърлиха всичко, за да стигнат поне до равенството. Те обаче не успяха и този резултат се запази до края на мача. Така Биролом изтръгна минимален успех, а Джентълмените отново бяха на косъм от положителния резултат.

Статистика след ФК Джентълмените – ФК Биролом

„Кварталните“ блокираха „Туитър“

#TwitterРитане излезе срещу Красно село в спор за трите точки на „Царско село“. Мачът стартира добре за „кварталните“, които откриха чрез Илиян Касабов в 5-ата минута. Любомир Найденов обаче изравни в 13-ата. Все пак фаворитът в двубоя Красно село не остави съмнение, че ще вземе успеха. До края на полувреме Александър Рангелов на два пъти и Стоян Огнянов направиха резултата 4:1. При този резултата двата отбора се прибраха на почивка. След подновяването на играта картинката не се промени особено. Красно село нападаше и вкарваше – Огнянов и Касабов добавиха по още един гол на сметката си.

„Хаштаговете“ пък показа зъби малко след това. Желез Атанасов бе точен в 33-ата минута. Но това само отворите вратата към нови попадения за Красно село. Радован Събев също се разписа, Стоян Огнянов пак вкара, а Сашо Рангелов добави още две попадение, за да може резултатът да набъбне на 10:2 в полза на „кварталните“. Въпреки че вече победителят бе ясен, #TwitterРитане не загуби надежда. И тимът успя да се поздрави с две попадения дело на Николай Андреев. Красно село взе мача с 10:4 и продължава да е твърдо в челото на таблицата. #TwitterРитане показа добра игра, но тимът има още какво да подобрява.

Статистика след #TwitterРитане – Красно село

Тегавите бутнаха „пиратите“ от кораба

Тегавите посрещнаха АФК Пират с мисъл за лесна победа. Но това не бе точно така. Двубоят стартира с бавна игра, точно по вкуса на „пиратите“. Това продължи до средата на полувреме, когато все пак логичното се случи и Владислав Владимиров откри резултата за Тегавите. Пират обаче не се уплаши и не промени схемата си на игра. Така завърши и първата част – 1:0 за Тегавите. През втората полувреме „лошите момчета“ включиха на скорост. Пламен Марков имаше нещастието да си вкара автогол. След това набързо Стелиян Петров – Стенли реализира две попадения, а едно добави Велислав Пешев.

При 5:0 „пиратите“ нямаше какво да губят и се хвърлиха напред. Димитър Бояджиев реализира един гол, а тимът пропусна да върне и още няколко. Петров и Пламен Пенев пък направиха преднината на Тегавите още по-сериозна. След това Марков и отново Бояджиев реализира две попадения. А Пират заигра много освободено и продължи да създава положения пред Павел Дичин, но стражът на Тегавите се справи отлично. В края Йордан Каерски и отново Петров фиксираха крайното 9:3 в полза на Тегавите.