spl обзор18

ОБЗОР 18 Кръг

„Ястребите“ и „униформените“ разделиха точките

В най-напечения мач този кръг Black Hawk и ГДБОП, два тима от челото на класирането в SPL, се изправяха в сблъсък за трите точки. Мачът започна, както се и очакваше – динамично и взривоопасно. „Ястребите“ първи стигнаха до гол с попадение на Тони Димитров. Гостите от ГДБОП веднага взеха мерки и натиснаха съперника си. В 17 минута Шаламанов изравни, а няколко минути по-късно Милошев направи пълен обрат в мача. Така полувремето завърши в полза на „униформените“.

След почивката Black Hawk излезе с мотивацията да спечели мача и в 28 минута Янев отново върна равенството на терена. „Униформените“ обаче отново излязоха едни гърди напред в 41 минута с гол на Матеев. Мачът вървеше към своя край, но „ястребите“ съумяха отново да изравнят и отново чрез Янев. Така двата тима поделиха точките в супер дербито на кръга.

Статистика след Black Hawk – ГДБОП

„Лошите момчета“ отново във вихъра си срещу „аристократите“

ФК Джентълмените посрещна тима на Тегавите в неделната вечер, за да определят в чий актив ще отидат трите точки от мача. Двубоят бе изключително равностоен като тима на Джентълмените изпусна куп положения пред вратата на стража Дичин. Естествено не и без помощта на страничните стълбове на вратата. Тегавите все пак влезнаха в ритъм и в края на полувремето с попадение на Владов и две на Стелиян Петров оформиха резултат на почивката 3:0.

След подновяването на играта „лошите момчета“ отново бяха по спокойния и премерен тим на терена, което доведе до нови два гола на Петров, който беше във вихъра си тази вечер. След като натрупаха преднина от 5 попадения Тегавите дръпнаха ръчката, което даде шанс на противника им да покаже на какво е способен. Гостите веднага бяха наказани с гол на Богомил Ангелов, а няколко минути по-късно Станимир Стоянов отбеляза още две попадения в актива на „аристократите“. Тегавите се стреснаха и отново качиха оборотите. Така в 46 минута отново Стелиян Петров – Стенли се разписа, за да оформи крайното.

Статистика след ФК Джентълмените – Тегавите

Отборчето надви „хаштаговете“ в динамичен мач

Отборчето и #TwitterРитане излязоха на терена с хъс за победа, но определено „червените“ бе по-настървения отбор в началните минути на мача. Резултатите не закъсняха – Цонев и Ранджев на два пъти дадоха комфортен аванс за „оранжавите“. „Хаштаговете“ успяха да отговорят с едно попадение на Демирев в края на първата част. След почивката доминацията на Отборчето продължи като Милев и отново Цонев на два пъти донесоха още три попадения в актива на тима.

#TwitterРитане не успя да се противопостави на съперника си, но това не попречи на Иван Мънин да отбележи едно от най-красивите попадения в кръга правейки резултата 6:2. Финалният щрих в двубоя сложи Стилиян Ранджев подпечатвайки победата на Отборчето и трите точки в актива им.

Статистика след Отборчето – #TwitterРитане

Квартална беседа и разгром за пиратите

Мачът между Красно село и АФК Пират започна равностойно като и двата тима имаха шансове за отбелязването на попадения, но това така и не се случваше. Зрителите на двубоя трябваше да чакат 19-ата минута, в която Рангелов даде аванс на Красно село. След първото попадение голмайсторът на „кварталните“ се отпуши и наниза второ попадение на сметката си правейки 2:0 на почивката.

След подновяването на играта отново той в комбинация с Касабов постигнаха резултат 5:0 в полза на своя тим. Съкрушените пирати успяха да отбележат почетно попадение в 32 минута чрез Динев. До края всичко бе в ръцете на Красно село като Касабов се отличи с още две попадения правейки разгромното 7:1 за тима на Красно село.

Статистика след Красно село – АФК Пират

„Униформените“ нахлуха в мината

ГДБОП прие Чуковете в пореден мач от SPL. Мачът започна със съкрушаваща „миниьорите“ доминация на противника. Йонев и Панчев дадоха аванс от два гола на ГДБОП. „Миньорите“ намериха сили да отговорят с гол на Методиев, но след попадението всичко отново бе в ръцете на „униформените“, които газеха съперника във всяка точка на терена.

До края на мача за ГДБОП се разписаха Матеев, Антов, Шаламанов, Самарев, Милошев и топ стрелеца на тима Соколчев. Така „униформените“ грабнаха лесна победа със разгромен резултат и продължават битката в челото.

Статистика след ГДБОП – АФК Чуковете

„Дяволи“ и „бири“ с равенство във луд мач

Двубоят между Black Devils и ФК Биролом започна със страхотна игра на „зелено-черните“ като за 9 мин Мартин Попов наниза хеттрик, а Робев добави още едно попадение, за да даде аванс на тима от 4 попадения, на които дяволите нямаха отговор до този момент. Все пак Black Devil се събудиха към края на полувремето бележейки два гола чрез Бонджов и Георгиев. Така развръзката остана за втората част.

„Бирите“ отново тръгнаха по-добре и Христов вкара за 5:2 в 33 минута. След солидния аванс от голове „бирите“ се отпуснаха, а съперникът им набра скорост. Тики-така дуото Йорданов и Благоев намалиха до 4:5. „Дяволите“ не се отказваха да търсят нещо в мача и в последната минута постигнаха целта си с гол на Йорданов. Така отборите разделиха точките оставяйки впечатление за страхотния мач, който изиграха.