spl обзор20

ОБЗОР 20 Кръг

„Униформените“ надделяха в битката на титаните

Вторият срещу третият бе дербито на кръга в SPL. ГДБОП тръгнаха отлично в мача с гол на Стоев в 8 минута. След попадението двата тима водеха битка в средата на терена, но до опасности не се стигаше. Така в 21 минута след страхотна комбинация тимът на Красно село изравни резултата. Радостта на красноселци обаче бе помрачена само минута по късно от Дъмитър Шаламанов, който отново изведе напред „униформените“. Полувремето завърши при този резултат.

След почивката ГДБОП вкара бърз гол за 3:1 с автор Виктор Йончев. Тимът владееше играта и очаквано стигнаха и до четвърти гол във вратата на Маринов. Попадението дойде в 35 минута, а реализатор бе Самарев. Губейки вече със разлика тимът на Красно село все пак успя да намали чрез Крекманов за 2:4, но силите на тима не стигнаха за повече. Така ГДБОП продължава да преследва титлата, а Красно село направи крачка назад с тази загуба.

Статистика след ГДБОП – Красно село

„Лошите момчета“ нокаутираха „миньорите“

Двата тима изиграли най-много срещи помежду си в историята на лигата Тегавите и АФК Чуковете отново заставаха един срещу друг в спора за трите точи. Тегавите имаха тотален превес над „миньорите“ в победите си до този момент. Мачът започна със страхотна игра на Тегавите и резултатът не закъсня. На два пъти Пенев и един Вадимиров дадоха комфортен аванс на Тегавите преди почивката.

След подновяването на играта тима на Павел Дичин се развихри и постави на колене иначе борбения тим на Чуковете. До края на мача Петров, Пенев, Пешев и Петков оформиха разгромната победа с 10:0 и отново върнаха позагубеното самочуствие на тима след няколкото колебливи игри. „Миньорите“ продължават да са най -непостоянния тим в групата редейки баснословни загуби със знаменити победи.

Статистика след Тегавите – АФК Чуковете

Равенство между „ястреби“ и „дяволи“

Още един мач, който приковаваше вниманието се изигра през уикенда, а именно Вlack Hawk – Black Devils. Резултатът бе открит в 14 минута с попадаение на сметката на „дяволите“, а автор бе Тодоров. След гола „ястребите“ веднага разпериха крилете си и полетяха във висините на отбелязаните голове. Иванов на два пъти и Стойчев на един завъртяха рулетката и дадоха преднина от два гола на своя тим на почивката.

След подновяването на играта „дяволите“ реагираха и Дейков на два пъти изравни резултата придавайки на срещата доста пиперлив отенък. Мачът влезна в заключителните си минути, в които Вlack Hawk бе по-активен и резонно Янев върна преднината на тима с красиво попадение. „Дяволите“ не смятаха да се предават и след масирани атаки в самия край на мача Дейков вкара за 4:4 поделяйки точките между двата тима. И двата отбора направиха страхотен мач, но резултатът от него едва ли предизвиква усмивки по лицата на играчите.

Статистика след Black Hawk – Black Devils

Отборчето излъга и Джентълмените

ФК Джентълмените посрещнаха тима на Отборчето в спора за победата. И двата тима се нуждаеха от точките в мача, така че се очерта доста интересен сблъсък. Гостите контролираха играта през първата част и с голове на Стойков, Тошев и Александров тимът се прибра на почивката с три чисти гола аванс. След подновяването на играта „аристократите“ се опитаха да изравнят играта, но отново масовите пропуски пред противниковата врата се оказаха черната котка за тима.

Отборчето се възползва от оставените пространства и Александров в 42 минута направи 4:0. „Аристократите“ стигнаха до почетен гол в 50 минута дело на Ел капитано Асен Йочев. Така тимът на Отборчето се поздрави с успеха, а за „аристократите“ остана отново горчивия привкус на загубата.

Статистика след ФК Джентълмените – Отборчето

Пиратите се удавиха в морето от бира

Биролом прие АФК Пират в двубой от SPL. Гостите откриха още в началните минути с гол на Марков, но след попадението предадоха инициятивата изцяло в ръцете на „бирите“, които се възползваха и с голове на Попов и Робев резултатът бе обърнат.

През втората част тима на Биролом продължи да доминира над безидейните пирати и головото шоу не закъсня. Христов, Павлов и Попов направиха на пух и прах противниковата защита и заковаха резултата на 7:1 в тяхна полза. Така Биролом все още се задържа близо до първата шестица, а Пират остава на дъното.