spl обзор19

ОБЗОР 19 Кръг

СЗК и Красно село поделиха точките в мегадербито

Мегадербито на кръга СЗК Юнайтед – Красно Село изправяше лидерите в таблицата. Мачът бе изключително оспорван и важен за двата тима. Първи до гол имаха щастието да стигнат играчите на СЗК, а голмайстор бе Георгиев. „Кварталните“ веднага се съвзеха от допуснатия гол и Събев изравни. „Сините“ все пак успяха отново да поведат чрез Спасов в самия край на първата част.

През второто полувреме домакините приеха по-дефанзивна тактика и не разгърнаха потенциала в атака, който тимът притежава. Това доведе до изравняване в резултата, а виновник бе топ нападателя на Красно село Сашо Рангелов. До края и двата тима не успяха да сътворят нищо по-опасно пред двете врати и така мегадербито на кръга завърши 2:2, което може би устройва и двата отбора.

Статистика след СЗК Юнайтед – Красно Село

„Дяволите“ взеха дербито с „лошите момчета“

Мачът между Тегавите и Black Devils започна с бързи голове в полза на „дяволите“. Дейков в 2 и 3 минути направи 3:0, а Благоев добави още едно попадение за 3:0. Домакините не намираха отговор на противниковите атаки, а и трудно стигаха до вратата на съперника. Така с класическото 3:0 в полза на „дяволите“ завърши първата част на мача. След подновяването на играта отново „дяволите“ бяха по-настойчиви и Дейков отново реализира за 4:0. Позадрямалите

Тегави се събудиха с гол на Пенев в 33 минута, но липсата на късмет постави защитника на Тегавите Владимиров в неприятна ситуация бележейки си автогол и бързо заличаващ върнатия гол. До края на мача Тегавите се опитаха да щурмуват вратата на „дяволите“, но успяха да се доберат само до още два гола дело на Владов. Така спада във формата на момчетата водени от Павел Дичин става все по-явна, а „дяволите“ излизат от дупката и гледат към първата шестица на таблицата.

Статистика след Тегавите – Black Devils

Гениален капитан и 7 гола не помогнаха на „аристократите“

В класически двубой от SPL се изправяха два от най-старите тимове в лигата – тимът на ФК Джентълмените и АФК Чуковете като двубоите между двата тима винаги са били интересни и завързани. Мачът започна с минутите на Асен Йочев от „аристократите“, който за 10 минути наниза бърз хеттрик слагайки на колене съперника. „Миньорите“ постепенно убиха темпото на Джентълмените и с голове на Иванов и Васев върнаха интригата в мача. В 19 минута стълба в защитата на Чуковете Николов си отбеляза автогол, което бе сериозен удар по духа на жълтите и те бързо инкасираха още две попадения преди почивката, които отново бяха дело на неспиращия да бележи дори на тези години капитан на Джентълмените Асен Йочев.

След почивката „миньорите“ излезнаха амбицирани да обърнат мача. Със доста дух и раздаване след два гола на Мето Иванов и един на Влади Иванов резултатът бе намален до 5:6. Устремът на „жълтите“ обаче отново бе спрян от Йочев, който за пореден път скъса мрежата зад вратаря на Чуковете. Така до края на мача оставаха 7 минути, в които „жълтите“ тръгнаха напред с мисълта „всичко или нищо“. Владислав Иванов успя да намали, а Мето Иванов изравни резултата в 44 минута, което тотално шокира „аристократите“, които изпуснаха солидна преднина. На крилете на ентусиазма Чуковете стигнаха и до победен гол в 49 минута дело отново на правещия страхотен мач Влади Иванов. Така за пореден мач Джентълмените изпуснаха питомното и изтърваха точките в мача, докато за Чуковете двубоят бе показно на силния дух и борбата до последния съдийски сигнал.

Статистика след ФК Джентълмените – АФК Чуковете

Отборчето вдигна наздравица с Биролом

Мачът между Отборчето и Биролом бе един от най-очакваните в кръга от SPL. Двата тима показват хубав футбол от началото на сезона и до момента бяха направи някои страхотни двубои. Срещата започна с разсеяна игра на „бирите“ и те бяха наказани момента за това. Първо Анжел Цонев вкара след грешка в защитата на „черните“, а после Иван Павлов си реализира автогол. Последваха нови силни минути за Отборчето и отново Цонев и Румен Тошев направиха резултата 4:0. „Бирите“ показаха дух и след гол на Борислав Роблев се върнаха в двубоя. При този резултата дойде и почивката.

След нея „черните“ се опитаха да обърнат нещата, но бяха попарени от фурията Цонев. Той направи 5:1 само 2 минути след подновяването на играта. Малко след това на сцената излезе и Вангел Стойков. Седмицата на „червените“ бързи два гола и на практика реши изхода от двубоя. Но Биролом не се предаваше. Мартин Попов и Калин Крумов се разписаха по 1 път. Но това не бе достатъчно за „черните“. До края отново Стойков и Румен Тошев оформиха крайното 9:4. Така Отборчето взима важни 3 точки и гледа сериозно към място в първата шестица. Биролом пък допуска неприятна загуба, която отдалечава тимът от Топ 6.

Статистика след ФК Биролом – Отборчето

„Униформените“ с труден успех над корав противник

ГДБОП прие Пират в мач от програмата на SPL. Мачът започна с гол за гостите като Динев шокира носителя на купата и даде аванс на пиратите. „Униформените“ опитаха всичко, но през първата част вратата пазена от Христо Цонев – Котката бе непревземаема крепост. През второто полувреме ГДБОП натисна и головете не закъсняха. Стоев, Кръстев и Панчев обърнаха за 3:1.

Смелите пирати не се отказа и с голове на Кръстев и Арабаджиев резултатът бе изравнен. „Униформените“ отново трябваше да показват класата си и с голове на братята Стоеви общо 4 те успяха да грабнат победата и точките в този двубой. Пиратите показха самочуствие и добра игра, но не успяха да шокират безспорния фаворит в мача.

Статистика след ГДБОП – АФК Пират

„Ястребите“ полетяха в интернет пространството с хаштаг

Доста интересен сблъсък бе двубоят между Black Hawk и #TwitterРитане. Силите в началото на двубоя бяха изравнени и до гол се стигна чак в 16 минута, а той бе на сметката на „ястребите“. Въпреки попадението гостите не се отпуснаха и перфектната игра в защита не позволи нови изненади. През втората част сценарият бе абсолютно същият.

„Хаштаговете“ обаче успяха да изравнят в 41 минута чрез Дончев. Black Hawk усети, че изпуска мача и натисна, което доведе до две попадения на Стойчев и едно на Иванов. Така „ястребите“ си гарантираха точките срещу доста корав съперник. #TwitterРитане показа лицето си от миналата година и навярно кризата в тима е отминала и ни очакват доста интересни неща от тях.